Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от apis »

Автолиза - означава ли това,че трябва да омеся тестото(650 гр.течност и 1 кг.брашно)
и след 1-2 часа да добавя сол и квас(или оставено тесто от предно месене на хляб) ?
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

apis написа: Авг 11, '18, 08:12 Автолиза - означава ли това,че трябва да омеся тестото(650 гр.течност и 1 кг.брашно)
и след 1-2 часа да добавя сол и квас(или оставено тесто от предно месене на хляб) ?
Да, точно така.
Не знам автолизата до колко е приложима при използването на твърд квас/ тесто въпреки, че може да се модифицира.
Пример:
-Да замесиш 800 г брашно и 500 г вода за автолиза. Смесваш тестото от предното месене(кваса) +останалата 150 г вода, и го добавяш към тестото, след приключване на автолизата + остатъка от брашно( 200 г).

Може и други варианти да се измислят.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от apis »

Добре,ще пробвам така.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Поздравления за хлебните постижения :daaa: . Изглеждат много апетитни.
Пробвах рецептата за хляб с бира. Много вкусен, ароматен ... :dovolen: . Домашните го оцениха като най-вкусния до момента. Благодаря за рецептата!
Снимка няма да показвам, че малко прегоря при печене на максимална температура на фурната, но непременно ще повторя рецептата.
Който не е пробвал, да я опита. Няма да съжалява :dovolen: .
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Резултата от днешното хлебарстване

Изображение
Изображение
Тесто престоя 15 часа, след това оформих хлебчетата. След още едно втасване ги изпекох.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от apis »

Второто втасване пак ли беше в хладилник ?
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

apis написа: Авг 12, '18, 15:09 Второто втасване пак ли беше в хладилник ?
По стечение на обстоятелствата, и двете втасвания бяха извън хладилника. Подозирам, че хляба ще киселее, заради дългия престой отвън.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от apis »

Да така е,и аз имам един такъв кисел хляб,защото реших да не го слагам в хладилник.
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

Едно малко хлебче с тъмна бира и квас с хмелова отвара. 200г. бяло, 50 г. пълнозрнесто и 50 г. ръжено, 200мл. тъмна бира с 1/2 с.л. мед, 60-70г. квас Замесено вчера, автолиза половин час, добавяне на кваса и солта, месене около десетина минути, 3 разпъмания през 30 минути, оформяне и преспа в хладилника.

Изображение

Изображение
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Браво, Мама Ли. Я какъв е дебеличък и идеално разтворен. Ей такава текстура харесвам, големите дупки ми идват малко самоцелни. Влияе ли хмеловият квас на вкуса и аромата?

Аз правих бял с мляко като на Марка. Толкова ароматен и фин стана, никой не изнедоволства, че е от "нездравословно" брашно, хапна се много бързо. Имаше гости и не стана фотосесията.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”