Нашите градини 2018

Публикувай отговор
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Нашите градини 2018

Мнение от iv.tarlen »

Битката с треволяка е тример, някое малко Бошче, здрав кръст и ръчички.Зеленчукът се нуждае и от трева, например чушките :hihihi: !
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от desi_slava »

Тази тема е пиршество за душата! :liubov2:
Прекрасни градини, всяка със свой стил .
Взимам кафето и се връщам пак да гледам :tzvetoman:
незабравка

Re: Нашите градини 2018

Мнение от незабравка »

marillia написа: Юли 29, '18, 21:51
Margaritenia написа: Юли 29, '18, 18:39 Фани, гледах го. Нищо не се е отчупило. Клоните са жизнени, не са изсъхнали, но листата са абсолютно сухи и кафяви...
Същото нещо се случва с един мой Ацер, който е 4-5 годишен. :snif:
Клоните са добре, но листата съхнат - все едно е късна есен и е започнал листопада.
Дали не е някаква гадинка? :snif:
При мен в разсадника с е получава понякога с декоративните лешници такова изсъхване при рязка смяна в режима на поливане-засушаване и после преполиване и хвърлят листата,продължавам с редовно и нормално поливане и на на следващата пролет са свежаци.
Кестените пък по булевардите всяка година си мисля,че от лятната суша им се опърлят листата,тази година се скъса да вали и листата им днес забелязах пак покафенели,явно нещо друго ги мъчи??! :hmmm:
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2685
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от marillia »

незабравка написа: Авг 9, '18, 22:20 При мен в разсадника с е получава понякога с декоративните лешници такова изсъхване при рязка смяна в режима на поливане-засушаване и после преполиване и хвърлят листата,продължавам с редовно и нормално поливане и на на следващата пролет са свежаци.
Кестените пък по булевардите всяка година си мисля,че от лятната суша им се опърлят листата,тази година се скъса да вали и листата им днес забелязах пак покафенели,явно нещо друго ги мъчи??! :hmmm:
Догодина на пролет ще разбера :stiskam:
При нас в пловдивско валя, ама не чак толкова много, както по други места :hmmm:
При мен листата първо се сбръчкват и свиват, изсъхват и после окапват - грозна работа. :snif:
Благодаря ти, незабравче! :tzvetentze:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от tsvetina »

Изображение

Изображение

Изображение

В градината вече започна листопада, от слънцето всичко прегоря бързо, розите приключиха втория си цъфтеж и за снимка има тук-там по нещо...Тревата и тя подгоря и на места има голи петна, въпреки че я поливаме. Мисля, че корените на дърветата допринесоха за това. По всичко личи, че идва есента....
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от маргото »

И при мен като, че ли се наблюдава начален листопад, а може и да се дължи на високите температури напоследък.
Повечето от розите са в края на втория си цъфтеж.

Изображение Айсберг

Изображение Розов айсберг /от есента/

Изображение Бургунди исе

Цветинка, гроздето "Велика" ли е?
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от tsvetina »

Велика е, да. Въпреки дъждовете тази година, успя да запази чепките си, но пък изостава със зреенето ;)
Рая

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Рая »

Цветинка, очарова ме бялата роза със златист център, на втората снимка. Коя е тя?
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от tsvetina »

Sangerhauser Jubilaumrose, Кордес - мисля, че беше тя, от холандската поръчка. :tzvetentze:
Рая

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Рая »

Благодаря ти, Цветина! Розата ти е нежна и ефирна като зора в лятно утро. Ще прочета за нея.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”