Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimilisa »

Пръскай по-скоро със Систан, за брашнести мани и ръжди или Куадрис плюс препарат за акари задължително.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17041
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 470 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Систана е излишен,описаното в никакъв случай не е брашнеста мана, Куадрис има доста кофти последствия , за нас, не за растението, а и ползата от него е малко съмнителна, за ръжда пък в домати е просто безсмислено да се говори , акарите не разнасят жилковата некроза
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

Мише, ето снимките. Така почва. Според мен на мястото на премахнат култук. Там се образува легенче, което най-вероятно задържа вода, а при мен допреди седмица валеше по няколко пъти на ден


Изображение

Изображение

Така е по листата. Като след време засегнатата част от листото почернява, но не пада а другите части си стоят зелени


Изображение

Изображение

Изображение

А това е разрез на засегнатото място. Третирани са един път с Куадрис (макар че по мое мнение той вече не действа както преди) и два пъти с Консенто през 12 дни. Въшки със сигурност няма за разлика от други години, когато едни черни, като мушички стоят на стеблото и смучат. Трипси не съм виждал също. В градината има белокрилки, но са далече по краставиците и не съм виждал върху доматите.


Изображение

И последно това е само на два реда и то посредата на реда. Сорта е директен Розова магия, взет от пловдивско от човек, не от фирма и най-вероятно семената не са обеззарязявани. И аз не ги обеззаразих. :oops:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimilisa »

:stiskam: Мерси за средният пръст.
Много здраве и от мен. :stiskam:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 349
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

Миша написа: Авг 8, '18, 11:58 ... Куадрис има доста кофти последствия , за нас, не за растението, а и ползата от него е малко съмнителна.....
Би ли споделила малко по-подробно какво знаеш за последсвията за човека.
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

Миша написа: Авг 8, '18, 11:58 Систана е излишен,описаното в никакъв случай не е брашнеста мана, Куадрис има доста кофти последствия , за нас, не за растението, а и ползата от него е малко съмнителна, за ръжда пък в домати е просто безсмислено да се говори , акарите не разнасят жилковата некроза
За Куадриса и аз съм в размисъл.Какво не му е наред? Регистриран е за картофена мана по доматите.Пръсках с него покрай асмите, и стопира маната . Каквото почерня по стъблата на доматите-почерня, другото си се развива на същото стъбло. Няма да скубя нищо та да видя ефекта.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Само за размисъл - всичко живо се маноса идиотски (на 31 юли), а Розовото с картофени листа поне на листа го докарва https://photos.app.goo.gl/27cy1kLxyF14xQRZA, а пък в оранжерията не се справи с жегата и вероятно преполиването. Снимките са от днес - това са три растения на различни места.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от clock »

Мой поглед.
Куадрис е продукт на Syngenta. Syngenta :arrow: Monsanto . От тук нататък кой каквото ще да ми говори за мен той е с мнооого голямо :!: опасно за живота!

Митко, чудесни домати показваш! Но американският хибрид с малката зелена част под дръжката дано не се окаже
Изображение
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

clock написа: Авг 8, '18, 22:50 Мой поглед.
Куадрис е продукт на Syngenta. Syngenta :arrow: Monsanto . От тук нататък кой каквото ще да ми говори за мен той е с мнооого голямо :!: опасно за живота!

Митко, чудесни домати показваш! Но американският хибрид с малката зелена част под дръжката дано не се окаже
Не знам, може да се окаже. Но на сайта е описан като хибрид. Мисля че в Америка, която е страната на правосъдието, все някой ще ги осъди да платят куп пари за невярна информация. Ма знае ли човек???
А според мен , за другото твърдение, Куадриса беше създаден преди сливането на двата концерна, ако изобщо това нещо значи :dovolen:
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Румена »

MitkoGeorgiev написа: Авг 8, '18, 23:52
clock написа: Авг 8, '18, 22:50 Мой поглед.
Куадрис е продукт на Syngenta. Syngenta :arrow: Monsanto . От тук нататък кой каквото ще да ми говори за мен той е с мнооого голямо :!: опасно за живота!
А според мен , за другото твърдение, Куадриса беше създаден преди сливането на двата концерна, ако изобщо това нещо значи :dovolen:

Това какво променя? :hmmm:
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”