Лимон и други цитруси (Citrus)

Публикувай отговор
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от mimeta »

Имам ашладисан грейпфрут, който се кани да цъфти. Растението е малко, към 40 см. Имам го от две години. Достатъчно ли е голямо да има плодове? Да махна ли някои от пъпките? Или да изчакам да върже и после да махам някои плодчета? Да подпирам ли някак клоните? Сега торя с някакъв "тор за цитруси" но искам плодовете да стават за ядене, така торени могат ли да се ядат, или трябва да ползвам някакви природни торове?
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Гео, граф »

Кажете ми, моля, откъде мога да купя лимон? Ашладисан или там както се казва. Зет ми ми вади душата от сума време за такова чудо и искам да му подаря, та белким миряса :swhew:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от d_vitanova »

Гео, граф написа:Кажете ми, моля, откъде мога да купя лимон? Ашладисан или там както се казва. Зет ми ми вади душата от сума време за такова чудо и искам да му подаря, та белким миряса :swhew:

Не купуваш! Подарявам тутакси!

Тате ашладисва с голям мерак /и голям успех ;). Отглежда портокал на балкона в гарсониерата им , който цъфти и даже ражда. Отглежда си и лимонче в саксия. Ама и двете - много място заемат, а портокала е свещен и не се пипа , значи остава лимонааа. Нооо - и той не може къде да е да отиде - трябва да е при някой дето го иска, ще го гледа и т.н. , с една дума - специален!

Ти си, Гео !
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от d_vitanova »

Хайде пак - Донка бързачката .

Гео, не било лимонче, а портокал на лимонена подложка, мин. година било раждало /аз съм го пропуснала това/. Иска ли го младежа или търсим лимонче?
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Бобсъна »

mimeta написа:Имам ашладисан грейпфрут, който се кани да цъфти. Растението е малко, към 40 см. Имам го от две години. Достатъчно ли е голямо да има плодове? Да махна ли някои от пъпките? Или да изчакам да върже и после да махам някои плодчета? Да подпирам ли някак клоните? Сега торя с някакъв "тор за цитруси" но искам плодовете да стават за ядене, така торени могат ли да се ядат, или трябва да ползвам някакви природни торове?
Има едно правило при цитрусите -от 8 до 15 листа за изхранването на един плод....вие си преценете...аз бих премахнал всички завръзи без 1... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от mimeta »

Ясно, тъй като дребното е с има-няма десетина листа, първата пъпка, дето върже остава, останалото се маха :dovolen: Мерси за бързия отговор!
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от mimeta »

И пак моя грейпфрут :)
Купих го от земеделския университет, ашладисан. Сега пусна няколко клончета от долната част на стъблото, листата на новите клончета са различни, а самите клончета има тръни. Предполагам, че това са клони от основното растение. Да ги оставя ли, или да ги откъсна?
Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Havga »

Привет, има ли някой с цитруси наблизо? :dovolen:
Имам портокал на терасата около 130 висок, с дебело стъбло. Малко бледнее/жълтее цветът (направо си е светло жълт) и въпросът ми е следния.
Като го купих от разсадника ми казаха да не го пипам 2 години - нито да пресаждам, нито да торя :shock: . Те го били наторили с някаква специална тор, само да поливам и така. Така де, ама той е на навън и доста дъжд го полива това лято. Та се питам дали все пак не трябва малко син камък да му сложа, а защо не и някаква тор..... ?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Lizi »

Иска желязо - ако имаш зелен камък сложи.
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от prijatel62 »

mimeta написа: Окт 8, '15, 16:07 И пак моя грейпфрут :)
Купих го от земеделския университет, ашладисан. Сега пусна няколко клончета от долната част на стъблото, листата на новите клончета са различни, а самите клончета има тръни. Предполагам, че това са клони от основното растение. Да ги оставя ли, или да ги откъсна?
Опитай да определиш мястото на присаждане. Леторастите, израсли под него, ще се наложи да отстраниш, и то така, че никакво чепче да не стърчи...))
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”