Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

:lol: Той и съседът ми,възрастен човек ,ни мисли за глупави,защото имаме още и парк декар и половина,2/3 трева и нищо ,дето става за ядене,все ни навива да опънем поне бостан или картофки или в краен случай да пуснем козички да пасат тревата :lol: :lol: :lol: Ми не разбира човекът,главата му не можа да побере зашо садим 3 брези,а не три ябълки например.Викам му - Освен храна за търбуха,има храна и за душата,тц -мисли ни за откачалки
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mimilisa »

Само че твоята гола поляна си я замязала на гробище. Такива лехи се правят по принцип на терени където няма добра почва или е камънаци и неравно и са предимно за ниски зеленчуци и цветя.
То си е твоя работа. Същата работа, като беседка с тюлени перденца, до коловете с доматите.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

По принцип? Кой го е определил този принцип?
И ако ми е удобно защо да не го нарушим? Сега да ти покажа и чешмата в двора
Изображение

На една приятелка и прилича на надгробен паметник,даже вече се бъзикахме с мъжа ми,че трябва да направим един малък параклис и ще заприлича съвсем на гробище
Поляната е новозакупена,още не сме я донаправили,както и целият двор,ще има още от високите лехи,както и малко повдигнати,няма да са наредени като войници,удобно ни е за работа,не възнамерявам да копая,фрезовам,клеча и т.н ,пък каквото дадат ,дадат,не съм вманиячена на тази тема
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mimilisa »

Breda написа: Авг 6, '18, 21:27 По принцип? Кой го е определил този принцип?
И ако ми е удобно защо да не го нарушим? Сега да ти покажа и чешмата в двора
Изображение

На една приятелка и прилича на надгробен паметник,даже вече се бъзикахме с мъжа ми,че трябва да направим един малък параклис и ще заприлича съвсем на гробище
Поляната е новозакупена,още не сме я донаправили,както и целият двор,ще има още от високите лехи,както и малко повдигнати,няма да са наредени като войници,удобно ни е за работа,не възнамерявам да копая,фрезовам,клеча и т.н ,пък каквото дадат ,дадат,не съм вманиячена на тази тема
И аз на татко съм му засадила един кипарис откъм главата да му прави сянка. Твоето дърво какво е ?
Гледам и пейчицата ти като в парк "Вечен живот".

Без копане не става мила. Това което си го иска растението си го иска. Природата не можеш я излъга с необработка на почвата, както чета тука от няколко дена.
Харесва ли ти тази картинка
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

:lol: :lol: Забавна си
Можеш да си мислиш каквото си пожелаеш и да си имаш какво си искаш мнение,но не разбирам защо си толкова яростна към всички правещи нещата не "по принцип",нали това не е в твоята градина ?
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Мимилиса, не съм ти другарка.
Хубаво е, че си прочела книгата. Там са описани ползите от високите лехи. И това, че си прочела нещо не винаги значи, че си го разбрала и осмислил.
Не е нужно да мислим еднакво, но е желателно когато общуваме особено с непознати, да се опитаме да бъдем малко по възпитани.
Влизам в темата защото ми е интересна и защото бих искала да науча нещо ново за мен, евентуално. Но да влезеш в тема, която не ти е интересна за да споделиш, че това което вълнува другите е глупост... :hmmm:
С риск да бъда малко груба, обичаш да се заяждаш, без причина и то с непознати - може би имаш нужда от специализирана помощ.
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mimilisa »

Щото обичам да дава акъл. Смятам че имам в излишък.
Мога ли да кажа сега един виц?
Ще кажа.
Един габровец имал гости. Гощавал ги с картофи.
Яжте , яжте , да ви е сладко...
Ти откъде имаш картофи, нали нямаш двор?
Ааа, платих си гробно място и докато ми дойде времето го садя с картофи.

Аз пък влизам в темата да се насладя на естетика, но такава не намирам.
Забелязвам , че хората с пари нямат никакъв вкус.
Извинете и лека
:zzz:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Доста интересна теория. Щом правиш високи лехи, значи си човек с пари. :lol:
Май не познаваш много хора с пари. Те определено не се вълнуват от високи лехи и със сигурност, ако се вълнуват им ги правят, а не си ги правят сами.
И не забелязах да си дала някакъв акъл.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

аааа,това ли било препъни -камъче-хората с пари? :slips:
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mimilisa »

Ама аз непрекъснато давам акъл, как така не си го забелязала?
Ето подсказах на жената да не губи време и усилия да си превръща терена в нещо като гробищен парк. Ако иска да поема. Ако не, продължавайте да си надувате балоните.
В България само мързеливите и паралиите ще си направят от терена нещо такова.
Както искаш го приемай.
Дори не искаш да осмислиш това което казах за високите лехи, което си е вид даване на акъл.
И ако чакаш някой друг да ти направи нещо си, дори да е учил за това , има да чакаш. Пълно е с дипломирани некадърници архитекти, ландшафни и прочие... Ай наистина не ми се говори повече по темата.
аааа,това ли било препъни -камъче-хората с пари? :slips:
Да , яд ме е че хората с пари нямате вкус. Мои наблюдения. 8-)
Едно време след хората с пари са останали постройки, които днес са паметници на културата , а след днешните богаташи КИЧ.ай
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”