Красива зеленчукова градина

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Shami »

Браво,много хубави домати,хубави лехи,предвид това,че не са пръскани с нищо,а са такива големи,ми супер са :daaa: ,такива домати и аз ще гледам за в бъдеще :stiskam:Обаче за повдигнатите лехи, :hmmm: сигурно Свеки ще се просне възнак насред градината :lol:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Skio »

Shami написа: Авг 6, '18, 12:58 ... сигурно Свеки ще се просне възнак насред градината :lol:
Шами, :lol: :lol: изчакай го да се просне и му кажи, че тъкмо като го обрамчиш с дървената рамка, на едната ти повдигната леха той ще е за дренаж :lol:
Бреда, не се тюхкай! Като за пионерство, адски добре изглежда :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Shami »

:lol: Скио :lol: :lol: ,не,не мога да спра да се смея :lol: :lol: :lol:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

Ехе,благодаря,въобще не се тюхкам даже,шегувам се разбира се ,въобще не са ми на живот и смърт доматите :lol: но все пак темата е Красива зеленчукова градина,а моята е плодородна,мързелива и практична,но не и красива на тоя етап :lol:


qnka45,сложиме мрежа най-долу,после съчки,пласт растителни отпадъци и трева,компост, дървесна пепел,чернозем-разкошен,докараха ни го отнякъде и най-отгоре 5-6 чувала оборска тор и дебел пласт стърготини,та затова мисля тез домати ,макар и почвопокривни полудяват,ааа да при засаждането и после още веднъж полях с мъничко калиев перманганат,по съвет на Наталия мисля беше
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mimilisa »

:ufff: Не искам да те обидя, но в първият момент лехите ти с домати ми заприличаха на засадени гробове.
Дано не се засегнеш, но изглеждат ужасно. :ufff:
Не знам защо в този форум искате да измислите ново градинарство и полагате толкова много усилия на вятъра. Добре поне ,че не си им окастрила листата като другите модисти, че хептен щях да се разплача :cry:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

Споко,не се обиждам,всъщност на доста хора им приличат на гробове,като са ги видели наживо и има нещо такова,но това не ме вълнува,асоциациите на всеки са си личен проблем ,не мой
Що се отнася до многото усилия на вятъра - почти не полагам усилия,баш затова ги направихме тези лехи,трудоемкото е направата им и защо да е на вятъра след като си хапвам от всичко,което съм засадила :hmmm:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Mimilisa, не че нещо, но повдигнатите лехи, както и високите лехи не са "ново градинарство". Хората ги практикуват от години и целта е по-добър резултат с по-малко усилия. Имаш интернет, погледай филмчета, образовай се.
Направила съм висока леха, както и повдигнати лехи и в никакъв случай не мисля, че съм хвърлила усилия на вятъра. Напротив, смятам, че това е вид вложение. И като не ти е интересна дадена тема, защо смяташ, че трябва да се изказваш?
Breda, лехите ти изглеждат много добре. :daaa: Доста време проучвах въпроса и попаднах на едно филмче за направата на повдигнати лехи в което имаше много интересни и лесно изпълними идеи. Ако го намеря ще пусна линка, за да го изгледат тези за които тази идея е интересна.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от marka »

Ето, разгледайте го:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от Breda »

Е,нека си каже жената,съвсем нормално е в очите на един едно нещо да е прелестно,а за друг отблъскващо,Просто въпросът опира как да го коментираме - възпитано или откровено :D Е,понякога е скучно да се четат по 2-3 стр суперлативи,след това 2-3 стр благодарности за суперлативите :lol: Нека има пъстрота
То например половината свят смята,че Роналдо е секси и красив,аз,например се напъвам да видя туй нещо,е,убийте ме не мога бе,грозен ми е и това е :nod: Та Мимилиса тъй ги вижда нещата,а вероятно и още доста хора,ми няма лошо,що да не си кажат,като им напира
А пък човек като е доволен и уверен от постигнатото -какво е значението ?
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Красива зеленчукова градина

Мнение от mimilisa »

marka написа: Авг 6, '18, 18:32 Mimilisa, не че нещо, но повдигнатите лехи, както и високите лехи не са "ново градинарство". Хората ги практикуват от години и целта е по-добър резултат с по-малко усилия. Имаш интернет, погледай филмчета, образовай се.
Другарко, тази книжка е издадена през 1991 година, още преди някой да е имал хабер от интернет, и аз естествено я имам тази книжка и съм я чела представи си :lol:
Изображение

както и една друга , от която всяка страница си струва да я имаш.
Изображение

Ако имах такъв двор, никога не бих си вдигнала доматите на такива лехи, дори го намирам за глупост.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”