Градина на 10 години в развитие

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от dar »

Тутти, къде живееш? Имам пъпки, но почти никакви цветове по розите нямам. Добре, че е твоето блатниче и на Миша агастачето, че да имам някакъв цвят в градината. Нещо специално им бъркаш на твоите растения и сигурно много повече любов им даваш от мен и те ти се отблагодаряват! Ще трябва да взема пример от теб :gush:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от dar »

А хортензиите са уникални! Много ми харесват!
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от макс »

Тутти е страхотна гледка е при теб то е цвят то е красота ,много ми харесва ,много хубави рози ,хортензи и всичко е прекрасно останах без думи направо :lol: :dovolen: :potekoha: :shock:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от greeneyed »

Чудесни масиви, чудесни растения))))))))))))))))))) :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Еличка »

:sbrokenheart: :sheart: :liubov:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1434 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Благодаря ви, и аз се чудя на толкова цвят. След потопа и силното слънце, да не повярваш. Може би има имунитет градината като са минали повече от десет години и не съм използвала никога химия да пръскам. Само био средства, профилактично, но задължително е да има профилактика. Нямам лично принос чак много-много.
Сега обаче като намятах толкова снимки, излязох навън с кучетата на късна разходка и чух нещо обезпокоително от новия градински център, който направиха до западната ни ограда. Цикади!!! Този много познат звук, който толкова ми харесваше, ама да го слушам лятото като съм на почивки. А тук хич не ми трябва. Може да ми опоскат бая растения тези дребосъци. Сега ще трябва да правя нещо бързо, и да говоря с наемателката на този градински център, тя може да зарази цяла София, защото продава едни формирани и стригани растения, на мен не ми допадат, но хората си ги купуват и си ги носят по градините. И гадните цикади може да си се таралянкат със саксиите. Зеленко и Миша бяха писали нещо за борбата с това насекомо, ще проверя.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Тутти Фрути, разпознах твоя анонимен красавец Stargazer. :slove: :ssvirka: :slove:
Но нали не съм сигурна в латинобуквичките, пък Гуглето и грешно да ги изпиша, ме разбира за кой лилиум питам. И го изписва с правилните буквички. :lol: Остава само копи-пейст. ;) :hihihi: :hihihi: https://en.wikipedia.org/wiki/Lilium_%27Stargazer%27 Ето - да видиш, че е същия. :dovolen:
Да ти кажа, че моята будлея - с това наситено топло лилаво - е по-хубава от твоята! :potekoha: :daaa: Благодаря ти! :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от katina »

Толкова красота в тази любима градина :potekoha:А будлеята наистина е с огромни тлъсти цветове :potekoha: :daaa: Жалко, че не се хвана при мен, ще моля пак за коренче от теб или Мария, ако има на есен :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от darina1960 »

Тутти, вълшебно е при теб. Връщам се да гледам отново. Вдигна ми настроението.
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1434 пъти

Re: Градина на 10 години в развитие

Мнение от Тутти »

Най-сетне слънцето имаше красив залез. До днес всеки ден беше дъждовен и нямаше това отражение и нюанси.

Изображение

Изображение

Рудбекията е както винаги неудържима.
Изображение

Красивата Princess Sibilla de Luxemburg
Изображение

Тревистия хибискус е толкова голям, че се затруднявам да го снимам целия.
Изображение

Стола за почивка тази година е използван най-малко. Дори розата е разбрала, че е свободен дълго време и се е подпряла свойски.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”