Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Авг 5, '18, 16:51 Мерко,недей,тогава ще се превърнеш в онзи мезон,дето го търсят в Церн.Тогава си получила инсулинова резистентност,която за щастие вероятно е изчезнала след раждането.
Лелее, Либре, ама ти наистина си много навътре в материала!!! :o :o :o От 3-4 изречения веднага имаш предположение каква е била причината. Шапо! :sbow: И съм сигурна, че това ще е било. :daaa:
За мен си професор! :daaa: :gush: :daaa:
Обаче преведи какво е мезон. На франсе значи къща, но в контекста не ще да е къща. :sthinking: А Церн? :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от libra »

Мерко, имах предвид ,че ако спреш и да вечеряш ,ще се смалиш до мезон-твърде дребна частичка https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BE%D0%BD ,която е много важна и за това я търсят от https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0 ... 0%B8%D1%8F
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Breda »

gospodinov написа: Авг 5, '18, 15:15
libra написа: Авг 5, '18, 12:49 Категорично не съм съгласна ,че 8 часово плюскане на какво да е на корем,ще доведе до отслабване.Е ,може би ,в случаите ,когато някой е плюскал 24 часа и сега се ограничава само до 8 часа.
Когато четете нещо важно,бъдете критични. Конкретно в случая-статията е написана от някоя журналистка,която се чуди как да си запълни страниците.Медиите са бизнес,преди всичко.
Либра, това е метод, който е съпътствал човека от зората на неговото съществуване.
Има го заложено в нашите гени, прадедите ни са живели по този начин, периоди без храна, периоди с храна.
Фастингът е съвременна трактовка на този метод.

Проблемът се състои в това, че човек рядко изпада в истински глад, а глада е повече приятел отколкото враг.
Той е като умело дозираната отрова-мощно лекарство очистващо организма от всички шлаки и отрови.
Когато човек се храни по час 3-5-7 пъти дневно организма работи само на глюкоза, защото е по лесното гориво.
Когато преминете на интервално хранене, организма започва да ползва мазнините за гориво.

Има много писано по темата(достатъчно е да напишете в Гугъл -фастинг), аз лично карам повече от година на този метод, само че- 20-4, 20 часа без храна, 4 часа през които приемам такава(от18 до 22.00).
През тези 4 часа приемам храна два пъти- вечеря и някакъв плод по-късно(сега диня, пъпеш).
Извода, който правя за себе си - енергията ми се увеличи двойно и тройно, спряха да ме болят краката, отслабнах повече от 20 кг, през деня не чувствам глад изобщо, вечерта се храня със семейството си и заспивам доволен, намаля количеството храна което приемам - засищам се с по-малко храна. Преминах почти само на растителна храна + моя си хляб които правя.
Пробвал съм болшинството от диетите, които съществуват -всичко води до временни успехи, защото после се връщаш,към стария начин на хранене.
С Фастинга нямам този проблем, защото за себе си го превърнах в начин на живот.
Горещо препоръчвам книгите на Емилия Ковачева, ето линк към тях
http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 7%E5%E2%E0
Въпреки, че нейния метод е друг, дават различен поглед, върху храненето и начина на живот.
Щом Шами няма против и темата стана Мечтание за отслабване :D да те питам ,че ми стана любопитно -през тези 20 часа гладуване само вода ли приемаш,как стои въпросът с напитките - чай,кафе,фреш,мляко,бира,вино ,ракия и т,н .Те храна ли се водят?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Тутти »

Шами, аз съм ежегоден последовател на диетата на Лидия Ковачева. Вече по тридесет дни, с двадесет захранване. Започнах в 1998 г. С 15 дни и 10 дни захранване. Така постепенно ги увеличавах. Много добре ми се отразява, само нямам дисциплина междинно да спазвам всички правила на хранене. И въпреки това си решавам много зародили се проблеми, дори неподозирани. Така тялото се лекува само, освен отслабването. Тази диета успокоява и разхубавява, човек не изглежда изтормозен и сив, както става с много други диети, които натоварват отделителната система.
Друга щадяща и лесна с доказан дълготраен ефект е 90 дневната, виждам мои приятели, които направо разцъфтяха по време и след диетата. Пак е смяна на принципа на храненето, леко се осъществява.
Още по-лесно е ако спазваш съветите от книгата "Сила за живот" 1,2 и 3 част, независими са една от друга. Във всички има страхотни рецепти, лесно се свиква и няма йо-йо ефекта.
Ако е изчерпана в книжарниците, в Orange може да си я поръчаш и да ти я доставят.
Всеки прави диета, но както казва Gospodinov, трябва да си витална по време на спазването й, жизнена, веднага да усетиш, че организма ти се разтоварва от шлаките и отровите, а не да посивееш и очите ти да хлътнат като на болна. Затова всяка добра диета дава този хубав ефект още на третия-четвъртия ден. Избери си коя е твоята. Щом си била слаба, клетките ти още помнят това и като има дадеш шанс да се обновят, ще постигнеш поразителен резултат. Вярвай.
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

Breda написа: Авг 5, '18, 20:53

Щом Шами няма против и темата стана Мечтание за отслабване :D да те питам ,че ми стана любопитно -през тези 20 часа гладуване само вода ли приемаш,как стои въпросът с напитките - чай,кафе,фреш,мляко,бира,вино ,ракия и т,н .Те храна ли се водят?
Шами, извинявай, че така ти оспамихме темата. :tzvetentze:
От изброените- само вода и едно кафе без захар за тези 20 часа.
И бирата,виното, ракията, млякото и фреша са храна, носят калории и не се приемат през тези 20 часа.
Има различни интервали -16/8, 20/4/ 23/1.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Авг 5, '18, 20:40 Мерко, имах предвид ,че ако спреш и да вечеряш ,ще се смалиш до мезон-твърде дребна частичка https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BE%D0%BD ,която е много важна и за това я търсят от https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0 ... 0%B8%D1%8F
Бе, кажи "ще станеш точка", да те разбира! :srofl: Чакай, Либре, те и от мезона по-ситна частица ще открият, само гледай! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Прибрах се вече,много се изморих ,а и се притесних за баща ми,видях една линейка пред нас,или по точно тях,нали бащиният дом все го смятаме за наш си,първо докато вървях по улицата си помислих дали не е за съседите,че и там са трима болни,но като приближих и видях,че портата ни се отваря излизат две докторки и племенницата ми ги изпраща и бърше сълзи,направо щях да получа ифаркт там на вратата.
Така се уплаших,ръцете ми,краката ми се разтрепераха,чиниите дето носех с храна се разтракаха,докторките се опулиха,а аз само успях да попитам,за баща ми ли са дошли и какво е станало.Оказа се,че не за него,а на племенницата ми и е прилошало,скарала се с приятеля и и така.
Е успокоих момичето,успокоих баща ми,развеселих ги доколкото е възможно,гледам да лъха от мене добро,ведро настроение и да говорим за весели позитивни неща.Баща ми го усеща и все ме кара да стоя повече време при него,а днес пък съвсем не искаше да си тръгвам.
Ето прибрах си се вкъщи,но някак още ми трепери отвътре.Даже не ми се вечеря.Прекалено приемам нещата вътрешно ,а външно се сдържам,не изпускам парата.
Но да говорим за хубави неща.Гледам тук колко много сте писали и се радвам.Радвам се когато така хубаво си общуваме във форума,
разказваме си разни неща,даваме си съвети,кураж.
Тути,как издържаш на толкова дни глад :hmmm: идея си нямам :angel2: Но е много поучително това което казваш,че при спазването на една диета,човек трябва да изглежда добре,да е жизнен,а не да изглежда като болен.Не се бях замислила за това.За Лидия Ковачева съм чувала,ще погледна и останалите диети,благодаря ти за съветите :tzeluvka:
Мерко,ти много добре си караш на сладолед,сега се замислих,че една хубава мелбичка, така добре, би ми дошла нощес :daaa:
Либрето ми чете щуротиите сигурно и се чуди какви ги върша изобщо. :hihihi:
Бреда пък много хубаво заразпитва за подробности Господинов и на мен ми беше интересно повече да разбера :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Докато четях диетата на Господинов,това гладуване ми се стори много познато.Точно така се хранех на младини,само едно хранене вечер,десерт я има, я не,а можеше и само един шоколад да изям за цял ден или една кифла с боза,това беше.Изобщо не съм пазила диета,така си съществувах.Месо не помирисвах даже,салам също.Бях много слаба,плашещо даже.Тогава,едва ли ще повярвате,но мечтаех да съм пълничко момиче.Еми внимавайте какво си пожелавате ,защото може и да се сбъдне :hihihi:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Иначе,както написа Мерка,при бременност много се хапва и пълнее съответно.И при двете ми бременности бях като мечка стръвница и ги прекарвах почти целите в болницата за задържане.Отначало влизах с рев ,нормално е,в стаята почти винаги бяхме по шест момичета мисля и всички бършем сълзи,но по неволя се опознахме и стаята ни всяка вечер се тресеше от смях.Успявах да ги развеселя,стигна се до там,че и сестрите се зачудиха,какви ги вършим нощем,щото през деня кротки,нали визитация,прегледи,тревожни неща за всяка една от нас.Но вечер почвахме да си разказваме разни неща и от стаята ни се носеше такъв смях,още си спомням.
Все ни викаха да се спрем,че ще вземем да родим от смях,а всички се държат за коремите с бебета и бършат сълзи от смях.
Чак сега си давам сметка колко ми е помогнало това чувство за хумор и продължава да ми помага :angel2:
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

Shami написа: Авг 6, '18, 00:44 Докато четях диетата на Господинов,това гладуване ми се стори много познато.Точно така се хранех на младини,само едно хранене вечер,десерт я има, я не,а можеше и само един шоколад да изям за цял ден или една кифла с боза,това беше.Изобщо не съм пазила диета,така си съществувах.Месо не помирисвах даже,салам също.Бях много слаба,плашещо даже.Тогава,едва ли ще повярвате,но мечтаех да съм пълничко момиче.Еми внимавайте какво си пожелавате ,защото може и да се сбъдне :hihihi:
:daaa: , ти знаеш отговора, просто си го забравила.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”