Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Мечтание за градина

Мнение от макс »

Честита темичка Шами!
Много ми е весело и забавно при теб ,смях се от сърце ,добре си се сетила да си направиш темичка ,късничко я видя но пък ми беше много драго да я изчета ,голяма си сладурана :tzeluvka:
И моята градинка е без ред и план ,слагам където ми падне и има местенце но важното е да се радваме на цветята и да ни доставя кеф и радост :daaa:
Шарка е много сладък маник ,бонбонче и ,,детската градина '' са големи бижута ,ооооо за малко да забравя да ти кажа колко хубави рози имаш ,ама ти си го знаеш :lol:
Продължавай да ни показваш снимчици :skiss: :ssun:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Мечтание за градина

Мнение от iv.tarlen »

Шами влез в БГ радио намери Ипократис Пападимитракос,рубриката "Приказки за храненето"и слушай.Ипократис Пападимитракос е пресечната точка между храненето, психологията и отслабването. Аз спортувам два пъти седмично, без да прескачам нито веднъж и така подобрих своята фигура и кръстът не ме боли.Това е моят опит.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Макс, добре си дошла :daaa: Радвам се,че си се посмяла от сърце. :liubov:
Шарка е много мъничка и сладичка,хапе ми полата със зъби и я дърпа,направо ми гризе чехлите.Едни съседски деца много я харесаха и я искат.Нали са дечица,как да им откажеш :hmmm: ,свеки вика да я дадем,но аз реших да помисля,много свикнах с нея,как съм я хранила само,а тя се беше скрила под едни дъски и хем скимтеше ,хем ръмжеше,нищо,че я гледаш такава мъничка. Вчера гледах и два малки сладура с големи клепнали уши,улична порода някаква,майка им ги водеше по улицата,а тя е безстопанствена кучка.Те са малко по- големи,та замалко да се сдобия с още едно или две.Така е и с котенцата,добре,че има и други съжалителни хора та взимат от улицата.Не съм само аз.
За градинката,да :daaa: ,всичко е насадено уж с някакъв замисъл,обаче грешен :lol:Ще има още снимчици и смях. :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Ив,спортуването ми е кръгла нула.Никога не съм спортувала.Сега като забързам ход и почвам да се задъхвам,миналия ден се затичах за автобуса и после едва си поех въздух вътре,е хванах го де :lol:Затова си реших,стига вече ,взимам се в ръце.Но трябва да е постепенно.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Днес открих направо един нов свят за мен,а си мислех ,че съм научила всичко из големите вериги магазини.Като се залутах от сутринта да търся,пълнозърнест хляб,ми то много видове хляб.После овес,лен,мюсли,шашнах се направо.Тези неща съм ги подминавала преди с лека ръка.Никога не бях хапвала броколи,купих си готово със зеленчуци,прибавих си и собствен домат и стана превъзходно.Вчера пък си купих зеленчуци на плоча,харесаха ми.Променям си храненето ,вкарвам други храни,всичко ми е ново като вкус,любопитно, интересно.
Днес не закусвах,но обядвах в 1ч.Тогава се прибрах.Накупувах си разни продукти.Така реших,събота и неделя да си напазурувам необходимите продукти за моята диета пък през седмицата,на останалите ще им купувам и готвя,може и да съчетая част от менюто с тяхното,за да ми е по лесно.Веднъж влезна ли в ритъм нещата ще тръгнат,но сега като начало съм доста объркана и ми е трудно.Важнотто е ,че съм започнала,отказване няма,нито връщане назад.Е ще има и прегрешения,много обичам плодова пита,днес едва издържах да мина и да я отмина,а вече я виждах така ясно в моя хладилник :angel2:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Мечтание за градина

Мнение от clock »

Шами, много се чудех дали да пиша или не. Не се стърпях, не ми се сърди. От дете съм пълничка, нямам спомен някога да съм била финна и слаба. И от ученичка се боря със себе си, с храната, с килограмите. И вече толкова години все съм победена. Имах една победа (преди 10години) и тя се случи така. ММ не пуши, аз пуша от седемнайсетгодишна. Имахме скарване за парите за цигари. Той каза, че аз като пуша все едно сама всеки ден изяждам по 1кг кайма. И аз като един див Козирог казах: "Добре! Няма да ям тогава, за да не ви подяждам, но ще си пуша!" Инатът ми издържа три дни. Нищо не ядох (я колко запаси имам!) , само вода, кафе и цигари. Нищо не ми стана освен, че стомахът ми се сви. И почнах с малките порции. В десертна чинийка едно кюфте (вместо три) и щипка пържени картофки (вместо шепа). И така с всичко. Хляб - 1 филия, вместо три и т.н. За пет месеца без да усетя свалих 20кг и смених целият гардероб. Постепенно порциите се върнаха, но килограмите - не. Държах си новото тегло (около 4 години) до момента, в който майка не почина. Много силен стрес и унищожителни мисли за рак. Смъртта на баба ме довърши съвсем. Сега пак съм с онези килограми, но мислите ми са съвсем различни. Слушам тялото си, не съзнанието. Съзнанието много лесно се лъже и подвежда. Нали сме научени да се водим от модели - модели за поведение, модели за визия, модели за мислене. Реших сама за себе си да стана модел. И виж как го измислих. Ние сме градинарки и е много лесно да ме разберете.
В градината си имаме много цветя, най - различни. Едни са жълти, други сини, трети розови. Едни са пищни, надиплени, накъдрени, други са с прости цветчета, финни и нежни, едно е клюмнало, друго стърчи в небесата, едните са ароматни, а другите като нямат аромат компенсират с превъзходен цвят. Рози, ириси, божури, анемонета, делфиниуми, нарциси, теменужки, глицинии, рудбекии и орхидеи. Кокиченца, лалета, минзухари, хойхери, хости, папрати и кукуряк. Ние ги желаем всичките защото ги харесваме. Харесваме индивидуалната красота на всяко едно от тях.
Следващият път като застанеш пред огледалото виж кое цвете те гледа от там. Аз съм божур! :D
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Хубава работа,сега пък не мога да реша какво цвете съм :lol:
Много хубаво пишеш Клок,леко,приятно,увлекателно :daaa: Доста неща си преживяла,благодаря,че ги сподели :tzeluvka:
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

Понякога отговорите са край нас, просто трябва да се огледаме за да ги видим.

https://dovolna.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-% ... %BD%D0%B5/
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от libra »

Категорично не съм съгласна ,че 8 часово плюскане на какво да е на корем,ще доведе до отслабване.Е ,може би ,в случаите ,когато някой е плюскал 24 часа и сега се ограничава само до 8 часа.
Когато четете нещо важно,бъдете критични. Конкретно в случая-статията е написана от някоя журналистка,която се чуди как да си запълни страниците.Медиите са бизнес,преди всичко.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Прочетох статията :daaa: ,това е добър вариант,нищо че съм с гастрит. :hmmm: Но все пак ще внимавам за продуктите,имам завишени триглицериди,не са много,но все пак са завишени.Затова два пъти в седмицата риба,изчетох много материал по темата,ми за убиване съм си,така да се изоставя.Личната рече само да махам кожичката на пилето и да не ям мазни меса и нищо друго.Сама се информирах от интернет и видях накъде отиват нещата и докато всичко зависи от мен самата ,трябва да го направя.
Вярно е,че прекалено много вдигам летвата за себе си,но знам колко слаба съм била,изключително слаба и не само в детските си години,а дори и след като се омъжих.Вярно е и че годините оказват някаква роля,хормони ,болести и всичко останало.Но това не е оправдание ,трябва да се науча на самоуважение.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”