Сладо от ягоди, малини, череши

Изкушения за лакомници и гурмани.
wenche

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от wenche »

Графиньо, не че подценявам твоята роля, напротив, но да го позлатиш Шефа, дето ти е набрал ягодките. Аз всяка година се каня да остана поне три дни при приятелите, където са ягодите, но практиката сочи, че каквото набера първия ден, това е всичко. След това едвам си събирам чарковете.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от zeleno »

ми тя , Флора , е решила въпроса кардинално
цялото ранчо е обточено с горски ягоди , вътре от оградата
бере кампанийно , за един ден и така
после сигурно и тя си събира чарковете няколко дни , не съм се сетила да я питам :lol:
gospodinov

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от gospodinov »

Гео, това с изваждането на плодовете и варене само на сиропа е супер идейно. Трябва да го прекарам като идея пред майка ми и МЖ.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

gospodinov написа: Юни 13, '18, 13:55 Гео, това с изваждането на плодовете и варене само на сиропа е супер идейно. Трябва да го прекарам като идея пред майка ми и МЖ.
Най-любимото ми сладко след боровинките е това от горски ягоди. Винаги неимоверно ме е дразнел факта, че плодовете са меки и кашави, а този метод решава проблема. Ще се радвам, ако съм помогнала, Динко :daaa:.

ПП. Що не пробваш следното - кажи, че този път ти ще вариш сладкото и че ще ги изненадаш, после си го направи както си решиш. Така хем няма да има спорове, хем ще пробваш дали ти харесва, хем те ще бъдат щастливи, че си ги отменил 8-). Оттам нататък вече ще си ги научил и те могат да се върнат към задълженията си. Малките манипулирания на близките с цел да се избегнат дрязги, са ми специалност. Живея с Лъв :twisted:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
gospodinov

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от gospodinov »

Да, това е дразнещо с разкашканите плодове и аз не го харесвам.

Благодаря Гео за идеята, щом я пробваме ще пиша.
Много харесвам сладко от портокалови кори или лимонови, някой има ли изпитана рецепта?
Те не, че портокаловите кори не са бъкани с химия.........
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Tanet »

Според мен ако имаш възможност си поръчай на някой или ако ти ходиш 3-4 бурканчета сладко от портокалов кори от Гърция. Там няма да са третирани толкова портокалите и няма да ти излезе по-скъпо от да купуваш портокали от тук и да ги вариш.


ПП и Дал може да ти купи.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
gospodinov

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от gospodinov »

Tanet, благодаря за идеята. :daaa: :tzvetentze:
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от hrissi2009 »

Господинов, много е трудоемко сладкото от портокалови корички или поне това което аз правих беше такова. Не си спомням рецептата от къде я взех, но варих корите няколко пъти за да им излезне горчилката, не си спомням дали в началото или след варенето се махаше бялото да остане само кожата, абе пипкава работа, но сладкото се получи.
А днес съм се заела със сладко от малини.
Вчера като се прибирах, минах покрай масив с малини и хората беряха и продаваха. И понеже ми харесаха малините а и цената, си взех не 1, не 2 а цели 5 кг. Пътувайки вече осмислих каква глупост съм направила ма няма накъде. Снощи ги изчистих и една част поръсих със захар в 2 тави а една партида от цели малини замита в тава във фризера за украса зимъс на шоколадови кейкове.
Днес спретнах едната тава. Варих го 30 мин. сега изстива. Утре като се прибера само ще го сложа на котлона да се обърне, ще му сложа лимонена киселина и в бурканчетата, за които тичах до Метро да си купя че всичко празно е закарано на село.
Сагата продължава и утре и дано ми стигне стъклото.
Ще пробвам да извадя малините и да сваря соса както Гео е направила с дивите ягоди. Дано се получи, макар малините да са мн. узрели, а и да не се получи моите хора няма да му простят. За първа година го варя със семките, ма така си го поръчаха, а аз нали съм добра леля слушам и изпълнявам.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от Гео, граф »

Ако приемем, че темата не е само за сладка от изброените в заглавието, много моля някой да ми метне тук една-две рецепти за такова от сини сливи. Не за конфитюр, а за сладко - ако може да останат цели плодовете и ако може да е лесно, много ще ви обичам :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Сладо от ягоди, малини, череши

Мнение от mimaflora »

От сини сливи правих миналата седмица, Гео. Три кг сливи, 1 кг захар. Нарязани на половинки, посипани със захарта, престояха един ден, да си пуснат сок. На другия ден ги сложих в по-дълбока тава във фурната и за около 2 часа и половина бяха готови. Преди да ги махна сложих чаена лъжичка лимонтузу. Насипах в буркани и стерилизирах.Стана чудно.
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”