Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Чакам да се вкорени, ама фотнах кипрата :angelche:
Изображение
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

А нещо био против въшки по краставици? Ще се поровя и аз, че са се настанили като у дома си.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4802
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 493 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Чай от "юти" чушки,Алис,и по-гъстичък... :stiskam:

http://zdravoslovno.imamproblem.com/%D0 ... %B7%D0%B0/
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Нямам грам люто :). Ще опитам с тютюнева настойка.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Юли 13, '18, 15:57 Чакам да се вкорени, ама фотнах кипрата :angelche:
Изображение
Я, това беличкото не са ли две коренчета-мустачета? И моята Сандра в чашка беше пуснала две малки коренчета, останалите продължаваха да се чудят след 7 дни престой.
Иначе на Кубинската мана й се изплъзнахме. Което остана и не беше премахнато заради засегнат вече връх, нагоре пуска чисти листа. Няколко бяха прекъснати и сега ще гледам дали ще пуснат нови клони и дали ще са добре. Значи рецептата с йода и млякото работи. Междувременно чакам новопоникналите да пораснат достатъчно, за да заместя пострадалите. Факт е, обаче, че най-много бе засегнат Тести грийн, въпреки че търговците го представят като "устойчив"...
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Стърчиопашке, пропуснала съм поста ти. Снимах сега - има едно хубаво коренче. Другите стърчащи са дръжки на листа. Като увелича снимката, ми се струва, че се опитват да покарат още корени отгоре (може и да греша).
Изображение
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Да, и на мен ми се струва, че има три коренчета и над горното коляно. Хайде, дано е успешен експеримента! Полезно е човек да си има резервни вкоренени колтуци от краставици, догодина ще ги залагам още преди да са се появили проблеми.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Да се отчета - при мен вкореняването от колтук не се получи. Единственият добър, който беше пуснал множество коренчета, след като го посадих в почвата, не можа да се прихване. Мисля, че не е много ефективна тази практика, като се има предвид, че краставиците от семе поникват бързо, а пък колтуците им пускат корени бавно - трябват към 2 седмици. Би могло да е от полза за скъпите хибридни сортове, които се продават с по 20 семки в пакетче, но пък повечето от тях и не пускат много колтуци...
Алис, как са твоите, вкорениха ли се успешно?
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят колтук се вкорени, но не расте много бързо. Ако даде плод, ще се похваля. Засега е с размер на малък плевел. :)
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Краставици

Мнение от lidiq_macka »

Как са ви краставичоците?Пръскали ли сте с нещо?Аз досега веднъж ги пръсках с хл.сода и това беше.Още се държат.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”