Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Видях във Фейса една госпожа пуснала снимки на няколко кофи с червени домати и отдолу пише, че с нищо не ги е пръскала.В коментарите ''ах'', ''ох''.....Попитах за сорта и както и предполагах - Амати.Ами аз толкова Амати ще набера даже и без да ги садя..... :lol: :lol: :lol: Тъй като се ориентирам към хибридите, някой садил ли е Биг Бийф на открито със семена, купувани в България?Питах Вискяр и той каза, че ставал, но семената, които се продават тук не били оригинални.
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimilisa »

Тез кофи у фейса ги няма :hihihi: някакви други ще са ... :mrgreen:

Утре ще правя консерви. Набрах към 40 килограма екстра качество розови половината презрели домати. За първа година нямам ранни и май повече няма да слагам. Нямам и хибриди. Имам само 6 корена Наслада , който е болен и едва ли някой ще го предпочете пред тези :angelche: .

Изображение

Изображение

Крив ама рекордьор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :hihihi:
У Брюксел да си ядат шикалките :hihihi:

Изображение

Вижте това Соренто, снимано преди няколко дена. Утре ще ви го снимам да го видите на какво прилича от последния дъжд и ще напиша с какво да пръскате. С липов чай не става работата... :liubov2:

Изображение

Айде лека :zzz:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от хортензия »

[quote=lidiq_macka post_id=829861 Тъй като се ориентирам към хибридите, някой садил ли е Биг Бийф на открито със семена, купувани в България?Питах Вискяр и той каза, че ставал, но семената, които се продават тук не били оригинални.
[/quote]

Аз от 6 год .го садя в оранжерията,но тази ще му е последна.Действително семената от година на година стават все по некачествени.Купувала съм само професионални семена от 500бр в опаковка и щом резултата е плачевен не мога да си представя от хоби опаковките какво ще е..Какви ли не експерименти правих в оранжерията и стигнах до извода ,че по вкусно и качествено от българското няма.Така че догодина вътре само хибриди ,но български сортове,навън директните.Не ща да го чуя повече нито вкуса му е като преди,дребен ,четвърта и пета китка изобщо не върза,а до него Рила е отрупана до тавана и вече не ми е изобщо кисел.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Благодаря, Хортензия :tzvetentze: .И аз Рилата я харесвам.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Рила опитах навън миналата година. Много завръз, ама не ми допаднаха на вкус.
Споделете още бг хибриди, които са ви харесали.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Докато скучая зимата ще дам пълен разбор от кой сорт съм видяла най-голям хаир.Едно е сигурно - директни ще има 3 сорта по 1 ред плюс 1 ред сборен от няколко сорта, с които не искам да се разделям.Мога да садя и само хибриди, но ще загубя тръпката.Трябва да има нещо да ме тормози....Без предизвикателства живота е скучен....За който си води записки, бях казала, че ще пръскам с Куадрис заради алтернарията, ама минах без тази отрова, защото мазнотията на Алисчето я спря.Благодаря, Алис!Ако не бяха и вирусите, колко лесен щеше да е живота.....
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

lidiq_macka написа: Юли 12, '18, 23:09 И аз Рилата я харесвам.
Аз вече няколко години Рилата я меся с Ръгби за консерви за готвене.Доволен от общия вкус. :dovolen:
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от vlax »

lidiq_macka написа: Юли 13, '18, 11:13 За който си води записки, бях казала, че ще пръскам с Куадрис заради алтернарията, ама минах без тази отрова, защото мазнотията на Алисчето я спря.Благодаря, Алис!
Коя беше тази мазнотия,че не ми се търси,може би съм пропуснал нещо? :D
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Тутти »

alys написа: Юли 13, '18, 08:28 Рила опитах навън миналата година. Много завръз, ама не ми допаднаха на вкус.
Споделете още бг хибриди, които са ви харесали.
Рила допада на ММ, и аз го харесвам, но по-малко съм ентусиазирана. Ръгби много ми хареса, от 15.06. Всеки ден го хапваме, даже раздаваме. Калина също е добър, подобен на Рила.
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

vlax написа: Юли 13, '18, 11:27
lidiq_macka написа: Юли 13, '18, 11:13 За който си води записки, бях казала, че ще пръскам с Куадрис заради алтернарията, ама минах без тази отрова, защото мазнотията на Алисчето я спря.Благодаря, Алис!
Коя беше тази мазнотия,че не ми се търси,може би съм пропуснал нещо? :D
На 4 л.вода - 1 с.л.хл.сода
1 с.л.раст. мазнина, най-добре зехтин

1 с.л.веро или течен сапун
Само ще допълня, че тази рецепта е перфектна за брашнеста мана по краставиците.Стават чисто нови!
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”