Под от ОСБ-плоскости

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Под от ОСБ-плоскости

Мнение от qn4eto »

Имам нужда от съвет. Старо прогниващо дюшеме. В по-далечно бъдеще ще се слага ново, но за няколко години ни трябва приемливо решение, бързо и ефтино. Варианта с ОСБ. Върху дюшемето. Но от време на време котката изкарва отнякъде по една хлебарка и имаме съмниния, че по пукнатини идват от близко разположения тръбопровод и си правят укрития в гнилите участъци на дюшемето. Страхуваме се, че ще продължим да съжителстваме с гадинките и не знаем какво можем да направим, за да не се случи така. Моля някой патил, знаещ, чувал за подобен проблем да даде съвет.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Под от ОСБ-плоскости

Мнение от maiakt »

Здравей, относно Осб плоскостите- имайте в предвид,че това не е подова настилка,или за да стане за под,няма да е бюджетно. ОСБ плоскостите,след като ги сложите на пода,задължително трябва да се шлайфат и обработят с лак или боя. За лак не съм сигурна дали става, мога ако искаш да пробвам на някое парче на вилата. С боя съм боядисвала - става, но заминава огромно количество боя. Предполагам с лак или масло ще е същото. Също така трябва да вземете ОСБ 3, понеже е влагоустойчиво. И пак - без шлайфане не става. Просто ОСБ плоскостите не са гладки. Като цена за материал ( по спомени плоча ОСБ 3 на 15мм е над 10 лв. за кв.м. ). По скоро помислете за някоя друга, по евтина подова настилка.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Под от ОСБ-плоскости

Мнение от Skio »

Янчето, съгласна съм с Мaiakt, но все пак мисля, че te са повече видове, и нешлайфаните ги пишат, че са такива. Погледни от този линк плоскостите с мъжко и женско, а ако имате Практис наблизо направо ги ослушайте на живо.

https://praktis.bg/stroitelstvo/darven- ... 2500h675mm

Стъпвала съм на такова нещо и даже бях с токчета, и като ме поканиха, попитах дали няма да се надраска. Много симпатично стоеше, но и имаше первази от плоските по-височки, боядисани в искрящо синьо, и малък, кръгъл син мокетен килим. Килимчето беше съвсем символично - заради цвета навярно - но помещението стоеше много добре. Стените бяха бели.
Иначе за хлебарките прочети в темата "Бързи въпроси и отговори", върни се няколко страници назад, хората дават конкретни имена на средства за ефикасна борба.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Под от ОСБ-плоскости

Мнение от qn4eto »

Така изглеждат, но са 8 мм, влагоустойчиви са. В едната стая са готови, харесва ми как изглеждат, особено като сложиха ъгловите лайсни и златисти алуминиеви между плоскостите - вече има завършена визия. Но не шкурихме и се притеснявам това да не направи проблем. Лака ни е двукомпонентен, минахме 2 ръце. Дали ако се наложи пришкурване впоследствие върху него мож е да се нанесе водоразтворим- че съхне много бързо и не мирише.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Под от ОСБ-плоскости

Мнение от qn4eto »

За втората стая ги поошкурих леко -само връхчетата. Остава ми въпроса за лака обаче - от предния пост, че ми остава едно притеснение.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”