Разпознаване на болести и вредители

Модератор: Миша

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от hosta127 »

днеска купих АКТАР Широкоспектърен инсектицид с контактно, системно и стомашно действие, силно токсичен и ще пръскам нямаха Айкън но и него ще търся наистина не се трае тази гад няма начин да няма начин
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от hosta127 »

аз пък открих една огромна много твърда гъба, не може да се счупи с нищо , никне направо от земята но и постволовете на болни изсъхнали дървета които отрязах,до земята :potekoha: не съобразаих и я метнах през оградата сега ще ходя да я търся за да я снимам но е на парлкинга дано не са я смачкали колите , какво е това ,знам ме е нещо много страшно затова я изхвърлих но сигурно пак ще се появи от миналата година са ме нападнали...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от hosta127 »

ето я въпросната гъба ,страшна ли е и как да обеззаразя почвата :cry:

Изображение

Изображение

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от hosta127 »

Да се похваля, пръсках с Актар ,цикадите умряха въпреки че наблизо гъмжи,и сигурно пак ще ме нападнат като свърши действието на препарата , въпреки че не успях да напръскам и дърветата по цветята поне няма от тия гадини, поне за сега успях да извоювам малко почивка на цветчетата си ,не знам колко време трае ,но за сега всичко е умряло обаче направих убийствен раствор , на 10 л едно пакетче , така ми каза дядото който продава, днес ходих да купя и АЙКЪН Дядото го извади но после ме разкандърдиса и го прибра и пак ми даде АКТАР, каза че другото било силно агресивно за хората и пак ме изпрати с АКТАРА,щом казва си доволна не се трови повече . :o Много съм доволна , вече не ми се могкат пред устата наглите цикади, въпреки че наблизо ги има но поне не им е толкова широко около врата ...гад мръсна :oops: :svekurva: :svekurva: :svekurva:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от hosta127 »

Изображение

какво е това ?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Гео, граф »

Моля, помагайте :scry: ! Това е стрептокарпела (геснериево). За няколко дни е станало това покафеняване или поне аз го забелязах скоро. Откъснах веднага няколко връхчета за вкореняване, но и те гният :ufff: :ufff:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Elatior »

Гео,същият проблем се появи при мен на Глоксинията.Първо кафеви петна по листата и отмиране,все едно си я полял с химикал. :cry:
Така и не разбрах от какво е,нямаше признаци за болести :hmmmmmm:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Еличка »

Момичета, не знам какво е, но на мен ми прилича на гъбично. Докато се включат знаещите бих напръскала и поляла с фунгицид....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Lilly »

Гео, граф написа: Юли 11, '18, 18:07 Моля, помагайте :scry: !
Ако искаш - звънни , като се връщаш от работа - ще ти дам Проплант / да полееш растението
Може да забъркаме и нещо за пръскане
При мен от дълго време ми съхнеха едни сукуленти, на които много се радвах - пръсках няколко пъти, никакъв резултат - продължиха да си загиват.
И знаеш ли какво се оказа :snif: /може би/ - белокрилки, които обаче домуват във вербените и аз ни ги бях видяла, когато чопля сукулентите.
Унищожих белокрилките и май изсъхването на листата спря - надявам се това да е била причината.
При теб - бих напръскала с БИ58/ 0,2%/ + фунгицид
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от greeneyed »

Гео, ;)
1. Снимката е подвеждаща, това жълто не е само по растението.
2. Меки ли са стъблата? Там на високото можеш ли да следиш почвата? Да не е пресъхнало, после преполято и да е загнило.
3. Да знаеш, че имам вкоренени от МГХ няколко растения, ще ти дам. :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”