Двора на Тили

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1441 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от Тутти »

Струваше си чакането, Тили. Тази красота не е за изпускане, благодаря ти, че качи отново снимките. Много красиво е всичко, а хортензията е разкош огромен.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от sofy »

Фантастично е Тили! А тази картина направо ми разтупка сърцето

Изображение

Чудесна идея!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Тутти, Софи, благодаря, мили дами :) Хладното и дъждовно време явно се харесва на питомците ни. И най ме кефи, че Софийска вода остана на сухо. Почти не съм пускала поливната :lol:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от мечтица »

Тили,получих голямо удоволствие да се разходя из градината ти! :daaa:
Прекрасна,хубаво подредена градина :dovolen:
А хортензията направо :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Поздравления :tzvetentze:
Може ли да ми кажеш кое е растение на снимка над юниперуса,нещо от рода на папрати :hmmm:



Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от Еличка »

Приказка е при теб, Тили!
Може ли да ми кажеш коя е първата роза - на дървената ограда?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от desi_slava »

Как съм пропуснала тази приказна феерия!
Поздравления, Тили! :tzvetentze:
п.п.Връщам се пак да гледам
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Двора на Тили

Мнение от маргото »

Ехааа, винаги различна и винаги красива градина, Тили! :ieeee:
Радвай ни по-често, толкова е приятно за кафенце при теб! :daaa:
Твоите "циганета" ме вдъхновиха и тази година си аранжирах няколко саксии с тях. И с мини бегонийки /"шекерчета"/ става интересно. Циганчетата /импатиенс - от лат. "нетерпелив"/, са цветя за добро настроение и безгрижно лято. Изглаждат напрежението и
разногласията, създават топла атмосфера и добри отношения. Може да те накарат да забравиш проблемите, стимулират раждането на
нови интересни идеи, инициативи и желания...
Поздрави от :sheart: :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Двора на Тили

Мнение от dar »

Тили, много красива е градината ти, много!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Двора на Тили

Мнение от tili »

Еличке, това е петгодишна Вестерленд, завряна под черешите, но се бори и си намира място над оградата. По-оранжева е, отколкото на снимката, цъфти до сняг.

Мечтице мила, благодаря! Трябва да снимам и твоя червен равнец, който вече няколко години си живее щастливо в градината ми. А това, над Юниперуса е обикновена лоницера с дребни листенца.Не е катерлива, лесно се вкоренява, бързо расте и трябва да се контролира като котонеастъра. Между клонките могат да се садят пролетни луковици. Не си пречат.

Здравей desi_slava! Толкова много градини станаха вече във форума, че е почти невъзможно да обхванем всичките :) И всчките са хубави и пълни с идеи.

Маргото, вървим ние с теб в крачка :) Тази година реших да не слагам мушкати на прозорците, защото се мъчат под тентата и търсят светлина. Пък циганетата за това са създадени - навсякъде виреят. Даже ще се опитам да запазя едно сандъче през зимата, да видим... И аз тази година сложих по нишите на стената бегонии. Мислех, че са за сянка, пък те полудяха на пълно слънце :)

Даре, добре е, че има от всичко по нещо, защото в тия дъждове розите изпокапаха и прецъфтяха скоропостижно. Дори не успях да ги снимам навреме.

Айдеее, от утре започва голямото пръскане и плевене. Казват, че у София нямало било да вали :angelche: :angel2:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Двора на Тили

Мнение от clock »

Ахх, Тили! Какво изобилие на цвят и настроение е в твоята градина! Усмихна ме! Мисля, че всеки който попадне в това цветно царство няма как да остане равнодушен ! А водопадът на хортензията ти направо ме отнесе! :potekoha: Цялата градина е прекрасна и вълнуваща! Харесаха ми и как са съчетани някои растения - пълен синхрон! Красота! :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”