Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Ехааа, Макси е огромно кучанче! :tzeluvka:
Красота, вълшебство е!
П. П. Сега се замислих - дали за кученцата важи туй, дето съм го написала? Не че нещо, ама покрай този гей-парад вече се ошашавихме :lol: :ieeee:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Skio »

Еличка написа: Юни 9, '18, 21:49 :hmmm: ммммм, да кажа
Мишо се оказа Миша!
:lol: :lol: :lol:
Такова мощно déjà vu ми причиняваш с то/ази Миша :lol: :lol: , че си разхвърлях флашките, за да издиря славното бебство на моя Леонардо.

Изображение
.....
Изображение
.....
Изображение

Макс, Макс е наистина голяма :liubov:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Skio, дай да го видим и голям!
Лелеее, същият поглед....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ljuboznatelna »

Макс е голям красавец!
Аз получих много от безусловната любов на моя каракачанец, като се върнах от морето - добре ме надра и нацапоти :)
Котетата веднага ме удостоиха с присъствието си, дойдоха веднага дори и скитниците Мица и Писан.
А тази Миша е такъв бонбон! :liubov: Кастрирай я още като навърши 7 месеца, не разчитай на хапчета. Женските понякога изчезват като мъжките в периода на разгонване, и ще пропуснеш хапче. Аз раздадох няколко котета така, и две се наложи да оставя за нас. Бях много против кастрацията, но е по-добре от това да търсиш дом и да не го намериш.
Мъжките съм ги оставила истински мъже, но единия не го пускам вътре преди зимата, защото маркира. Зимата мирясва и не прави бели. Другия не маркира за кратки престои, а той е алфа мъжкаря. Интересна работа :)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Аз принципно бях върл противник на кастрацията, Люб, но преди шест години се наложи да кастрираме домашния ни котарак. Мдаммм, миризмата му беше непоносима! След процедурата едва оживя, беше много мъчително :cry: Е, вече шеста година Чочко мирише на омекотител, щото не пропуска да полегне на изпрана дреха :gush: Преди кастрацията два пъти скача през балкона по любов, а сега си стои у дома - мирен и спокоен.
Най-смешното е, че тези животинки са големи хитреци и душевадци. Два дни мъжът ми гледаше с презрение Миша до момента, в който тя се настани и на неговия врат с мъркане и гушене. След пет минути темата за осиновяването ѝ се превърна в табу, след половин ден вече ѝ беше разрешил да влиза и в стаите, а на другия ден се правеше план как зимата сигурно трябва да я приберем вкъщи :x
Малкият ни син не изпитва особена любов към домашния котарак, нооооо хитрушата не се отдели от него като го видя. Амиииииии познайте кой искаше да я вземе даже и в леглото през нощта.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2483
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 984 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от gevkati »

Дааааа, такива са, оплитат те с едни мрежи и няма измъкване! Обичаш и прощаваш, и глезиш! Въртят ти се в краката и мъркат, а всъщност си те въртят на къс мустак !
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Skio »

Мислили ли сте някога, че любимците ни са просто принудени да ни търпят? Особено ако сме се луднали да градинарстваме...
През цялото време, докато си чистех юките, Леонардо блажено се търкаляше на земята до мен. Нещо много типично за него.

Изображение

Изображение

Изведнъж решавам, че ме боли кръста от малката макаричка, на която бях седнала, и се заемам с едно грандиозно увъртане, и клякане, и ставане да правя снимки на последния ми останал лилиум Ландини, който е точно 35см висок :D

Изображение

... и Лео така се обезпокои от поведението ми, че прекара цели петнайсет минути, замръзнал по гръб, да ме следи с поглед. И какъв поглед! Сериозно възмутен и пълен с укор. :lol: :lol: :lol:

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от макс »

Skio този Лео е голям красавец,сладур да го цункаш от мен обожавам котки но пък си имам хъски :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Мария Николова »

Зная, че вие тук сте влюбени във вашите котета.
А аз съм до дън душа възмутена от неизвестна откачалка, която се опитва да разсели в двора ми котета, които развъжда. Старите махленски котки, които си избират туфи хемета, в които да се борят и "килимче" почвопокривен флокс, върху което да акат и да си бършат дупетата, са ми повече от достатъчни. :evil: Никога няма да нараня животинка и даже не се опитвам да ги сплаша, защото те игнорират всякаквите ми заплахи. :lol:
Но мразя някой безпардонно да ми прехвърля своите проблеми. :svekurva: :svekurva: :svekurva: Намирам купчинки изсипана купешка храна и разни съдинки с вода пъхнати под вратата ту край тротоара, ту в дъното на двора. Когато имам храна за котки, умишлено си правя труда да ида чак до отсрещния тротоар и там я изсипвам, за да не ги подвеждам, че са желани на моя терен.
Тая откачалка да си развъжда толкова котки, колкото може да издържа с грижи и храна. :twisted:

Ето че ми олекна! :daaa: Отивам на на терасата да изпуша цигарата на облекчението. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Skio »

Мария Николова написа: Юли 9, '18, 14:24
Тая откачалка да си развъжда толкова котки, колкото може да издържа с грижи и храна. :twisted:

Ето че ми олекна! :daaa: Отивам на на терасата да изпуша цигарата на облекчението. :dovolen:
О, Мерка, надявам се да се случи да видиш кой ти прави това, и да му обършеш поне два словесни шамара!
Много държа да ти кажа(адски се надявам да ти помогне!!!), че животното котка има психологически проблем с феномена прозрачност. Слагай на земята пластмасови бутилки с малко вода там, където ти е най-невъзможно да имаш изпражнения. Само седмица да поседяват, и повярвай, че поне месец-два там никой няма повече да пристъпи.

Макс, непременно си подари съжителство с котарунгел, не се лишавай от това! При повечко късмет може даже да ти се случи добро любимче, което щедро да ти разреши да си задържиш и хъскито. :dovolen:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”