Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от boggy »

Бисквитена торта,Тора медовик с готови блатове и кондензирано мляко
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от ToBo »

Това някъде го бях пускала, но не го намирам сега :dovolen: Без готвене и сезонът е точно за него ;)

Чийзкейк с малини
Източникът:
http://recepti.gotvach.bg/r-21777-%D0%A ... 0%BE%D1%81
Моята версия за форма за торта около 25 см в диаметър:
- 10-12 бисквити (аз използвам закуска с какао). Може да се приготвят и вкъщи някакви шоколадови/медени, но чисто технологично никога не се сещам да си правя бисквити предния ден 
- Малко повече от половин чаена чаша кокосови стърготини
- 100-120 г масло
- 400-500 г малини (правила съм го с ягоди и смокини и пак е хубаво) Имам снимка само с ягоди
- 500 г или малко повече извара (ама да е безсолна)
- 200-250 г маскарпоне
- 400-500 г заквасена сметана
- Малко повече от половин чаша захар
Всичките тия са така написани, защото не купувам винаги едни и същи, а разфасовките варират. Резултатът винаги е добър, независимо, че съотношението се различава.

Бисквитите се натрошават на трохи и се разбъркват с кокосовите стърготини. Маслото се
разтопява и се смесва хубаво в сухите съставки. Всичко това се изсипва във формата, разпределя се равномерно и се натъпква с лъжица да е плътно по дъното. Прибира се в хладилника да стегне.

Изварата се пасира, защото има бучки в нея. Колкото успеят да се загладят. Добавя се маскарпонето и захарта. Пак се пасира. Накрая сметаната. На тоя етап вече е трудно с пасатор , защото лепне. Добавят се половината плодове и се рабърква леко, за да не се смачкат. Тази смес се разпределя върху блата равномерно. Отгоре се нареждат декоративно останалите плодове.
Прибира се за една нощ в хладилник и на другия ден се почва ;)



Опция по желание:
За по-добър вид и ухание на шоколад (какъв е тоя десерт без шоколад ), ако имате някакъв шоколад вкъщи, може да разтопите и да глазирате с тънки струи. Аз обикновено работя с черен кувертюрен, ако не са го докопали децата.
Най-лесно е да се сложи парчето шоколад в найлонов плик и да се разтопи с целия плик на водна баня. Това значи да сложите плика във вода и да я загрявате почти до кипване. После си вадите плика, дупчите го с игла и през дупката, като се стисне, излиза тънка струйка шоколад.
Изображение
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Фъстък
Kъсо кафе
Мнения: 97
Регистриран на: Мар 31, '13, 15:39
Местоположение: Русе

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Фъстък »

Аз искам да споделя с вас една рецепта, за шоколадови клавиши с ром, от която лично аз (а и останалите, които намазаха :D ) останах във възторг. :ieeemyzh: От мерак да си изпробвам новата силиконова форма част от сместа я направих на бонбони. Извинявам се ако вече някой преди мен я е рекламирал. Също така не успях да снимам най - красивите бонбони защото бяха много набързо изядени. Ето и самата рецепта http://lussisworldofartcraft.blogspot.c ... s.html?m=1 Изображение
Гледайте напред с надежда, назад с благодарност, нагоре с вяра, настрани с любов.
wenche

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от wenche »

Изображение

Не ми беше нужно дълго време, за да получа вдъхновение за най-доброто малиново превъплъщение. Наистина е best ever!
Лоиз :tzvetentze: :tzvetentze:

Изображение

Изображение

Изображение
Lois

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Lois »

Ааааа, жестоко е, нали :)
Гледам, че и бял шоколад си му сложила, мастерска работа. Аз го пропускам напоследък.
wenche

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от wenche »

Така си писала в рецептата, смея ли да го пропусна. :dovolen: Че и Lindt отгоре на всичко.
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от gabi123 »

Фъстък написа: Юни 5, '18, 19:38 Аз искам да споделя с вас една рецепта, за шоколадови клавиши с ром, от която лично аз (а и останалите, които намазаха :D ) останах във възторг. :ieeemyzh: От мерак да си изпробвам новата силиконова форма част от сместа я направих на бонбони. Извинявам се ако вече някой преди мен я е рекламирал. Също така не успях да снимам най - красивите бонбони защото бяха много набързо изядени. Ето и самата рецепта http://lussisworldofartcraft.blogspot.c ... s.html?m=1 Изображение
Благодаря ти Фъстък,за прекрасната рецепта :tzvetentze: :tzvetentze:
Пробвах ,очаровани са всички :daaa: ,може би бях сложила повечко есенция ,но на следващият ден :potekoha: :potekoha: :potekoha: ,картофите не се усещат :nod: ,несравним вкус на шоколад и ром
Отива в графа любими :tzvetentze: :tzvetentze:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от apis »

В този блог има само 2-3 рецепти общо ?
wenche

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от wenche »

Оооо, не, не са само 2-3. Наред си е блогът. И награди си има, и рекламодатели.

https://lussisworldofartcraft.blogspot. ... 3.html?m=1
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от apis »

wenche , благодаря !
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”