Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

alys написа: Авг 9, '16, 21:26 Суйо и Крокодилка (тъмната е Суйо).
Изображение
Чистият сорт Крокодилка трябва да е светъл цвят. При мене се получи опрашване и на един корен в оранжерията имах доста по-тъмна Крокодилка, но вкусът си е същият.
Семената събирам през есента. Дотогава оставям краставиците някъде вкъщи. Случи ми се точно от Крокодилка да няма семена. Бях оставила две краставици и успях да измъкна само 5-6 семенца (това през 2017). Но, ако не е наложително, откъсвам в последния момент, през септември.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 108 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Краставици

Мнение от хортензия »

Алис, като гледам твоите крокодилки моите наистина са се опрашили и си имам нов сорт,но ми харесва вкуса.Преди дъжда успях да засея нови на друго място ще видим те какви ще излязат.
Доста се порових в Гугъл относно събирането на семена та там пишеше, че семена се вземат само от четири камерни краставици и само от първата половина ,задната част се изхвърляла защото от там имало вероятност да горчат.За трикамерните пишеше, че на следващата година раждали само мъжки цветове.Аз моите не съм ги разрязала още ,като стоят откъснати доузряват ли като доматите примерно?
Да ти похваля и твоя пипер ,семената са ми от Янчето ,но беше надписа на пипер Алис :lol:
Изображение
Отплеснах се ,извинете за спама :dovolen:
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Краставици

Мнение от prijatel62 »

хортензия написа: Юни 28, '18, 09:44 ...та там пишеше, че семена се вземат само от четири камерни краставици и само от първата половина ,задната част се изхвърляла защото от там имало вероятност да горчат..
Коя първа половина, от към дръжката или от другата страна... :D
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 108 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Краставици

Мнение от хортензия »

Предполагам от към дръжката :hmmm:
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Хортензия, интересно инфо за семената, ще гледам да го спазвам. Радвам се за пипера. :)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2848
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 1181 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Здравейте и от мен и аз да се включа за крокодилката. Гледаме я от много години повече от 10. Има корени които раждат бели и такива които са с по тъмен цвят. От какво зависи не мога да отговоря , но не са опрашени от друг сорт. Понеже е директен сорт имат своя недостатък първо да залагат много мъжки цветове и чак по късно да започнат да раждат. За да се избегне и намали това явление никога не трябва да се сеят семена от предходната година. Семената трябва да са на 2, 3 или 4 години. Резултатите-полудяват от плод. Ако все пак сте засяли миналогодишни семенца може да стресирате малко растенията като им понамалите поливките а може и лекичко да ги позасушите.
После започват да плододават.
Аз май доста се отплеснах но за мен няма по вкусна краставица .
Успех на всички.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Краставици

Мнение от MotacillaAlba »

Здравейте и от мен! Знаем се от доматената тема, не съм писала в тази. Много интересни и полезни неща научих четейки я.
Някой по-назад беше споменал, че краставици също могат да се садят от колтуци. Опитах да забода 2 директно в земята, но изсъхнаха. Ще пробвам отново да сложа във вода. Имате ли опит с това?
Наложи ми се да премахна 2 корена заради вирус, остана свободно място.
Второ - пак съвсем наскоро научих, че при краставиците концентрацията за пръскане с прясно мляко е по-висока - или по-точно за пръскане срещу кубинска мана и срещу брашнеста мана се използва 20% вместо 5%.
Имам Кубинска мана - най-силно изразена по Тести грийн и Сандра. Много се колебах дали да пръскам с Куадрис, какъвто имам наличен, но не съм използвала досега. След това прочетох за много случаи когато въпреки пръскането с различни фунгициди маната си е продължила и се отказах - ще залагам на прясното мляко и йода и ще разчитам на времето - да се сгорещи достатъчно, за да я пресече. Ще видим. Но и от там ще останат сигурно "вакантни места", затова питам за колтуците.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2848
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 1181 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Това с колтуците и краставиците ми звучи доста интересно да се опита , но дали е управдано? Все още се сеят краставички за втора реколта така , че директно можете да си сложите нови семенца. Понякога дори растат по здрави и жизнени от първите.
Успех
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Ето ги моите краставици- по средата е тази селска грозна, дадена ми от приятелка, която не можах да идентифицирам като сорт и по погрешка засадени корнишони, за които мислех ,че са дълги краставици. Изображение Но са вкусни.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2848
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 1181 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Тази селската е крокодил.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”