Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

На живо е още по-хубаво :nod: ! Браво, Мише :daaa: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Миша, много хубаво! Много свежарско! Браво за труда! :tzvetentze:
А с претапицирането как се справи? На мен ми изглежда доста връткава работа :hmmm:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Първо да изкажа аплаузи за Мишето! Красиво боядисано, мнооого ми харесва колебливия ти тампон-печат, много! , да не говорим за тапицерията!!!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

:lol: Иииииии, да си разкажа моето. Писах в темата за разпознаване на рози, че не съм се връщала в бащината къща от две години.... Сега отидох, няма я любимата ми роза от детството :cry: Мдаммм, такъв е животът! Как ли е живяла всъщност 50 години!
Та, завирам се в мазето. И откривам невероятен зелен чайник. Моят мъж обгрижваше един такъв черпак, същият цвят - все исках да го изхвърля.... :twisted: Изнасям чайника, татко се смее - отърва ме от още един боклук!
Ммммммм, сигурна съм, че ще открия нещо зелено в мазето! За сетен път се убеждавам, че интуицията и сигналите не зависят от нас, само от мечтите ни! Влизаме с приятелката на татко (мама почина преди 7 години....) Изведнъж виждам надписче ПИПЕР! Оооох! Наистина бях забравила лавичката на баба. Милата Мими (само и само да се отърве от поредния боклук) се хвърли върху бурканите и я извади! Хахаааааааа, та лавичката не изглеждаше зелена преди почистването!!!
Мнооого съм щастлива, вече си имам зелен кът:
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4380
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1932 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Emilly1212 »

Много си сладкодумна Еличке! Където видя, че ти светне името и си писала - тичам след теб! :gush:
Чудесно ти се е получило! И чайникът е чуден, и черпакът си е намерил дружка. И лавичката на баба...ех...прекрасно! Много хубав кът си сътворила! :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Emilly1212 написа: Юли 15, '18, 19:48 Много си сладкодумна Еличке! Където видя, че ти светне името и си писала - тичам след теб! :gush:
Чудесно ти се е получило! И чайникът е чуден, и черпакът си е намерил дружка. И лавичката на баба...ех...прекрасно! Много хубав кът си сътворила! :tzeluvka:
+1 :daaa: Не мога да го кажа по-добре
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Еличка написа: Юли 15, '18, 17:12 Ммммммм, сигурна съм, че ще открия нещо зелено в мазето! За сетен път се убеждавам, че интуицията и сигналите не зависят от нас, само от мечтите ни!
И когато се научим да им се доверяваме винаги печелим!
Ели, чудесно се е оформил зеленият кът! И само един поглед към него е достатъчен да отключи толкова топли спомени и емоции!
Мисля си ( и го вярвам), вещите попиват енергията около тях. Усещат кога са ненужни и забравени, но и кога са желани и доставят радост. Вдъхнала си нов живот на лавичката, чайника и черпака. И си ги заредила с твоята любяща енергия. А те ще ти служат дотогава докато им се радваш.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Оооох, разгадахте ме до кости...... Такава съм си! Имам две любими приятелки от 4-ти клас :lol: Всеки ден си пишем!!! Само 2-3 пъти годишно се виждаме, но се обичаме до безкрай .... Винаги ме упрекват, че съм много искрена и ГОВОРЛИВА. Такава съм си.... Много стрели ме пронизват, хахаааааааа, трябва да ги споделя с близки хора , иначе..... :lol: :gush:
П. П. Така ви чувствам!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от qn4eto »

Гледам...всички на море май... Дано все пак им поомръзне на някои да се въртят от всички страни към слънцето и да влязат тук. Имам въпросчета : 1.Трайна и здрава ли е тебеширената боя? Само тебеширена, отгоре с няколко ръце лак.
2. А ако е основа за кракле? Отгоре съответно С200, акрилатна боя (неуспешен опит за кракле) и отгоре лак.
Страх ме е след някой месец да не подпухне и да започне да се лющи.
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Подпухването и лющенето е от основата,а не от боята.Не съм използвала този вид боя,но да си кажа.Не разбирам това залитане по тебеширената боя.След като идеята е да имаш матов завършек какъв е смисъла да мажеш отгоре лак(дори и матов) или вакса,защото си трябва покритие след това.Другото предимство,което се изтъква,че хваща на всякакви повърхности без предварителна подготовка също не е оправдано .Или трябва да си купиш оригинална,но скъпа или да си направиш,което изисква някакво време и усилия,които ще можеш да вложиш примерно за подготовка на повърхността и боядисване с боя за която не е нужно финишно покритие.Това са си мои някакви разсъждения и се извинявам ако мястото им не е тук,но напоследък където зачета попадам все на тази боя.Ти можеш да пробваш на малки участъци, на някакви отпадни парчета да видиш кое как се държи и да прецениш сама.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”