Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1674
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 270 пъти

Re: Краставици

Мнение от penkeler »

Ами същите са. Най бързо се разпространяват върху листата които вече са имали леки поражения, но има и нови листа. След пръскането с мляко, като че ли има известно забавяне, но съвсем недостатъчно. Днес мисля да пръскам с Верита.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Краставици

Мнение от Di_Va »

Днес и аз (барабар ПеткА с мъжете ;) ) изрязах долните листа и разклонения на краставичките. В събота откъснах първата краставичка, днес още малко. По-нататък ще се види дали има резултат от тази операция и се надявам да не объркам резитбите :stiskam: !
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Краставици

Мнение от prijatel62 »

Има ли някъде наистина свестен и родовит сорт корнишони? :snif:
Досега през годините съм отглеждал:
-"Искра" и "Победа"- с добри на вкус плодове, но не много силни растения. Не ги срещам и да се продават като семена.
-"Тони" - добър при моите условия, но с много и мощни колтуци и плодовете бързо стават тумбести.
-"Левина"- може да се каже добър и с добри кухненски качества.
-"Рестина"- с крехки и вкусни плодове с миниатюрни брадавички, но при директна сеитба растенията останаха слаби и по-бледозелени в контраст с "Екселсиор" в съседство.
-"Екселсиор"- родовит, силен сорт, но колтуци тук таме и надолу бързо остава без плодове.
-"Пасамонте" - родовит, при мене почти не прави колтуци, а плодовете се капсуловат - спират да нарастват при дължина около 8-9 см. Недостатъчно силни растения.

Както виждате, луд умора няма...и не спира да търси СОРТА. :angel2:
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Моите - Левина, Рестина и Алтай. Доволна съм. Рестина връзва по-малко, а другите два сарта са бойци! Мързи ме да разследвам вкусовите качества, май си приличат.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Аз пък съм объркала семената ;) и почти всичките ми краставици се оказаха корнишончета, при това от най-ситните. Хубави са, но дребосъци.
Имам само два корена краставици от една приятелка, която ми ги представи като " грозни селски краставици, които обаче никога не горчат". И наистина изглеждат ръбести, жълтеникави и грозни, но са много вкусни. За сега съм откъснала две и двете бяха супер. Ще видим как ще се представят по-нататък и мисля да събера семена от тях. Май са такива или поне така изглеждат Изображение
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Краставици

Мнение от хортензия »

Може ли някой да ми обясни как точно се събира семе от краставиците :hmmm: Оставих три краставички в основата на корена да узреят,но тия дни много дъжд много нещо се изля и от страх да не загният ги откъснах.
Изображениеfree picture hosting
Сорта е крокодилка (Янче благодаря за семената :tzeluvka: )Много ни хареса вкуса на цялото семейство и искам да си събера за догодина.Беше тръгнала кубинска мана ,но с алиет флаш мисля че овладях положението :stiskam: Не знам дали тази болест се предава и чрез семената?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Хортензия, това същите ли са като на пакетчето , дето съм показала? Голямо ли става стеблото?
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Краставици

Мнение от хортензия »

МГХ написа: Юни 27, '18, 16:35 Хортензия, това същите ли са като на пакетчето , дето съм показала? Голямо ли става стеблото?
Не ,тези ми ги даде Янчето,събирани семена ,каза ми че са крокодилка малко по ръбати са като младички ,но не чак толкова като на снимката много хрупкави и вкусни ето ги в различна големина.
Изображение
ПП Доста буйно растат ,аз ги оставям на земята и не култуча.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Краставици

Мнение от kim »

Ама Миленче, момордиката не е корнишонче, нищо че са от един род :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Не, тези, които имам, приличат по външен вид на тях и не са корнишони. Около педя бяха тези, дето ги изядохме. Не се сетих да снимам. Даде ми ги приятелка. Просто се опитвам да ги идентифицирам. Явно са нещо като крокодилките.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”