Рози в нашите градини 2018

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от Shami »

Жозефин,ако може да кажеш нещо за изключенията :hmmm: Зачудих се след май месец,какво продължава от розите :hmmm:
Лимончело ми е още бебе,стърчи,но още няма цвят,мисля ,че я засадих през есента,дали пък не съм се объркала нещо и да я садих тази пролет,трябва да почна да си записвам :ufff:
Мога да кажа какво към момента забелязвам да има повторен цвят при мен,макар,че розите са ми още малки и ще видя натам как ще са.
Много,много съм доволна тази втора година от rose eyes for you,това нещо не спира,въпреки трудните условия при мен,текущия ремонт при мен,разкопана е от всякъде и пожълтя,но още си цъфти а започна първа от всички рози.
Втората която ми направи впечатление тази година,въпреки че за нея е първа,следвах съветите на Тобо и си я взех,та това е Rosa Sunshine Babylon Eyes.Последна отвори цвят,много след другите,даже бих казала,че ги изчака да преминат и тогава тя да блесне :lol: Ще видя другата година дали няма да се променят нещата.Бях я забравила къде съм я засадила,ударих едно велико търсене из градината,че нали е малка,не я намерих и тя ме изненада последна.Знам,че купувах и
rose bouquet parfait ,ми няма я,не мога да я намеря,ще чакам сама да се покаже. :lol:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от dar »

Жозефин, пак съм тук в градината ти! Прекрасно е! Гирляндите и Лимончело имат ли някаква подпора или мога да стоят като кълбо в тревата? Гирляндите не са ли еднократно цъфтящи?
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от Shami »

Има още една роза,тази година ми направи голямо впечатление Herzogin Christiana,доволна съм,обожавам я просто,бих си взела още една.
Много бързо,ама много бързо отвори нови цветове,неочаквах изобщо,даже изпревари Lady of Shalott ,към момента херцогинята има втори цветове, даже преминават,а Шалот е на пъпки все още.Има още една роза,пак с преминаващ втора вълна цвят,трябва да излезна да и видя надписа :hmmm:
Мисля си,дали всяка година е различно,например първата ми роза дето много ме радваше и ви я хвалхехJUBILEE CELEBRATION,тази година не даде и един цвят,явно е болна ,нали не пръскам с препарати поради алергия.
Щях да забравя SUMMER SONG,чакам трета вълна.Така е и със един резник от Дара,пак англичанка,но не съм сигурна за името и там чакам трета вълна,като казвам вълна да не ме разберете погрешно,розите са твърде малки,говоря за два, три ,пет цвята,изключвам очите,там си знаете.:lol:
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от elmaz »

Жозефин, онемях :angelche:
Такива красиви храсти показваш, чудесни са :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4458
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от jozefin »

Shami, при мен в момента никоя роза не цъфти, но аз ги рязах миналата събота. Лимончело имаше още цвят. Тази събота вече няма, но пък новите пъпки са готови. Не му режа прецъфтелите, защото не смогвам, а и при него не стои грозно.
Всъщност днес имаше две цъфнали розички от търга за Вальо, но трябва да им търся имената и снимки следващите дни, че сега нямам време.

dar, гирляндите имат подпора. Една правоъгълна решетка около 1.50/2.00, която вече не се вижда отникъде. Не мисля, че ще може да стои във височина (над 2 м) сама. Да, еднократно цъфтяща е.
Лимончело си стои. Моята в момента е около 2м диаметър и към 1.40-1.50 височина.

молина, огромна е относително понятие :mrgreen: , зависи от възприятието. Букет парфето има клони настрани от минали хоризонтирания. По-точно отляво, то си и личи по несиметричната форма. В момента върви почти на една линия и е към 2 м и нещо. Висока е към 1.60. Зад нея е шведската кралица, а до нея бургундито, което им е набор, но няма и 40 см и две хилави клончета.
Ако БП се хоризонтира във всички посоки като окръжност и се пусне малко и на височина тогава може и да стане ... голяма :mrgreen: .

Благодаря ви за милите думи! Натали :tzeluvka: . Честно казано не очаквах, че някой може чак да се впечатли от моите рози. Имам предвид стари пушки като вас :lol: , с прекрасни рози. Моите са стари сортове от първите поръчки, дори мисля и от флауърснет. Сега ако трябва да започна наново може би бих избрала други...знам ли. Остинките разбира се пак ще преобладават :dovolen: .
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от dar »

Жозефин, благодаря ти за отговора! Още веднъж прекрасни рози !
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от Margaritenia »

Jozefin, всичките ти рози много ми харесаха, но Limоcello-то ти ме плени. И то ли е на 6 години?
Много ми харесват също така храсти - солитери в тревата, но ми се струва много трудно за косене. Аз съм направила опит, но е трудно окрайчването.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от Margaritenia »

Приятели, искам да ви покажа една супер недолюбвана роза (включително и от мен), която тази година ме зарадва с някакви прилични цветове и храстче. Все пак да не сме максималисти, защото това й е едва втори сезон в градината.
"Американското чудо" :lol: или просто Wedding Cake:))))))))

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от Murof »

Изображение
Rose 'Ohara' ® VISsegam

Изображение
Rose 'Fancy Babylon Eyes' ®

Изображение
Rose 'ZOÏC®'
Нито една градина не е идеална.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4458
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: Рози в нашите градини 2018

Мнение от jozefin »

Ето ги розичките от rosi-m. Едната е от търга
rose distant drums
Изображение

А тази подарък
rose So Pretty
Изображение
Извади шиш към метър висок.
Още веднъж благодаря, Роси :tzeluvka: !
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”