Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Ивко, нещо общо имаш ли с Галатин?
Днес откъснах първата Тести Грийн. Иначе корнишонките се представят добре.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Единственото общо където имам с Галатин е,че преди мнооого години ходех на язовира до селото за риба... :lol: А в мойто село,когато опиташ нещо за първи път през тази година,казваме,че вече си се огалатил...И погледни в темата за доматите,за да видиш оня пич Алекс какви ги върши... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Ааа,ти вече си погледнала..Ей, човек не може да те изпревари.. :lol:
blader
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Юни 12, '17, 10:25
Получил благодарност: 1 път

Re: Краставици

Мнение от blader »

Миша написа: Юни 6, '18, 20:40 Нищо му няма на листото, изгорено е, пръскай по-малко
Много, много Благодаря! :stiskam:
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Юни 7, '18, 10:24 Единственото общо където имам с Галатин е,че преди мнооого години ходех на язовира до селото за риба... :lol: А в мойто село,когато опиташ нещо за първи път през тази година,казваме,че вече си се огалатил...
Да не ни бият за спама, и аз съм яла от същата риба, много вкусна беше!

Карнишонките ми са Алтай, Левина, Рестина и два вида китайски.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

И аз съм насадил Алтай,и вижда най-малко слънце,а почна да дава пръв...Ще излезе добър сорт.Другите са Ева-корнишони,Слайс Кинг-средноплодни и Тести Грийн..Миналата година садих Далила,и тоя сорт е хубав-дава много и продължително,няма горчиви краставички и не ми е боледувал...Ако не броим едни въшки,но аз откъснах листата и проблема приключи...И къде е тоя ЧукоДзвер??? :lol: Да не се окажем комший? Защото ако си ми по-близо от Краси и Алекс,ще дойда от теб да си открадна едно Лабрадорче за семе... :sbandit:
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Споко, ще изпратя семена за Лабрадор, нека събера, че първите обикновено нямат семена. До Драгоман сме.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 305 пъти

Re: Краставици

Мнение от penkeler »

Това мана ли е или нещо друго? Не съм пръскал с препарати, а само с лук и чесън, накиснат във вода за 5-6 часа. Към това добавих 1мл/л масло от нийм, 1/2 ч.л./л хлебна сода и по малко от 1/мл/л син спирт. След около ден-два започна да се появява по долните листа и бързо да се разпространява.
Изображение
Изображение
Не смея да късам всички засегнати листа, а само онези от които вече няма симсъл да стоят. Иначе трябва да останат само по 2-3 млади листенца на върха, а до ден-два смятам, че ще откъсна първата краставичка.
Изображение
Днес ги окъпах в мляко, йод и малко хлебна сода. Ще ги наблюдавам за резултата.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 305 пъти

Re: Краставици

Мнение от penkeler »

Колкото и да не ми се искаше, наложи се да премахна повечето от старите листа. Тази напаст се разпространява доста бързо, а освен това ми прави впечетление, че нарастването на самите растения и завързите почти спря или става много по бавно от нормалното. Краставиците са навън, няма от къде нещо да капе върху тях и поне денем не виждам никакви инсекти които биха били потенциални причинители.
Deleted User 4608

Re: Краставици

Мнение от Deleted User 4608 »

Содата дали не ги гори? И новите петна ли са същите?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”