В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Панаири, пааанаииириии... :D :angelche:

Колко му трябва на един луд човек - някоя и друга книжка, някоя и друга градина...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Гео, предполагам каква е тръпката! Приятно четене, аз да си призная, не помня кога за последно съм си купувала толкова книги на куп, мъничко ти завиждам, да знаеш, ама с добро :liubov:!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Di_Va написа: Юни 4, '18, 13:43 Гео, предполагам каква е тръпката! Приятно четене, аз да си призная, не помня кога за последно съм си купувала толкова книги на куп, мъничко ти завиждам, да знаеш, ама с добро :liubov:!
Давам на заем за прочит, Дива :nod: ! Така на Роузловър преди време ѝ изпратих трилогията на Сафон. Ако искаш нещо от тази купчина или друго, за което съм писала (стига да го имам, че доста чета електронно), само драсни на лични :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

:tzeluvka: Благодаря ти, Гео, за милото предложение! В последно време аз също чета основно електронно, че и само през телефона което пък никак не е добре за очите, ама кой ти мисли!
Иначе съм се наканила да препрочета някои неща, на хартия :), при преподреждане на бибилиотеката, в чуденка как да събера всичко, си открих книжки любими, от които само споменът от приятно четиво ми е останал в главата, а сюжетът никакъв го не помня! Споменавала съм и по-рано това свое качество или (по-скоро) недостатък :lol: .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Di_Va написа: Юни 4, '18, 14:37 ... от които само споменът от приятно четиво ми е останал в главата, а сюжетът никакъв го не помня! Споменавала съм и по-рано това свое качество или (по-скоро) недостатък :lol: .
Мила ми Дива, да ти кажа под сурдинка, че съм едно към едно като теб :sgiggle: ! За какво, мислиш, ги пиша тия подробни анонси за прочетените книги 8-) !?! Знаеш ли колко пъти ми се е случвало да търся свое мнение за конкретно произведение, защото имам само смътни спомени :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Еее, това не го вярвам!
Ама е успокоително някак, за мен де ;)!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

След едномесечна забежка с Лукяненко и неговите космически фантасмагории, най-после се хванах за хартиените книги от панаира. Е друго си е да четеш истинска книга, признавам! Единствено малко време ми трябваше, за да отвикна да плъзгам с пръст по страницата, вместо да прелиствам, ама това си обяснявам с възрастта :lol:

Коралайн се чете за два часа. Детска, ама не съвсем. Геймън има уникалния талант да намира зловещичкото в ежедневните неща, без чак да въздейства на нервите както го умее Кинг, но не е зле за всеки случай да можеш да завреш глава под одеалото. Неговите магически истории не са приказки за лека нощ, забиват се здраво в съзнанието на читателя и си чоплят там като дървояди. Никога не минавайте през зазидани врати!

Японският любовник, Исабел Алиенде. Най-после, алилуя :D !!! От някое време бях спряла да я чета, защото я усетих как се плъзна към комерса, а аз трудно прощавам такива работи. На нея обаче простих, защото в тази книга тя отново е добрата стара Шехерезада, с дълбоките разрези на съдбите на героите си, със замайващите им приключения, с космополитните любови на героините си, тихата битка с обществените нрави когато става дума за сърдечни дела, с богатата палитра образи, за всеки от които тя има история... Въобще и изобщо прекрасна :sheart: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: В момента чета...

Мнение от Албена »

Гео, граф написа: Юни 13, '18, 14:33
Японският любовник, Исабел Алиенде. Най-после, алилуя :D !!! От някое време бях спряла да я чета, защото я усетих как се плъзна към комерса, а аз трудно прощавам такива работи. На нея обаче простих, защото в тази книга тя отново е добрата стара Шехерезада, с дълбоките разрези на съдбите на героите си, със замайващите им приключения, с космополитните любови на героините си, тихата битка с обществените нрави когато става дума за сърдечни дела, с богатата палитра образи, за всеки от които тя има история... Въобще и изобщо прекрасна :sheart: !
:gydigydi: Още миналата година те агитирах да си ревизираш скептицизма спрямо Алиенде чрез тази книга. ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Албена написа: Юни 13, '18, 14:36 :gydigydi: Още миналата година те агитирах да си ревизираш скептицизма спрямо Алиенде чрез тази книга. ;)
Помня, Бени, помня. Обаче трябваше да ѝ дойде времето :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Чета Братовчедката Рейчъл на Дафни дю Морие. Името на авторката ми нашепваше сладникаво-романтични средиземноморски забежки, тъй като само бях чувала, но не я познавах като автор. Нищо подобно! Дафни пише стегната, даже в известна степен сурова проза и се доближава повече до сестрите Бронте и Томас Харди, нежели до блудкави Арлекини. Мрачни корнуолски пейзажи с още по-мрачни английски дами и джентълмени, стегнати в дрехите, предразсъдъците и традиционните си ценности, в мрачна къща без женски персонал - с други думи атмосферата и героите са по английски дъждовно-готически. Все още съм в началото, но вече съм убедена, че нищо весело не може да се случи в тази книга...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”