Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от ins »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: Леле,Тути, уникално красиво цвете
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Мария Николова »

Тутти Фрути, сега като прочетох върболист, моментално се сетих, че ти ми я прати! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
И отново ти благодаря! :sbear: :ssvirka: :ieeee:

Тук съм я боцнала до някаква ехинацея. В божурената полянка няма да види слънце. Ирисите ми пък са разглезени, не искат компания, а проветрение.
Измислих й едно само нейно място. :daaa: :daaa: :daaa:

Изображение

Гледай зад мрежата за клематиси зад гърба на стола.
Това беше място за самозасяване на "дивак" клематис - за разпращане. Сега е разчистено и точно тук ще бъде царството на върболиста и разни вероники. :daaa: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Skio написа: Юни 13, '18, 21:00
hosta127 написа: Юни 13, '18, 13:22 имам едно растение изпратено вместо друго което поръчах , до сега го дондурках и го чакам да цъфне за да го видя поне какво е но не го познавам и нещо не ми харесва, боледува линее .... някаква лилава пъпка се мотка но не се разтваря
Не че си успяла да произведеш разпознавателни снимки :lol: , но за мен това са листа на далия. В последствие това и трябва да ти цъфне.
не е далия, днес се е разтворил цвета и трябва да е ЩОКОЛАДОВ КОСМОС ,
Изображение

Изображение
защото си поръчах такова но не очаквах да ми го пратят ,а да ме излъжат защото от там от където го купих много лъжат Просто са ми го пратили без да искат а всичко друго което поръчах от тях се разминава няма нищо такова което съм поръчала истинско минаване от тяхна страна е ако това излезе шоколадовия космос, сничките не са добри верно но е твърде дребно и като го снимам от близо се размазват, но днес пак ще го снимам много се надявам да е това :ieeee:измъчено и болно е защото не го харесвах в началото и не се грижех за него не го знаех какво е но сега ще му обърна вниманаие повече :tzvetentze:само да се уверя че е това, но съм на 90 процента сигурна
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Daniela Pargu »

Каквото и да е ,но е много симпатично - стегната туфичка и толкова цвят :potekoha:
Много да те радва!
А :hmmm: космосите не са ли по-едри и разчепатени?
пп Тези несериозните ги напиши в темата за нелоялните търговци- всички да ги знаем и да не поръчваме от тях :mrgreen:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

ето и снимки ,пак кофти се получиха ,просто от близо се размазва ,но мисля ,че не греша , горните снимки са от интернет ,тези са моите за сравнение

:dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

а вчера ми дадоха ето това , то какво е мисля че е стайно не е за градаината


Изображение

Изображение
Последно промяна от hosta127 на Юни 14, '18, 11:58, променено общо 2 пъти.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Daniela Pargu написа: Юни 14, '18, 11:01 Каквото и да е ,но е много симпатично - стегната туфичка и толкова цвят :potekoha:
Много да те радва!
А :hmmm: космосите не са ли по-едри и разчепатени?
пп Тези несериозните ги напиши в темата за нелоялните търговци- всички да ги знаем и да не поръчваме от тях :mrgreen:
това е някакъв друг вид космос, МНОГОГОДИШЕН С АРОМАТ НА ШОКОЛАД (Cosmos atrosanguineus)

Read more at: https://stranas.ru/bg/interesting-names ... the-world/
Това растение на Космоса, чийто цвят варира от червено до кафяво, идва от Мексико. За съжаление, тя се счита за изчезнала в дивата природа повече от сто години. Днес видът оцелява в лицето на един безплоден "клон", който се появява през 1902 г. в резултат на вегетативно възпроизводство. Растителните цветя растат до около 3-4 см в диаметър и имат цвят от тъмно червено до кафяво. През лятото миришат на ванилин, което го прави красиво декоративно растение.

Read more at: https://stranas.ru/bg/interesting-names ... the-world/
не е от семена от грудка се развъжда, дадоха ми го покарал но много мижав , писах им, те казаха че трябва да е в опаковка и със снимка а не рассад , писах че не съм получила нито космоса нито пулсативата а те неможаха да го познаят като им пратих снимка няколко пъти , казаха че ще ми върнат парите но и това не направиха , майната им , не ме интерисуват но във Фейсбук ги има с много оплаквания , на страницата за некоректни търговци ,но аз го разбрах по-късно за съжаление, а хемерокалисите им просто не отговарят, пратили са ми някакви обикновенни, които имам , а парите са за селекционирани ,наистина са големи измамнизи,От толкова пари които само от мен веха поне този космос за ми остане ЗЛАТЕН :potekoha: :potekoha: Луковици и семена за цветя така се казват .
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

снимката под космоса според мен е на Sedum kamtschaticum
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Lilly написа: Юни 14, '18, 12:12 снимката под космоса според мен е на Sedum kamtschaticum
ако е седум направо да го сея в градината, зада не ми заема саскията :mrgreen: студоустойчиво ли е ?
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Daniela Pargu »

Дано :stiskam: мила,се окаже,че това е мечтания ти космос :stiskam:
Но и да не е - красиво е :daaa: :dovolen:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Ава_и_мама »

hosta127 написа: Юни 14, '18, 12:24
Lilly написа: Юни 14, '18, 12:12 снимката под космоса според мен е на Sedum kamtschaticum
ако е седум направо да го сея в градината, зада не ми заема саскията :mrgreen: студоустойчиво ли е ?
Нели, :tzeluvka: и аз мисля, че е Камчатски седум. Цъфти в жълто. Като прецъфти му изрязвам прецъфтялото и си имаш седумче, прекрасно почвопокривно. Да студоустойчиво е. На пролет го почистващ от грозните стари клончета и то си изкарва нови розички(в началото на това приличат). При теб ще си е добре. Аз го имам и на село и на Банкя
Последно промяна от Ава_и_мама на Юни 14, '18, 13:38, променено общо 3 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”