Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от НаталиГ »

Господинов, благодаря, че от хлебарската тема ме прехвърли тук. Преди много години отглеждах във вода някаква гъба, но тя нямаше нищо общо с кефирената. Приличаше на медуза и даже не знам как се казваше, за какво беше полезна. Само помня, че бързо се разделих с нея.
Чета, че си пращал на няколко съфорумки и ако не е нахално, се включвам в редицата на чакащи. :stiskam:
Ще съм ти много благодарна и, още не знам с какво, но ще се реванширам.
gospodinov

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от gospodinov »

НаталиГ написа: Юни 10, '18, 10:52 Господинов, благодаря, че от хлебарската тема ме прехвърли тук. Преди много години отглеждах във вода някаква гъба, но тя нямаше нищо общо с кефирената. Приличаше на медуза и даже не знам как се казваше, за какво беше полезна. Само помня, че бързо се разделих с нея.
Чета, че си пращал на няколко съфорумки и ако не е нахално, се включвам в редицата на чакащи. :stiskam:
Ще съм ти много благодарна и, още не знам с какво, но ще се реванширам.
Натали, ще ти пратя, няма проблем.
Нека да порасне и ще пратя на теб и на Di_Va.
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от НаталиГ »

Благодаря! :tzvetentze:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от shoshy »

Ами :oops: :oops: :oops: покрай вашите успехи с кефира и аз се зарибих да опитам с приготвянето му.
Та ако имате в повече кефирени дрожди, моля да отделите малко.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от polyabs »

shoshy имам кефирени дрожди в повече, обади ми се :)))
Мога да пратя и на Натали за да не чака дълго, моя кефир вече се е размножил доста и мога да го разделя на три :)
НаталиГ ако решиш прати ми адрес :)
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от shoshy »

Поли, :liubov: :tzvetentze:
gospodinov

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от gospodinov »

Polyabs, радвам се, че включи.
Ще пише, когато моята се размножи, ако има някой, който не се е снабдил а има желание.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от dar »

Господинов, направих и лимонадата! Благодаря ти много за гъбата и рецептите. Вместо стафиди сожих червени боровинки. Малко порозовя гъбата и мирише на лимонче. Ще мога ли после с нея пак да прявя кефир, че сега постя?
gospodinov

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от gospodinov »

dar написа: Юни 13, '18, 11:43 Господинов, направих и лимонадата! Благодаря ти много за гъбата и рецептите. Вместо стафиди сожих червени боровинки. Малко порозовя гъбата и мирише на лимонче. Ще мога ли после с нея пак да прявя кефир, че сега постя?
Моля Дар.
Ами не съм пробвал, но мисля, че ще стане.
Боровинките ги накисвай във вода преди да ги сложиш, да излязат химиите, ако има такива.
Може към готовия воден кефир, след като го прецедиш, да сложиш прясно изстискан сок от портокал, череши или друг плод.
Става разкошно.
Разкажи за поста?
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Да си приготвим здравословен кефир в къщи.

Мнение от dar »

Ей, Господинов не ми стигна акъла за химията в боровинките :ufff: Карай. То да е само там, ще е добре, а ма то навсякъде. Какво да кажа за поста. За да не залитам насам-натам с храненето и да не изпадам в крайности от няколко години реших да си спазвам постите, поне от време на време да изключвам някои храни и да бъда малко по-добра. Чувствам се добре, но не съм спряла чашата бяло вино и с...а. Изповядвала съм се веднъж до сега. Иначе си ходя на църква, когато усетя че имам нужда. Това е общо взето. По тежки са Великденските пости, иначе всички останали са леки, защото може да се яде риба с малки с изключения. Рецепти много. Даже всички постни яденета не мога да ги сготвя по веднъж, не ми тежи и не ми омръзва. Приела съм го не като задължение, а като ежедневие.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”