Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от vanina_g »

Еличка написа: Юни 7, '18, 18:03 Имам две едногодишни котки сестрички на вилата. От известно време разбрах, че Гери е бременна. Е, да, ама снощи взе че роди Велчето :lol: - 2 мъничета. И като капак от някъде се появи (докато тя раждаше) още едно котенце с явното намерение да си остане при нас. т.е. в момента сме с 5 броя. Сега чакам и "истинската" бременна.....
Лелеее, какво ще ги правим :cry:
Еличкааа, ама не се притеснявай, това са много позитивни изживявания, обаче започвай от сега да им търсиш домове... много е трудна тази задача, но ако не искаш да ги задържиш, започвай от сега!
И сега може да ме разкритикувате всички, но аз съм твърдо за кастрирането на домашните любимци, само дето в къщи не ми дадоха да го направя :hmmmmmm: Знам, че звучи тъпо, но не го направихме, а вече е доста дъртичък и няма смисъл... ама пък никога не съм го пускала да се размножава!
Поздрави от нас
Изображение
Изображение
:slove:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Тутти »

Daniela Pargu написа: Май 11, '18, 08:03 Сан бернара обича череши - сяда под дървото и иска да му дам в устата , а клоните са до долу- като перде,
но не си къса сам!
Лелее, то стана роман - мноого мога да разказвам за моите щураци :liubov:
Ротвайлер имахме допреди две години. Той сам си береше черешата, всички ниски клони бяха негови, после чакаше да му даваме. Свекърва ми не му обърна внимание на просията за череши и докато си береше без да му дава, й изяде очилата заедно с калъфката. Това беше единствената беля за отмъщение на този добродушко за целия му живот. След като се наядеше до пръсване, криеше череши в колибката си. Прекрасен беше.
И един друг случай: някой беше подхвърлил малки кутрета в кашон пред портата, едното беше пропълзяло вътре, а другите се бяха пръснали по улицата и плачеха. Нашия грижовник прибра в колибката си малкото, облиза го старателно, после му занесе храна и беше много трудно да му вземем кучето. Два дни го хранеше и го ближеше като майка. Беше го прегърнал и не го даваше. Накрая му обяснявах какво трябва да се направи, не знам какво разбра, но ме остави да го взема. Дадохме кученцето в една нова къща, където добре го гледат. Сега мисля, че трябваше да му го оставиме да го отглежда. Много кучета съм отгледала, вече съм сигурна, че разбират и знаят много повече отколкото ние допускаме.
Daniela Pargu, и аз заформих роман, не си само ти. Разказвай, имаш много за разказване с толкова много любимци.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Изображение това е Пришълеца Мишо. Божествен е! Едва издържах..... Вече пуснах обяви за осиновяване. А от дес часа спи на врата ми ( и мърка) .... Бебе
Еееех, ще - ще-ще.... наистина ще предприема кастрация (в най-лошия случай хапчета :cry:). Колкото и да ми е мъчно, догодина ще са 27 например :cry:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Skio »

Ели, ако мошеш да си позволиш, задръж си това коте. Невероятно красиво е и не съдя от "перушината" :dovolen: , ами от погледа. Ще се превърне в котарак(вероятно зеленоок) за чудо и приказ.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Аз съм вече безвъзвратно влюбена, Skio. Опитах да не му обръщам внимание.... Тц!
Всичко му е невероятно симетрично и изваяно. Държи се сякаш винаги е живял при нас, толкова е любопитен и игрив, мъничко бижу е! Ако е решил да остане при нас, няма никак да се разсърдя :x
П. П. Много обича тревите.
Съжалявам, че никъде не е на фокус, ама той не застава мирно :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от сюзан »

Много е хубав! Рошав сладур!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

:hmmm: ммммм, да кажа
Мишо се оказа Миша!
:lol: :lol: :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1368 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от gevkati »

хахаха! И при нас има женски котки с мъжки имена :nod:
Някои имена преработваме: Винету стана Винетка.
Виж, Късмо си остана Късмо и все още и говорим в среден род, макар че всяка година пристига с по 3 котета.
Обаче от миналогодишните един Баритон / кръстен така заради по-дебелото си гласче/ се оказа чиста проба мацка. Е как да го прекръстя на Мецо сопрано? И тя ще си седи с мъжко име!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

:lol: :lol: :lol: gevkati :srofl: :srofl:
Това е..... :lol:
Абе... не знам дали няма да се стори на някого прекалено. Хм, снимки няма да прилагам, но го четох и със снимките беше още по-ясно. :hmmm: Таааа, ще се опитам да обясня. И двата пола котенца имат по две дупчици под опашката. Горната - дупето е еднаква. Най-лесно се разпознават бебета котенца - между двете дупчици на женските няма козина. За котенца в междинна възраст (преди да са явни мъжките атрибути) има железно правило:
Долната при момченцата е с кръгъл отвор, при момичетата е перпендикулярна цепчица. Това е.
Позрав от любимата на цялото семейство вече Миша
Изображение

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от макс »

Еличка ,Миша е много сладка ,малка красива моцунка да я цункаш от мен :liubov2:
и поздрав на всички от мен и моето съкровище и голяма :liubov: Макс
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”