Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от marka »

Mama-li, хлебчетата са чудесни. :daaa: Би ли споделила, как ги печеш.
Ето днешното ми хлебче.
Изображение
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

Ето обещаните снимки на глинения съд. Купен от женския пазар с около 30% отстъпка от цената на етикета.
Размерите дължина/ширина/височина са 29/18/9. Без да се отчита височината на капака, още около 4-5 см.
Изображение

Изображение
Няма ръб от вътрешната страна, което улеснява изваждането на готовото хлебче.
Изображение

shoshy, прави ми впечатление, че в различните региони продават различни марки брашна. Чети състава и ако няма ензими и други добавки, опитвай.

marka, хлебчетата са малки, от 350г. брашно. Събират се в едни елипсовидни йени, но явно са ниски, защото при добро отваряне/бухване, опират в капаците.
Пускам фурната да загрява на максимум, при мен по каталог са 250 градуса, като съм сложила в нея и съдовете и капаците. Слагам тестото, захлупвам с капаците и пека около 20-25 минути на максимум, след което намалявам градусите на около 200 и пека още 20-25 минути. Преди да извадя окончателно от печката пробвам с клечка, дали са се опекли в дълбочина. Ако още лепне, оставям за 5-10 минути. Това е.
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

Днешното хлебче, опечено в новия съд.
Бяло/пълнозърнесто 300/200
Току-що извадено от печката
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Di_Va »

Лиде, много хубави! Дояжда ми се като влезна в тази тема :)!
mama_li

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от mama_li »

Ти май щеше да влизаш в отбора? Ако имаш проблем с кваса, мога да ти изпратя изсушен. С него си възстанових кваса след последното отсъствие от нас.
И да се похваля, коричката на последното хлебче се оказа много приятна! Тънка, хрупкава или допълнително омекотена, кой както я харесва!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Di_Va »

Ами аз съм в отбора, ама в резервите ;) . Имам два-три полусполучливи опита до сега, а по стечение на обстоятелствата, в момента, по-често съм на село - без фурна, през апартамента, ( дето има фурна) прехвърчам много набързо, пък вие, успешните ни хлебопекари, най-добре знаете, че този хляб изисква и повечко време за втасване и т.н.
Благодаря ти за предложението, но квас имам дори го нося насам-натам, ама само боза правя с него, което ме подсеща да скокна в "бозяната" тема и да питам Господинов, що така ми се газира бозата още на втория ден, нищо че е в хладилника.
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Di_Va написа: Юни 4, '18, 15:04 Ами аз съм в отбора, ама в резервите ;) . Имам два-три полусполучливи опита до сега, а по стечение на обстоятелствата, в момента, по-често съм на село - без фурна, през апартамента, ( дето има фурна) прехвърчам много набързо, пък вие, успешните ни хлебопекари, най-добре знаете, че този хляб изисква и повечко време за втасване и т.н.
Благодаря ти за предложението, но квас имам дори го нося насам-натам, ама само боза правя с него, което ме подсеща да скокна в "бозяната" тема и да питам Господинов, що така ми се газира бозата още на втория ден, нищо че е в хладилника.
Di_Va, това е нормално да се случва с бозата. Дори и в хладилника, ферментацията протича, макар и по-бавно. Понякога дори се стига и до издуване на шишето и "приключения"(фонтан от боза), когато го отвориш. Решението е да намалиш, количеството на кваса, което слагаш или да правиш по-често боза.
Навремето затова срока и на годност беше малък, но пък така се държат живите продукти, ....другите си кротуват с месеци/години на рафтовете :D
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Di_Va »

:lol: :lol: Даа :) фонтанира ми от шишето, хем аз по половин от твоята доза правя, не мога да си представя, ако направя пълната, какво ще бъде :shock: !
Благодаря ти за отгавора тук, че аз не стигнах до темта за бозата!
gospodinov

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от gospodinov »

Di_Va написа: Юни 4, '18, 15:43 :lol: :lol: Даа :) фонтанира ми от шишето, хем аз по половин от твоята доза правя, не мога да си представя, ако направя пълната, какво ще бъде :shock: !
Благодаря ти за отгавора тук, че аз не стигнах до темта за бозата!
:lol: :lol: знам,знам....
Намали драстично количеството на кваса, който слагаш и ще се реши проблема. Сега е топло и нещата се случват доста по-скоростно.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от shoshy »

Mama_li, страхотен хляб се е получил!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”