Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Публикувай отговор
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от iv.tarlen »

Щом имаш невен в градината, вадиш това което е поникнало от семенцата садиш в кашпите и поливаш често, после режеш прецъфтялото и то продължава да си цъфти до зимата.В гугъла изпиши седум видове и разгледай, повечето ги имаме в градините и можем да ти изпратим.Избери си и пиши!
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

iv.tarlen написа: Май 17, '18, 09:22 Щом имаш невен в градината, вадиш това което е поникнало от семенцата садиш в кашпите и поливаш често, после режеш прецъфтялото и то продължава да си цъфти до зимата.В гугъла изпиши седум видове и разгледай, повечето ги имаме в градините и можем да ти изпратим.Избери си и пиши!
благодаря ти ,tarlen :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: не знаех че така може , до сега не съм пресаждала невен и мислех че няма да се хване като е горещо времето но днеска не е толкова слънчево поне само задушно, ще пресадя малко , а за седумите ще разгледам , макар че нищо не разбирам от седуми ,и нямам никакви претенции само исках малко нещо да виси извън кашпите , без значение какво ,че са близо метър и нещо високи и сезят като дървени сандъци,толкова са големи че и борче мога да засадя в тях или роза даже ,но пък защо да ги мъча в кашпа като си имам градинка :D но за догодина ще го мисля сега само да не стоят празни ще ги напълня с невен аз вече сях малко карамфили но те пък сега ще прецъфтят и ще посадя невена меоду тяф той ще ги покрие .... но и така са красиви Благодаря ти за съвета и предложението за помощ !!! :gush: :gush: :gush:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от Di_Va »

Нели, имим енотера розова, която не само издържа слънце и суша, но и се разраства. Ако искаш, мога да ти изкопая с почва и да ти пратя.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

Di_Va написа: Май 17, '18, 11:28 Нели, имим енотера розова, която не само издържа слънце и суша, но и се разраства. Ако искаш, мога да ти изкопая с почва и да ти пратя.
а, Енотера розова и аз имам и отивам да я изкопая :D и жълта имам ще ги комбинирам :stiskam: Супер идея :o :tzeluvka: благодаря ти :P :P :P толкова много енотера изхвърлих оня ден и не се сетих , ще се накефи в кащпите защото пръстта там е супер изглежда е имало доста тор :ieeee: който попадне в тия кашпи просто ще се накефи и на тор и на вода ,иначе в градинката това е удоволствие щото е много голяма и никога не не стига за всички ,само за превилигировани :potekoha: ама да ви кажа две от кашпите са вече почти наредени :ieeee: :ieeee: :ieeee: остават още две но и тях скоро ще напълня, имам и огромен корен гайлардия на която никога вода не слагам а сега ще го преместя в третата кащпа да и се накефя :P :P :P сетеих се имам и осеоспермум но той се е генно модифицирал при мене защото е станал повече от половин метър висок и пада на земята и е вързан за една вишна ако го извадя дали няма да го опропостя ... той май цъфти дълго поне :D :D :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Нели, кашпите имат ли дренаж и отвори отдолу? На сянка ли ще са? Горе на високото ли си ги разположила?
-хости
-пълзяща кампанула
-стърчаща кампанула
- равнец
-хемерокалиси
-флокс
-звездел, астри
-непета
-салвия
-маргарити
-хортензии
в зависимост от това колко слънце ги грее
при тези размери може и мини рози
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

calico написа: Май 17, '18, 16:52 Нели, кашпите имат ли дренаж и отвори отдолу? На сянка ли ще са? Горе на високото ли си ги разположила?
-хости
-а кампълзяща кампанула
-стърчащпанула
- равнец
-хемерокалиси
-флокс
-звездел, астри
-непета
-салвия
-маргарити
-хортензии
в зависимост от това колко слънце ги грее
при тези размери може и мини рози
то какъв дренаж на дървена кащпа, нямат дренаж но проблема не е в това , а че пръстта вътре е сложена в огромни найлонови торби или чувли които всъщност задържат водата ,трябва да проверя дали от долу има найлон щото от страни се вижда че по стените на кащпите има , ако и на дъното има значи няма дренаж :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: Проблема е че няма как да проверя вече дали на дъното има найлон ;) няма начин нито да погледна оттдолу ,нито да бръкна с нещо ,метър и нещо :ufff: :ufff: :ufff: дълбоки една кофа вода не може да стигне до дъното ,пък какъв ли корен ще стигне до там :hihihi:

хостите си ги подарих всичките скоро
на една приятелка че аз нямах къде да ги гледам , но хортензиите :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Боже как не съм се сетила до сега ,че те така се мъчат на оня пек без вода дано са живички още , а кащпите са на сянка Калико ,бягам мила да ги вадя :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: ..... благодаря ти че ме подсети !!!! :gush: :gush: :gush: обичам те !Салвията ми е дърта и вдървена не мога я извадя но хортензиите ...ох.....отивам :ieeee: :ieeee:БРАВО !!! Напълних кашпите !Благодаря ви момичета много сте мили , просто не се сещах , а съм имала с какво !!!Благодаря !
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

:lol: :lol: :lol: Нели, стига си блъска главата

в товята градина има неща не три, ами десет кашпи да запълниш и пак няма да проличи

питах те за дренаж в смисъл има ли как да се оттича водата, иначе може да се заблати
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

calico написа: Май 17, '18, 19:31 :lol: :lol: :lol: Нели, стига си блъска главата

в товята градина има неща не три, ами десет кашпи да запълниш и пак няма да проличи

питах те за дренаж в смисъл има ли как да се оттича водата, иначе може да се заблати
няма как да разбера ,бе миличка , не мога да вдигна кашпата да видя отдолу как е , отстрани стърчи найлон по стените ,върху него е изсипана пръстта дано да няма и на дъното но се съмнявам че на някой му е дошло на ума да не слага на дъното найлон или поне да направи дупки трябва да питам тези които са пълнили пръстта, аз не бях там когато са ги носили дали и на дъното има найлон иначе ще се разблати и ще се размирише даже .... :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от calico »

Ако не изтича, ще пробие дупки отстрани, ниско долу, няма страшно

Ми направи им снимки на тези кашпи де
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнение от hosta127 »

calico написа: Май 17, '18, 20:00 Ако не изтича, ще пробие дупки отстрани, ниско долу, няма страшно

Ми направи им снимки на тези кашпи де
верно , и така можело ама някой да ти каже :daaa: утре ще им направя снимка :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”