Нашите градини 2018

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Lilly »

ljuboznatelna написа: Май 14, '18, 15:50 Лили, какъв слой от почвата подмени? С поливането как се промениха нещата? (по-често, по-рядко, повече, по-малко) ?
За цветята - 30-40 см добре обработен повърхностен слой мисля, че е достатъчно. Но аз сложих големи количества - 1000 л вермикулит и повече от 2 000 л торф + ...не зная колко купена почва и агроперлит. Това е добре смесено, прекопано поне на 30-40 см два пъти - и резултатът беше удивителен. За храстите - колкото успея да изкопая , което при мен е много трудно и никога не успявам толкова, колкото искам.
За поливането - колкото вода и време имам :D . Тези снимки са от градината, където живея, и тук поливам редовно . Но наистина тая грижа дойде в повече на ламиума - днес рязах до земята, защото високите сортове се издължиха прекалено и започнаха да полягват.
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Mike »

Ламиумът е бил едно коренче -наистина бързо расте, даже често го контролирам. Това е парче градина е на поне 7-8 години -всяка година нещо дребно променям -вадя някоя хоста, садя лилиуми, банани и други екстри - така не омръзва да гледаш едно и също.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от lilaby »

Ламиума до колко обича вода - много или средно?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Lilly »

Нели, не правя такава диференциация почти никъде
Като постоянно жадни /от моите растения/ определям май само хаконехлоето , азарум, хутинията .. - ми те винаги са примряли за вода
Всичко останало го слагам в графа - "колкото - толкова" - не съм виждала полегнали от суша нито хостите, нито брунерата ... обичат вода, ама се справят и с по-умерено поливане. Та и ламиума - в тая графа. Ето ми я последната придобивка от тоя вид

Изображение
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от lilaby »

Ще се пробва :) Вероятно сред люляка, като освободя място.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2018

Мнение от calico »

аз пак по разни причини изтървах толкова неща тук, но ще си наваксам, само да мине 24 май. :angelche:

при мен розите едва почват, макар че мадам Алфред вече прецъфтява.
Изображение

Изображение

сега след лалетата съм повече на зелено и сенки
качвам тук някоя снимка, тия дни в моята тема ще кача повече
заради едни ремонт половината градина не е за показване, ма не е мой ремонта, и ми изпотъпкаха и изпочупиха маса неща :twisted:

сенки и дребни цъфтежи
Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Бургунди айс не ще и не ще да цъфти с лавандулата заедно, а така беше предвиден

Изображение




пък и аз имам тук и там чакъл :ieeemyzh: , само Марги ли ще има и аз да точа лиги, че много е красиво при нея. Разбира се, при мен ни чакъл, ни простора са такива, ама мен си ми радват очето :angelche:

Изображение

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Еличка »

Влязох тихо на пръсти в този двор. Постоях, запечатах си всеки стрък... Полюшнах леко камбанката, погалих делвите (цветята не посмях).
Поклон за уюта!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2018

Мнение от calico »

Еличке, мила, благодаря ти.
Стъпвай смело, градините са устойчива работа. Те феите и елфите само много рано сутрин се мотаят там, после вече ги напича и се изпокриват.

като седна ей тука сутрин с кафето на ранина да слушам славейчетата и гугутките,
Изображение

и ги виждам да фъркат насам и натам :)


ей на две позакъснели се мотаят заблудени :lol:
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите градини 2018

Мнение от dar »

Калико, като в приказка съм :gush:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нашите градини 2018

Мнение от Еличка »

calico написа: Май 16, '18, 13:30 Те феите и елфите само много рано сутрин се мотаят там, после вече ги напича и се изпокриват.

като седна ей тука сутрин с кафето на ранина да слушам славейчетата и гугутките,
и ги виждам да фъркат насам и натам :)
ей на две позакъснели се мотаят заблудени :lol:
Изображение
:potekoha: :liubov: Сигурна бях, че си ги събрала всичките! Нежните им сенки се показват зад всяка роза, мммммм :ssun:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”