Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Чудесни са!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

bpetrova, цветът на Magnolia Sunsation е разкошен! Една от мечталките ми е, а сега, след твоята снимка още повече ми харесва.

Ето моята Magnolia Daybreak. Не са се отворили всички цветове все още, но първият цвят почти опада и явно няма да успеят да се отворят всички едновременно. Тутти ми дава идея, че може би от сушата прецъфтяват цветовете толкова бързо. Утре ще полея и моите, дано позадържа цветовете по- дълго време.

Изображение

И Magnolia Yellow bird се готви да зацъфти.

Изображение

Изображение
Kia_i
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Апр 14, '18, 01:49

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Kia_i »

Страхотна е! И колко бързо се е развила! На мен обаче ми трябва за н.в. 650м. Май е малко множко за този вид. А корените и предпазването от зимата как точно става?
Breda написа: Апр 15, '18, 16:37
Kia_i написа: Апр 14, '18, 01:54 Здравейте. Много ми се иска да си посадя една Грандифлора в двора, но имам съмнения ще оцелее ли зимата. Някой има ли впечатления дали този вид издържа в софийско? И ако да, къде може да се закупи?
Струва си да опиташ :syes: Моята е на 350 м н.в ,брулят я свирепи ледени ветрове,и зимите са тежки много често,само първата година беше със защита -агривело и кокос на корените. Расте бързо,декоративна е през цялата година,а цъфтежът е просто изумителен,огромни цветове.Няма такова силно и опияняващо ухание на нито едно цвете,поне в моята градина

2015 току що засадена

Изображение

2018

Изображение

Изображение

Изображение
Kia_i
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Апр 14, '18, 01:49

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Kia_i »

И на мен ми трябва за такава височина. Ще пробвам значи. А зимата увивате ли я по някакъв начин или? И също расте ли на височина или оцелява? Аз си мислех че проблема идва от измръзването на корените, но може да греша.
Margaritenia написа: Апр 14, '18, 08:43
Kia_i написа: Апр 14, '18, 01:54 Здравейте. Много ми се иска да си посадя една Грандифлора в двора, но имам съмнения ще оцелее ли зимата. Някой има ли впечатления дали този вид издържа в софийско? И ако да, къде може да се закупи?
Аз имам Грандифлора, вече трета зима оцелява при мен като през зимата 2016/2017 имаше температури при нас около -22 С за близо две седмици. Засадена е 700 м надморска височина, на пълно слънце и никакъв завет...даже цъфти последните 2 години. Купувана е от Про Плантс.
Ето я снимана през декември 2017:
Изображение

А тук е юли:
Изображение

Четох в сайта на някакъв американски разсадник, че всъщност не студа ги мъчи грандифлорите, а липсата на влага за корените през зимата, когато земята замръзне, защото сокодвижението в растението не спира.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Според мен расте и на височина и на широчина. Мулчирам й корените с иглолистни кори и иглолистен мулч. Не съм я завивала с нищо. След тежката зима от 2016/2017 през пролетта листата й бяха покафенели, но след известно време се оправиха. След засаждането я бяха нападнали акари и трудно тръгна, но сега е в добра форма :P

Ето я в 2015 април
Изображение

А това е 2017 юли
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Breda »

Kia_i,
смело засаждай магнолията си,сега е времето,за да направи хубава коренова система до зимата,тори през 2-3 седмици с кисела тор и поливай обилно,много обича водата. През зимата не я завивай,просто си вземи една кокосова мулч-шайба https://bauhaus.bg/kokosova-mulch-shayba-25cm и защити корените за твое спокойствие,аз бях я покрила с торба-агривело първата година,но сега смятам,че е нямало нужда.Миналата година издържа на -23 доста продължително време,в бонус и влажен ледовит вятър,че съм на 15 км от морето, без защита на корени и корона.Доколкото съм чела има различни сортове,но не съм запозната.На моята си пишеше само Грандифлора.На Маргаретиния магнолията е много хубава,забележи долната част на листата- кадифено -кафяво.При мен става кафяво през лятото,но не толкова контрастно,а зимата избледнява, а когато има този контраст е страхотно.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Ооох, тук направо мирише през екрана. Много са красиви всички.
Клоки от къде е Magnolia Yellow bird. Аз май я поръчах и после я отказах :ufff:

Лилифлора нигра
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от маргото »

Магнолия Susan
Изображение

Изображение
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Anyyyone »

В събота засадих втора магнолия,закупена от Хоум макс. Изглеждаше си свежа,с листенца,но сега нещо започна да вехне,листата оклюмаха и даже пожълтяха. Дали ще я бъде и мога ли да направя нещо,или просто да чакам? Иначе първата,за която питах тук е ок,расте,разлисти се,много й се радвам,но тази втората ме притеснява. 😔
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от libra »

Освен да я полееш и да провериш дали е добре упътнена почвата около нея.Огледай листенцата на обратната страна по-подробно,да не би да има акари.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”