декоративни храсти

Публикувай отговор
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

ljuboznatelna написа: Апр 6, '18, 11:02 Сантолината иска слънце, и ако е между рози, трябва да е малко пред тях. Тя ще провисне напред, а и с годините става голяма, въпреки рязането. Моята гледам да я поддържам да не става повече от кълбо 50см диаметър, но пак опира в розите. Значи розите трябва да са ти от по-височките, аз сгреших, че я сложих между минита. В началото на сезона е добре, но в края си пречат малко. В друга градина сантолината не я режат много много, и е станала около метър широка. :)
Незабравка, скороговорката с Л я знам,защото само леспедецата не посмях да гледам, четох че обича кисела почва. Но онова Гонфо веднага ми идва да му разменя малко буквите :D :D :D
И аз имам от интродукцията пъстра пираканта, но мнооого бавно расте, съседните я засенчиха (защото имах други очаквания) и тя съвсем замря. :(
Ами Люб,леспедецата си расте при мене на варненска песъклива и камениста почва, в комбинация с троскот-малко тор от калифорнийски червей и сложих за отскок и после всяка пролет по малко 5-6 месечен бавно освобождаващ се мин. тор.Първата година се назлъндисваше,после хукна като луда и стана огромен фонтан. А щамбов червен френски гроздак и аз си бях направила,много лесно стана,привързано стъбло на бамбуково колче.Чупех чат-пат клончета.Това с обвивката на стъблото не знам дали е удачно,ще трябва периодично да се подменя-там ще си снасят на завет яйцата най-различни гадове .Навремето,когато разполагах със свободно време/отлетял безвъзвратно разкош :D / го използвах в аранжирането на цветни кошнички и букети ,има висока декоративна стойност като компенсация за неописуемо киселия вкус. :mrgreen:
Последно промяна от незабравка на Апр 10, '18, 23:50, променено общо 2 пъти.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

Моето прунусче гландулоза. :ieeee:
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от ljuboznatelna »

Виолка, дай пак, че не се вижда картинката.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

:daaa: Сега вижда ли се?
Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от gabi123 »

Да, прекрасна!! :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

Благодаря, Габи. :liubov:
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Murof »

Нова интересна информация за розите
http://bnr.bg/post/100965695/dekodiraha ... lagouhanna
Нито една градина не е идеална.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от мечтица »

Калина-Viburnum plicatum
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
bell

Re: декоративни храсти

Мнение от bell »

Много красив храст е станал, Мечтица :tzvetoman: Снимай, ако можеш и в близък план листата и цвета, този plicatum е с дантелени цветове, а не с топчестите.
Моето ново попълнение при калините е Viburnum plicatum Shasta, две педи висок :dovolen:
Изображение

Една спирея от поръчка при Люляци май беше не помня :hmmm: Доста по-кичеста и ранно цъфтяща от другите видове.
Spiraea vanhouttei 'Gold Fountain'

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от мечтица »

[quote=bell post_id=816899 time=1525706904 user_id=1713]
Много красив храст е станал, Мечтица :tzvetoman: Снимай, ако можеш и в близък план листата и цвета, този plicatum е с дантелени цветове, а не с топчестите.



Изображение
bell,ето го в близък план,за първа година такова обилно цъфтене,по няколко пъти на ден спирам пред него и не мога да му се наситя! :liubov:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”