Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

Титриф написа: Апр 6, '18, 20:49
Краси Лазаров написа: Апр 6, '18, 06:47 Ръгби също е качествен сорт,който отглеждам шеста година и няма пропуск. Лесно се гледа като разсад,вкусен ми е и дава обилно плод.
Краси, Ръгби не е лош...и нищо повече. Виж този на Ангелина е друго нещо. Личи си разликата между сорт и хибрид. Семената знаеш, че са от теб. Ръгбито даде три китки и нещо. На Ангелина 5 узрели,вкус и консистенция една степен над Ръгби. Това в яката на Витоша за другите колеги, на 715м.високо. Това без парник. Там ръгбито сигурно има предимства. Майката му е да не се насилват нещата. Домати и пипер насях на трети април, и ще ги насадя , ако е рекъл Бог на 24 Май по случай денят на просветата. Тридесет години личен опит стигат, стигат. :lol: За крокодилките нямам думи. Никаква друга краставица не садя вече.Садил съм какви ли не. Става за всичко дето може да вземеш от краставица.
Няма спор,розовият от Ангелина е най-доброто от всичко което съм отглеждал,но като писах за Ръгби имах предвид по-ранен домат за оранжерия. Розов Ангелина е по-късен и не става в оранжерията.
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

polyabs написа: Апр 7, '18, 10:00 Какви са тези крокодили моля превеждайте. Аз от краставицире садя Тести грийн и тези на Миша , Герганата все ми горчи въпреки поливането
Аз не мога да ти бъда полезен. За първа година ще гледам такива краставици. Но досега чувам само хубави отзиви за тях.
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Здравейте. Сложих един термометър в моята т.нар. "зимна градина", т.е. тераса, покрита с поликарбонат, която използвам за оранжерия, и през последните дни се ужасявам - температурите стигат до 38-41 градуса. И това е сега - през април... И се затичах да купувам засенчваща мрежа. Ох, дано да помогне! :stiskam:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Аз вчера сложих мрежата на оранжерията.Температурата стигаше до 44 гр. а духа много вятър и не мога да отворя и двете врати.Има ефект, днес стигна само 35 гр.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

Дон Домат написа: Апр 10, '18, 19:11 Аз вчера сложих мрежата на оранжерията.Температурата стигаше до 44 гр. а духа много вятър и не мога да отворя и двете врати.Има ефект, днес стигна само 35 гр.
Дано и при мен има ефект. А дали ще действа ако е от вътрешната страна? По- лесно е да я монтирам отвътре, защото терасата е нависоко - по- лесно ще я закрепя и вятърът няма да влияе, но ще има ли същия ефект ако е от вътрешната страна?..
MitkoGeorgiev
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Дек 30, '15, 18:36
Местоположение: София - 850 м. над морето
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MitkoGeorgiev »

MotacillaAlba написа: Апр 10, '18, 21:17
Дон Домат написа: Апр 10, '18, 19:11 Аз вчера сложих мрежата на оранжерията.Температурата стигаше до 44 гр. а духа много вятър и не мога да отворя и двете врати.Има ефект, днес стигна само 35 гр.
Дано и при мен има ефект. А дали ще действа ако е от вътрешната страна? По- лесно е да я монтирам отвътре, защото терасата е нависоко - по- лесно ще я закрепя и вятърът няма да влияе, но ще има ли същия ефект ако е от вътрешната страна?..
Недей да слагаш мре а. Сложи агривело, 1 кат от вътрешната страна. Трябва да спреш слънцето да не нагрява плочата, но не и светлината!
Алкохолът убива нервните клетки и така остават само спокойните!
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от MotacillaAlba »

MitkoGeorgiev написа: Апр 10, '18, 23:49
MotacillaAlba написа: Апр 10, '18, 21:17
Дон Домат написа: Апр 10, '18, 19:11 Аз вчера сложих мрежата на оранжерията.Температурата стигаше до 44 гр. а духа много вятър и не мога да отворя и двете врати.Има ефект, днес стигна само 35 гр.
Дано и при мен има ефект. А дали ще действа ако е от вътрешната страна? По- лесно е да я монтирам отвътре, защото терасата е нависоко - по- лесно ще я закрепя и вятърът няма да влияе, но ще има ли същия ефект ако е от вътрешната страна?..
Недей да слагаш мре а. Сложи агривело, 1 кат от вътрешната страна. Трябва да спреш слънцето да не нагрява плочата, но не и светлината!
Ще изпробвам и двата варианта и ще меря температурите. Пишеше някъде, че агривелото има 15% засенчване, поръчах си мрежа с 30%. Проблем е ако трябва да я сложа върху покрива, защото е високо, а и трудно ще се закрепи, но не е невъзможно и това. Ще експериментирам с вътрешно монтиране и ще преценявам според резултата.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Колеги, имам въпрос и снимки,но въпроса без снимките става много труден за обяснение,а не знам как да кача изображениата....Обяснете ми,моля ви,как става номера....
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от shoshy »

https://imgbb.com/login
Може чрез този сайт. Качваш там и линка на качената снимка копираш в мнението.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Тц,не става...Сигурно дете във втори клас ще се справи,но аз не успях,пробвах четири пъти.....Нещо по-просто ми трябва...Примерно-пиша,какво пиша и където ми трябва снимка, хващам с мишката и тегля,или-копирай,постави и готово....Май ще излезе,че съм голям неандерталец,така,че обяснявайте като на такъв....
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”