Резитба на рози

Публикувай отговор
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Резитба на рози

Мнение от hitolq »

Благодаря,bell!Значи имам си интуиция ,днес точно така направих ,Аскот като чаена ,а Амур само връхчетата за освежаване :dovolen:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Аз ли бързам,сезонът ли закъснява,имам още неорязани рози.А орязаните не са мръднали от повече от месец.Някой ми се виждат и изфирясали.Нищо не ще да тръгне ,та да изкарам и последното рязане за сезона.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Резитба на рози

Мнение от hitolq »

Мойте имат листенца ,някой доста са се развили вече,даже днес търсих пъпки☺,ама няма.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

libra написа: Апр 5, '18, 19:58 Аз ли бързам,сезонът ли закъснява,имам още неорязани рози.А орязаните не са мръднали от повече от месец.Някой ми се виждат и изфирясали.Нищо не ще да тръгне ,та да изкарам и последното рязане за сезона.
повечето ми са голи пръчки, с изсъхнали първи листенца и нови не пущат.
Гледам снимките други години като цъфтят лалетата розите вече са прилично облистени
не щат и не щат
ще ги наторя по-рано тая година, само малко още да се стопли.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

MM регистрира,че магнолията е закъсняла с 2 седмици спрямо минала година.Но мен не ме притеснява закъснението ,а измръзването на розите.А пък сланите предстоят.
wenche

Re: Резитба на рози

Мнение от wenche »

Либре, Калико, сякаш за мойта градина говорите :eeeh:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от libra »

Ами,аз за пръв път ще имам измръзнали рози по този начин.Просто,в момента са гола вода,толкова малки са им пъпките/не на цвета/
bell

Re: Резитба на рози

Мнение от bell »

Всичко, което описвате се случва и в моята градина. Рязането започнах отдавна имаше и доста неорязани рози. Мека зима, зелени клони на храсти с набъбнали пъпки още в началото на февруари. После студове и каквото ледено можа да премине, та и сахарски сняг и накрая едни пръчки на пъпки или черни или сега просъхват ден след ден и режа. Разгледах снимките от миналата година по това време масово розите са започнали да се разлистват, а сега няма никой и продължавам да обхождам розите с ножицата и да махам ненадеждни клони :hmmm:
Побъркаха се тези сезони.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2698
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 162 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от marillia »

Всичко, което казвате е ужасно! :snif: Съжалявам, момичета!!!
Дано бързо да се осеферят!
При нас в пловдивско розите са вече доста разлистени, но има и много пъпки/връхчета, които стоят като попарени или изсъхнали.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от tsvetina »

Тъкмо влизам тук да питам какво да ги правя моите рози тая година, но прочетох, че вие също имате този проблем.....Бяха тръгнали преди леда и снега. Сега са като препарирани. Особено англичанките. Да чакам ли още, преди да ги орежа отново.....или да режа , защото после става много късно. Където има избили пъпчици - те са мнооого малки и едва кретат. Ето снимка от вчера. Наторих с амониева селитра мъничко и полях. Изображение
Някои виждам избиват от основата, но не всички. Някои пъпки са изсъхнали, тях ще орежа, но какво да правя с живите опърлени от леда, които едва нарастват - да режа ли и тях?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”