Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Изображение

Изображение

Този рошльо миналата година успя да се скрие от мен. И тази година почти успя, но го издебнах. Липсваше ми! Мислех си, че е изчезнал по трасето.

Изображение

И малко от новите попълнения - едното от кивитата. Взехме два различни самоопрашващи се сорта . Харесала съм си още два. Дано да им хареса при нас - ние със сигурност ще оценим вкусното му присъствие.

Изображение

Лъжекипарис Булевард. Докосна ме синия рошльо без дори да го познавам - нито името , нито потенциала му ми бяха известни . Просто някакси сам се нареди до Еден, а пред него лавандула. Известно време ще е по-нисък и от лавендера, но всичко е въпросто на време.

Изображение

Изображение


И малка част от ароматните завареничета.
Цветен, слънчев и ароматен ден, цветенца!
До скоро!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Еличка »

Честита ти пролет в градинката, Сладкодумнице!
Разказвай и показвай още, да ни топлиш душите!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4387
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2109 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Emilly1212 »

Какви красиви иглики Радост!!! :tzeluvka: Прекрасни са и те, и всички други пролетни цветчета при теб!
Не тъгувай за цветенцата, ще се оправят и дано няма поражения по дръвчетата. И при нас е така! Но вярвам, че те са силни и ще се справят!
Ей като пекне слънчице тези дни и всичко ще живне! Ние също! :ieeemyzh:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от kuntova »

Радост, трудолюбиви хора сте вие. Не виждам повето снимки, но ти така хубаво разказваш, че всичко си представих :dovolen:
Темата ти е изпълнена с любов,а колкото повече хора като тебе има, толкова света ще е по-прекрасен :sheart:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Благодаря, Еличка! Обичам да приказвам със себеподобни на такива вълнуващи теми. Благодаря, че се отби!
Емили, вчера забелязах, че една от кайсийките е започнала да отваря цветчетата. Изглеждат едни такива леко несъразмерни и смачкани. Онова фино изящество , което ги характеризира, липсва. Все си мисля, е тези ледени капсули успяха да ги увредят. Дано греша. Точно на кайсиите и ранната праскова им е първи сезон. Черешите , вишните и семковите са доста по-назад и си мисля, че по никакъв начин не са засегнати. А слънцето го чакам с такова нетърпетие. Вчера го видяхме за кратко. Тази сутрин има гъста мъгла. Ще те чакам отново тук, Емили!
Кунтова, не знам тродолюбиви ли сме, вманиячени или просто изперкали, но в нашия си свят ни харесва. За снимките - вече не знам какакво да правя. Качвам ги в блога си и после копирам от там. Забелязах, че има изчезнали снимки и в самия блог и не знам защо. Ще компенсирам със снимки преди и след. Дано ми се получи. Благодаря ти за прекрасните думи. Тук много се отпускам да разказвам, защото знам, че ще бъда разбрана. В действителност боравя с доста обран речник - така им е ясно на хората и не изглеждам като луда в очите им. Ще се радвам дако се запознаем с теб и на живо!
Цветен ден, цветенца и до скоро!

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца, в първия ден на страстната седмица. Събитията от последните няколко дни бяха толкова много и различни, че не знам от къде да ги подхвана. Ще пробвам хронологично. Дано се получи.
Лазарките! Най-накрая успях да изживея една от мечтите си ! Докоснах се до онази вълшебна детска приказка, която баба ми разказваше под цъфналите клони на старата кайсия.
Преди много години, когато тя била дете очаквала с нетърпение денят на възкресението на Лазар. Дворът бил пометен, те били пременени и очаквали. Лазарките били прекрасни млади моми, пременени в най-новите си сукмани и най-пъстрите си ризи. Косите им били грижливо сплетени и украсени с пролетни цветя. Влизали от къща в къща и пеели песента за лаленцето и детенцето . Стопанките ги дарували с яйца и избирали най-красивата от тях за своя снаха.
По думите на баба това и бил един съдбоносен ден, от който може би е зависил целият ти живот . И аз все си ги представях тези самодиви - изписани и с ангелски гласове.
Вече и аз съм стопанка на собствен дом, и аз посрещам най-красивите момичета, а моите момчета се въртят около мен! Този път наистина не ми стигат думите за да опиша емоцията.
С момичетата винаги има по двама - трима възрастни придружители . Този път беше леля Васка- тя се занимава с всички културни изяви в селото. Голям естет е и много неща е виждала. Но се спря тук, в моята градина, завъртя се точно като млада девойка, усмихваше се и каза : " Оле, колко цветя си навъдила! Тоя двор никога не е бил по-красив! ".

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Ние повлачихме крак с идването си тук и улицата започна да се пълни с млади хора. Миналата година едно семейство, за тази година сме с още едно напред. Купиха къщата точно срещу нас и искат да се преселят да живеят тук. Те също имат две деца, с година по-големи от моите . Такава игра му удариха! Глъчка като от Патиланско царство, а бабите дори излязоха да се радват! Ето за това мечтаех!
Но сега моите момчета са в почивка - в неделя сутринта баткото се събуди нашарен. То не може цялата градина да е с Варицела и точно ние да пропуснем.
По този повод прекарахме мирна и тиха Цветница. Поработих малко из градинките, изкарах саксиите в лятната им резиденция, но бурята и дъждецът бързо ме прибраха вкъщи.
Ето и малко снимки от вчера. Ще копирам и писаното в блога.

Изображение

Изображение

Двете нови попълнения сред бегониите. Съвсем скоро до тях ще се подредят и старите обитатели на градинката .
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Игликите изградиха свое царство в моята градинка. Дори открих десетки бебета, самозасели се от семенца. Най-големите са колкото нокътя на малкия ми пръст. Жълтите ми ги подари къщичка преди четири години - бяха по едно коренче, а днес са десетки. Може и с раздадените сто да гонят вече.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Изображение

Така си мечтаех за този огнен шибой. Ето го. Вече е тук и обещава много цвят. Май му хареса тук в жълтата част от градината.

Изображение

Рододендронът намери своето място между двете сини хортензии. Сега изглежда съвсем като бебе. А код синьо продължава.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дано не съм ви досадна с многото обяснения и снимки.
Цветен ден, цветенца и до скоро!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 377
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 368 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Свежа и зелена е душата ми!
Облечена от хиляди цветя.
Това са моите приятели-
доза искреност и доброта.

Изображение

Разпознаваш ли ги в тълпата
или отново ги подмина днес?
Усети ли за кратко свободата?
Отпи ли от кафето си с финес?

Изображение

За това събуждаме се сутрин-
за малко обич, късче светлина.
Да вземем и дадем - така орисан.
И с парфюм, ухаещ на цветя!

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”