Птиците

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Птиците

Мнение от elmaz »

hosta127 написа: Мар 29, '18, 13:44 Марго, ама много красиви тия кокошки , бе ... и те като цветята от красиви по -красиви , аз ако ги гледам няма да мога после да ги заколя и зд.а изям ,баща ми едно време на село гледаще и като дойдеще ред да правим буркани ... ах ела ни виж ... :cry: , напиваше се и викаше комшията, ама през цялото време плачеше ... :snif:
И аз няма да мога да ги заколя.
Ще си ги гледам и ще умират от старост.
В тая връзка колко живее една кокошка?
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Птиците

Мнение от ivanina »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Птиците

Мнение от hosta127 »

леле, това беличкото какъв сладур е :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Птиците

Мнение от маргото »

Елмаз, кокошките живеят около 10 години в зависимост от породата, условията на отглеждане, хранене...
Нели, вярно е, човек се привързва, когато отглежда по-дълго каквото и да е животно. И в повечето случаи
раздялата с него е доста трудна. Аз така, преди няколко години с мъка се отказах от козичките...те така мило
те гледат в очите, сякаш те разбират какво им казваш...като куче се привързват, отблагодарявайки се за грижите ти...
Беличкото пиле на Иванинка е порода Копринка...има и други цветове...

Изображение

Изображение

Изображение

Иванинка, моят син от известно време ме агитира да отглеждаме такива породи,... но да си купим едномесечни пилета,
а едно е около 20 лв...при това разнообразие представяш ли си крайната сума?! :lol: А какво ще кажеш за тези?

Изображение

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Птиците

Мнение от ivanina »

Марго, аз съм силно привързана не само към растителния , но и към животинския свят- което ще рече , че обичам да живея покрай и с тях.
Не е възможно да срещна по пътя си животинка, която да не събуди съзерцание в мен и желание да я докосна с ласка и силно да я притисна до себе си. :P
С козичките общуването ми е напълно познато! Имахме си една, отглеждахме я за мляко ....и тогава разбрах, че козите са страшно разумни животни и лесно се поддават на дресировка. Обичаше да се задява с ММъж, вървеше подире му хапеше и го дърпаше за шортите , чупеше му едни такива нападателни стойки с рогата напред изправена на два крака ...голяма атракция беше. :twisted:
Според мен, тя определено различаваше двата пола на нас- нейните стопани.
Умря от старост! Обичахме я и не я използвахме за храна.
С птиците същата работа. Отглеждаме си 15 обикновени селски кокошки за яйца, от които четири са петли и от есента като встъпиха в полова зрялост, тормозят кокошките с многочислеността си и моят мъж сърце не му дава да ги обезглави.
А пък аз - въобще! Люпя ги, отглеждам си ги като човечета с милувки и сега дори като възрастни птици ми застават в краката да ги милвам. :D Значи, любовта е разбираемо явление на всичкият ни земен свят. :nod:
Тия породисти кокошки, дори и като малки пилета се търгуват на много висока цена може да се завъдят с яйца, и аз имам това желание. Продават се, също на висока цена и яйцата - 1.50- 2.00 лв. за бройка, но е по допустимо.
Стига да си сигурна в мътенето им- кокошката или инкубатора. :stiskam: :nod:
До сега , у нас пиленцата се люпеха от кокошка, но от както открих във фейсбук тази група на пернатите не ми се чакат кокошите мераци за майчинство, които понякога закъсняват и ми се ще да си взема малко инкубаторче за 20- 30 броя яйца.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
kkk
Кафе с мляко
Мнения: 289
Регистриран на: Мар 18, '13, 21:32
Местоположение: с.Равадиново
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Птиците

Мнение от kkk »

В моето село има много щъркели....на всеки стълб по улиците имат гнезда...около моята къща има 4 гнезда и много им се радвам....ама втора седмица моите ги няма....иначе по другите улици гледам се пълнят гнездата......лятно време като почнат да тракат с човките вдигат много приятен шум ....като петлите са-един да се обади и всички почват.....позволяват си и ниско да прелитат над двора,и съм се стряскал от звука на крилете им (чува се нещо като съскане и вятър се усеща)........наблюдавал съм по време на буря и градушка как мъжкия щъркел стои прав в гнездото с максимално разперени криле и прави заслон,докато женската легнала и под крилата и се подават малките...дебнел съм го да го снимам..,(беше вечер) при всяка една светкавица се осветяваше гнездото..и той си стоеше без да помръдне от гръмотевиците-прав с разперени криле.....УНИКАЛНА ГЛЕДКА
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Птиците

Мнение от маргото »

Изображение черен лебед

Изображение ням лебед

Изображение сребърен /сив/ лебед

Изображение черноглав лебед
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Птиците

Мнение от zeleno »

съседа си купи инкубатор
купи си и "маркови" яйца
и "маркови" кокошчици си купи - от бяло-черните
голяма красота
та първия опит с инкубатора е две от двайсе , после едното пиле се спомина и сега е с едничко
но после има късмет две от красавиците да пожелаят да мътят
и сега цяло село чакаме
много е вълнуващо и обединяващо , въодушевиха се и други :ieeee:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Птиците

Мнение от zeleno »

къщичка за папагали
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Птиците

Мнение от calico »

Хей, филолозите и зоолозите, един въпрос ме мъчи тия дни.
Защо например за птичето разноообразие (дивото) нямаме думи на български и за двата пола?

Как се казва например на мъжката чайка? А на чучулигата, на чинката, на лястовицата? колко ли още има...

и на женските на синигера, врабчето, кълвача, щъркела, ...какво още?

тази празнота трябва да се попълни :angelche:

тя същата работа е и за дивите животни, поне за повечето.

дали на други езици има думи и да двата пола?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”