Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1674
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 270 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от penkeler »

МГХ написа: Мар 28, '18, 14:11 Купих си от Лидъл днес касис в картонена кутия за 4 лв .
Дано имаш късмет! Аз от големите вериги вече не купувам, а предпочитам от разсадник. Съмнителна е вероятността това което купуваш да отговаря на етикета, оцеляването не винаги е добро, а и сортовете имат множество разновидности. Последно си бях купил арония, касис и две магнолии от Метро. Относително добре се разви само касиса, но се оказа, че вкуса му е отвратителен. Останалите тръгнаха хилави, мъчиха се различен брой години да оцелеят, но безуспешно. Последно се предаде аронията която 4-5 години нито нарастваше, нито загиваше.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от МГХ »

Растенията, които предлагат в момента са добри. Мощни с по три -четири клонки, с много пъпки, и развити и не още. За сорта не съм имала изисквания, защото не ги познавам сортовете. Този ми е първият и ми се ще да разбера дали ще вирее при мен. А цената от 4 лв. за такова мощно растение си е добра. Има и други храсти, но понеже не ме интересуваха, не съм ги разглеждала внимателно.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от sendi1966 »

Имам черен касис,ако изкара нови издънки който иска мога да дам.
При мен е куча марка.Поради липса на място в градината е засаден до стената на гаража,не е на силно слънце,кога го поливам,кога не,но се отблагодарява с много плод.Тази година дори ми останаха клони не оберани.Сега го подрязах,че е тръгнал много нагоре.Не зная вие как го приготвяте,аз правя компот като го меша с червени джанки.Става невероятен.Тази година направих сок и сладко.
Сорт не знам,че ми е даван от съседката,но съм доволна много от него.Шест корена са-няма обиране.То и трудно се бере де,пък за почистването не ми се говори.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от МГХ »

sendi1966 написа: Мар 28, '18, 20:56 Имам черен касис,ако изкара нови издънки който иска мога да дам.
При мен е куча марка.Поради липса на място в градината е засаден до стената на гаража,не е на силно слънце,кога го поливам,кога не,но се отблагодарява с много плод.Тази година дори ми останаха клони не оберани.Сега го подрязах,че е тръгнал много нагоре.Не зная вие как го приготвяте,аз правя компот като го меша с червени джанки.Става невероятен.Тази година направих сок и сладко.
Сорт не знам,че ми е даван от съседката,но съм доволна много от него.Шест корена са-няма обиране.То и трудно се бере де,пък за почистването не ми се говори.
Ако изкара издънки , ще съм много благодарна, щам казваш, че ражда много и расте с мерак.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от sendi1966 »

Ще те имам в предвид Миленка.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от polyabs »

sendi1966 това дето си подрязала от касиса забоди в земята на влажно място и ще имаш на есен коренчета, не ти трябват издънки :daaa:
А как изглежда пак ли е като червения на гроздове или прави единични плодчета?
И аз се нареждам на опашката за едно клонче от него че си нямам черен, само червен.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dancheto »

sendi1966 написа: Мар 28, '18, 20:56 Имам черен касис,ако изкара нови издънки който иска мога да дам.
При мен е куча марка.Поради липса на място в градината е засаден до стената на гаража,не е на силно слънце,кога го поливам,кога не,но се отблагодарява с много плод.Тази година дори ми останаха клони не оберани.Сега го подрязах,че е тръгнал много нагоре.Не зная вие как го приготвяте,аз правя компот като го меша с червени джанки.Става невероятен.Тази година направих сок и сладко.
Сорт не знам,че ми е даван от съседката,но съм доволна много от него.Шест корена са-няма обиране.То и трудно се бере де,пък за почистването не ми се говори.
Ако може и за мен една издънка :)
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от sendi1966 »

Момичета ще ви имам в предвид всичките.
Снощи като се замислих и ми дойде на ума как го захванах аз
Съседката ми извади пръчки,някои даже и нямаха корени и се хванаха всичките.
Малко да поизсъхне градината и ще набоцкам да вкореня.
Поли,на гроздчета е и черния.
Deleted User 4608

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Deleted User 4608 »

МГХ, не си поискала, не съм изпратила касис. :) Само ме подсетете на лични в края на октомври. Вкоренява се безпроблемно. За вкуса - за мене това е един от най-вкусните плодове! Израснала съм със сок от касис. От моя касис част замразих и цяла зима хапвахме по малко. Другия го слагам със захар в буркани. За брането - наистина е трудна работа, но си заслужава!
sylay
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Юни 17, '11, 15:16

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от sylay »

А как цъфти черния касис?
Влюбих се в касиса когато бях 4-годишна. През лятото си играехме с 1 момиченце. Беше доста топло и майка и ни донесе да пийнем сок от 1 компот от червен касис. Върховна вкусотияяяя ....

За цвета питам, защото си купих 1 червен касис и 2 черни.
Червения още не е цъфнал, обаче и двата черни са цъфнали. От тях единия е с розовеещи цветчета, а другия със зелени.
И двата черни се водят сорт "Богатир".
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”