Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Потребителски аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет ное 06, 2014 12:47 pm
x 208
x 40

чет мар 22, 2018 7:10 pm

Поли, благодаря за линка с картинките - беше ми много полезен, защото теорията ми беше ясна, но като застана пред храстите и ....
0 x

Deleted User 4608
x 252

чет мар 22, 2018 7:27 pm

mariyanag написа:
чет мар 22, 2018 7:10 pm
Поли, благодаря за линка с картинките - беше ми много полезен, защото теорията ми беше ясна, но като застана пред храстите и ....
Поли, и аз благодаря за инфото! Картинките са много полезни. :) Хортензия, ок!
0 x
Deleted User 5366
x 252

чет мар 22, 2018 7:50 pm

Благодаря за отзивчивостта, alys! За резниците ще решавам на есен. Знаете ли какъв е сорта?
0 x
Deleted User 4608
x 252

чет мар 22, 2018 9:32 pm

Станимир написа:
чет мар 22, 2018 7:50 pm
Благодаря за отзивчивостта, alys! За резниците ще решавам на есен. Знаете ли какъв е сорта?
Не знам какъв е сортът. При мене плододава около 25 юни, ако това е ориентир (недалече от Драгоман сме). А резници раздавам всяка есен, няма проблем. Нито една отрязана пръчка не съм изхвърлила. :dovolen:
0 x
apis
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пет мар 01, 2013 11:41 pm
x 18

пет мар 23, 2018 2:25 pm

Няма отделна тема,затова ще питам тук.
Разгледах асортимента на разсадник Кундев,от който пазарувате.
Имат бяла и черна черница,били много сладки.Но сигурно става огромно дърво ?
При Шмит предлагат:
Morus alba ,,Shin - tso,, - пише че е плодов сорт,обилно плододаващ,сравнително ниско дърво(но няма ориентировъчна височина и ширина).
Има три варианта - розов,бял,черен,и може би ще изпратят този който имат в момента ?
Някой поръчал ли е,кой от двата вида е за предпочитане ?
polyabs , в Приморско високи ли са дръвчетата или са си останали с ниска височина ?
0 x

Потребителски аватар
ivrabetsa
Кана кафе
Регистриран: чет ное 15, 2012 11:50 pm
x 3
x 94

пет мар 23, 2018 9:00 pm

Черницата можеш да си я формираш както на теб ти харесва и като височина и като форма на короната!
0 x
Потребителски аватар
polyabs
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб юли 13, 2013 6:15 pm
x 267
x 90

пет мар 23, 2018 10:25 pm

apis, Аз си купих една бяла черница от Кундев есента - върви висока, но можеш да я отрежеш по ниско и да я формираш. На Кундев черниците са в саксия и това е много добре, защото разбрах че много трудно се захващат на гол корен. zeleno има повече опит с този плод, дано се включи, тя ме запали и сега си поръчах да ми вкорени в саксия и розова. Кундев казва че са му много едри черниците, но още нямам плод от моята ....
Кундев е много изчерпателен по телефона и ще даде на всеки информация, ако му се обадите.
0 x
apis
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пет мар 01, 2013 11:41 pm
x 18

пет мар 23, 2018 11:46 pm

И аз може да си взема от Кундев.
Тази от Шмит е обилно плододаваща,но каква е на вкус ? А и дали е бяла ?
0 x
Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
Регистриран: чет окт 04, 2012 11:28 pm
x 252
x 985

ср мар 28, 2018 2:11 pm

Купих си от Лидъл днес касис в картонена кутия за 4 лв . Вече има листенца и не знам дали ще се хване.
Потърсих тема за да чета и попаднах на разговора тук. Защо ли не съм я уцелила по-рано.
Много ме впечатли тази йоща. Даже не бях чувала, че има токова растение.
Сега ще се опитам да аклиматизирам този лидълски касис. Ако опитът е сполучлив, в смисъл да вирее при мен и да не изсъхне лятото, ще си прося клонче от касиса на Алис и от йощата на Поли. ;)
И аз съм впечатлена от храстите на Кундев. Имам черница от Шмит на три години. Миналата имаше плод, но падна късна слана и ги попари. Ще видим тази година какво ще се случи. Поне да я видя дали е черна и вкусна.
0 x
Потребителски аватар
хортензия
Кафевар/ка/
Регистриран: нед фев 12, 2012 3:44 pm
x 5
x 5

ср мар 28, 2018 4:45 pm

МГХ пиши на Поли дали има още останали, аз чакам да ми прати моята йоща в петък, разпродава ги благотворително за Вальо :daaa: Аз ще прескоча да го видя тоя лидълски касис 8-)
0 x
penkeler
Двойно кафе
Регистриран: чет мар 19, 2015 9:30 pm
x 2

ср мар 28, 2018 5:01 pm

МГХ написа:
ср мар 28, 2018 2:11 pm
Купих си от Лидъл днес касис в картонена кутия за 4 лв .
Дано имаш късмет! Аз от големите вериги вече не купувам, а предпочитам от разсадник. Съмнителна е вероятността това което купуваш да отговаря на етикета, оцеляването не винаги е добро, а и сортовете имат множество разновидности. Последно си бях купил арония, касис и две магнолии от Метро. Относително добре се разви само касиса, но се оказа, че вкуса му е отвратителен. Останалите тръгнаха хилави, мъчиха се различен брой години да оцелеят, но безуспешно. Последно се предаде аронията която 4-5 години нито нарастваше, нито загиваше.
0 x
Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
x 252
x 985

ср мар 28, 2018 8:34 pm

Растенията, които предлагат в момента са добри. Мощни с по три -четири клонки, с много пъпки, и развити и не още. За сорта не съм имала изисквания, защото не ги познавам сортовете. Този ми е първият и ми се ще да разбера дали ще вирее при мен. А цената от 4 лв. за такова мощно растение си е добра. Има и други храсти, но понеже не ме интересуваха, не съм ги разглеждала внимателно.
0 x
Потребителски аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед апр 07, 2013 12:17 pm
x 3

ср мар 28, 2018 8:56 pm

Имам черен касис,ако изкара нови издънки който иска мога да дам.
При мен е куча марка.Поради липса на място в градината е засаден до стената на гаража,не е на силно слънце,кога го поливам,кога не,но се отблагодарява с много плод.Тази година дори ми останаха клони не оберани.Сега го подрязах,че е тръгнал много нагоре.Не зная вие как го приготвяте,аз правя компот като го меша с червени джанки.Става невероятен.Тази година направих сок и сладко.
Сорт не знам,че ми е даван от съседката,но съм доволна много от него.Шест корена са-няма обиране.То и трудно се бере де,пък за почистването не ми се говори.
0 x
Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
x 252
x 985

ср мар 28, 2018 9:16 pm

sendi1966 написа:
ср мар 28, 2018 8:56 pm
Имам черен касис,ако изкара нови издънки който иска мога да дам.
При мен е куча марка.Поради липса на място в градината е засаден до стената на гаража,не е на силно слънце,кога го поливам,кога не,но се отблагодарява с много плод.Тази година дори ми останаха клони не оберани.Сега го подрязах,че е тръгнал много нагоре.Не зная вие как го приготвяте,аз правя компот като го меша с червени джанки.Става невероятен.Тази година направих сок и сладко.
Сорт не знам,че ми е даван от съседката,но съм доволна много от него.Шест корена са-няма обиране.То и трудно се бере де,пък за почистването не ми се говори.
Ако изкара издънки , ще съм много благодарна, щам казваш, че ражда много и расте с мерак.
0 x
Потребителски аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед апр 07, 2013 12:17 pm
x 3

ср мар 28, 2018 10:12 pm

Ще те имам в предвид Миленка.
0 x

Отговори

Върни се в “Плодове и зеленчуци”