sasha

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: sasha

Мнение от Димана »

:D :D :D :D :D :D
Представих си как Сръчко мърмори, а Саша е с лопатата в засада!!! :tzeluvka: :tzvetentze:
лалесъм

Re: sasha

Мнение от лалесъм »

Сашеееееееее, въобще не ти съчувствам :tzeluvka:
Весело си живеете със Сръчко, опиянени от градинарски страсти :liubov2:
Както казваш - Дай, Боже, всекиму! :daaa:
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Ох, толкова съм се увлякла в жалби, че съм допуснала една люта грешка: "Панталоните на швейцарската гвардия" не е череша а е круша.
Ето я тук http://exoticplantsbg.com/product/659/p ... 5-ltr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Сагата продължава: сега се е тръшнал за череша Cherricos. Както каза Гошо/нали разбирате, че тези дивотии могат да се намерят само при него - Таралас/ този "урунгел" било нещо между череша и кайсия. Сръчко сподели с него в разговор по телефона, че урунгел си имал в къщи - не разбрах какво има предвид :mrgreen: Та в сайта на Екзотикплантс има един клип, та там един чуждоземец се плюмчи и мляска един плод, твърди, че е същия и примижава от вкуснотия. Ще видя и ще докладвам.
Само да допълня списъка на странните плодове:
Шоколадова лоза - Acebia
Лейцестерия - Leicesteria
Канадска боровинка Amelanchier
Бодлива краставица
Китайски лимонник - Schisandra chinensis
Бяла праскова
Йоща - кръстоска между цариградско грозде и касис
май имаме още, но гинкото ми не е кръстосано с марихуана и не действа ефективно.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: sasha

Мнение от Tanet »

Саше ама ще трябва и напролет да ни запознаеш поименно като как изглеждат всички тези видове, щото много ми е интересно тез швейцарски гвардейски панталони като с какво заслужиха такова специално внимание, че да заемат ценно място във флората на вашата градина.

ПП ах сега разбирам за символиката на тез панталони - като му излезе балканска мечка на швейцарския войн той първом се раира от напрежение и после напълва гащите като преял с круши и от там идва и характерната форма на дъното :hihihi:
Последно промяна от Tanet на Фев 26, '18, 13:36, променено общо 1 път.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Става, ама да не го хвалите много, че ще му се вирне носа, той и без това стърчи :hihihi:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: sasha

Мнение от Мариана Бечева »

А Мадам Сръчковица, дето е набелязала сума ти нови попълнения за градинката си тайна?!? Тя къде ли ще им търси място :?:
Саше, дай сериозно да помислим по въпроса, натиск над собственика на имота, който ни дели, да ви продаде мястото, събаряме дуварите, че чак улицата да превземем и място ще се отвори-за парк сред Тъжа да направим. Ти си сей на воля твоите екзотики, аз ще имам място да си угодя на моята лакомия-розите :ieeee: , пък на който му трябват чушки и домати-на магазина има.
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Интересна идея, ще помисля :hmmm:
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Малко фотки от днес
Изображениемасата с пейките вече са изнесени
ИзображениеМукдения показва носленце, ама не ще да обагря периферията на листата в червено. Ще я изчакам още някоя година ииии...,ами ще стане като миналия път - ще й простя.
Изображение Калмия. Получих я миналата пролет и цъфтя, но не си спомням дали така изглеждаха цветоносите :hmmm: Дано е цвят, а не само нови листа.
Мисля, че е важно да споделя: Преди месец наторихме всичко и всички ето така
Изображение
Дворът ни е около 1,5дка + 150кв.м зеленчуков участък. Тази площ сме наторили с 6 каруци пилешки тор/поне едногодишен/.Често се обсъжда темата за торенето, това е нашият опит.
Последно промяна от sasha на Мар 13, '18, 15:03, променено общо 1 път.
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: sasha

Мнение от darina1960 »

Обичам тази градина и стопанката й. :tzeluvka:
sasha

Re: sasha

Мнение от sasha »

Ех Дарееее, колко си мила, благодаря :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”