Улица 5, номер 21

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1441
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 82 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от katina »

Голямо БРАВО на вас, Радост! Млади хора и с такова желание да създавате дом на село! Не е лесно, но радостта от всяка малка стъпка е голяма, още повече, когато трудолюбивите ръце са четири. Разходката с кафе преди работа е най-сладка и задължителна :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 934
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 96 пъти
Получил благодарност: 43 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от mim »

Радост, много работа сте свършили, браво! :dovolen:
"Има време за всяко нещо", "време за събаряне", "време за градене", "време за обичане"!
Душа да е широка и сърце да е голямо! :ssun:
Успех в това приятно начинание!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 152 пъти
Получил благодарност: 378 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Катина, Мим, благодаря ви за милите думи. Стараем се много да подреждаме нещата по нашите вкус и мярка, но когато ръцете са само три [ моята едната не я броя - тя или е с прахосмукачката, или с черпака ] си става бавничко. А и всичко си иска време да отлежи.
Тази пролет и цветната част в трите градинки е доста по обещаваща. Доста цветя пренесох от градинката си в Скутаре. Но се оказа, че си имам и наследство.

Изображение

Тези прекрасни ароматни теменужки се оказаха съвсем на мястото си . Много харесвам синьото им килимче, а през останалото време са правят прекрасни зелени петна под високите растения и възпрепятстват никненето на трева.

Изображение

А тук тепърва ще чакам пъстро цветните от МГХ. Тя ми ги изпрати през пролетта на 2016 и аз ги насадих в квартирата. Преместих ги тук през декември , а зимата тогава беше свирепа - всичко замръзна още на другия ден. След това и два месеца над 50 см сняг. .. Когато се разтопи нямаше и следа от тях. После изведнъж се показаха няколко цветчета, а сега са доста се разрастнаха и дори семента от тях са се пренесли из целия двор.

Изображение

И за финал слънчевата млечката от Люб!
Цветен ден, цветенца и до скоро!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от clock »

Радост, разказвай още, моля те, показвай! Винаги ми е много интересно когато има преди и сега. Свършили сте толкова работа, чудеса сте направили и още ще правите. Знам колко е трудно да се съобразяваш с дадености и колко усилия коства да преоформиш всичко по твой вкус. Но вие с твоят мъж сте страхотен екип и няма начин да не се справите!
Показвай, показвай, моля те! :tzeluvka:
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 152 пъти
Получил благодарност: 378 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Благодаря ти за насърченията, клок ! На моменти ми е доста отчайващо. Представите и мечтите ми се разминават с действителноста. Знам, че всичко се променя - ние го променяме по нашенски, но с темпото на охлюв.

Изображение

Знам, че много от нещата не зависят от нас - например да пораснат лозите и дърветата, да се сгъсти тревата, да пораснат и децата. .. Опитвам се да гледам само напред и да създавам основите на бъдещия рай за нас.
Ето още малко преди и след на едно и също място, снимано в средата на март в три поредни години.

Изображение

Изображение

Изображение

В моите очи има огромна промяна, за чуждите - не знам.

Цветен ден, цветенца и до скоро!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 152 пъти
Получил благодарност: 378 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Добро утро, цветенца! Искам да ви покажа малко цветни и ароматни детайли от градинката ми.

Изображение

Товални е първият ми зюмбюл . Гледам си го вече от 8 години. Тогава ми беше подарък от гаджето за 8 март. Удържа геройски по саксиите. Когато го засадих в Скутаре имаше и много детки, които бяха започнали да цъфтят, но след голямото местене настана една каша. .. Сега се радвам, че е дошъл тук с мен.

Изображение

Тази едроцветко е от наследството. Чакам го да се покаже в пълния си блясък.

Изображение

Изображение

И малко бабини зюмбюли обещават цвят и аромат. И те са от наследството. Тъжно ми е , че не са от моята баба, но какво да се прави. А провиращите се клонки на лавандулата много красиво стоят между ярко зелените листа и наситените мастилени цветове.

Изображение

И за финал един общ изглед на голямата източна градина. След месец ще ви я покажа пак.

Цветен ден, цветенца и до скоро!
Малката Ида

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Малката Ида »

Браво на вас!Трудолюбиви хора! :gush: :tzvetentze:

Поздрав най-сърдечен! :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от vanina_g »

Много хубаво! И как хубаво разказваш! С удоволствие разгледах и прочетох, и аз да кажа - БРАВО на вас! :tzvetentze:
Аватар
Isa Bel
Виенско кафе
Мнения: 428
Регистриран на: Дек 25, '16, 12:47

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от Isa Bel »

хубаво става Радост - разбира се че има промяна .... може да не прилича на това което е в представите ти, но е до теб и можеш да го докоснеш и усетиш :liubov: .... върха не е важен, по важен е пътя който сме извървели до там и всички преживявания, които сме натрупали през това време
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 152 пъти
Получил благодарност: 378 пъти

Re: Улица 5, номер 21

Мнение от радост-31 »

Благодаря Ида, тези думи казани от теб означават много!
Ванина, по принцип съм си приказлива. Обичам да разказвам. Понякога дори съм досадно обстоятелствена и за самата себе си. Благодаря ти!Радвам се, че се отби!
Ох, Руми, пак се намерихме във възгледите си. Колкото и да не ми се иска и аз понякога се влияя от хорските думи по мой адрес. Вчера ми беше крив ден. Излязох с кафето на двора и започнах да оглеждам какво се е променило от вчера и хоп! Изненада! Фас с бял филтър до едно от пансетата! Ами да, отново и съседното селови ме чу. С бясна крачка потеглих към кокошарниците на ММ и хоп! Изненада! Още два! Един в жълтото петно и един в райграса.
Не са на ММ. На някой гост са били, но това ме вбеси. Много от хората, които влизат у нас не виждат това, което ти виждаш. За тях това е нещо средно между пепелник и изтривалка за обувки. Дори си имах и една дама, която самоволно започна да си бере букет зюмбюли за градския си апартамент.
Ох, май и днес не съм най позитивния човек.
Връщам се след малко с новини и снимки.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”