Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от clock »

Лизи, и аз си мислих за Elfe. На картинки винаги много ми е харесвал и е в списъка с мечталки. Той ще е един от претендентите за тук.
Благодаря ти!
Калико, червено и лилаво не е моята гама.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

Елфа го имах и е стахотна роза.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Пале Роял е добър избор за там. Елф или тя- ако трябва да се избира аз предпочитам белия Еден, имам ги и двете, той е по-добрата роза.

стават ти само едроцветни рози на арката, не мислиш ли да вкараш там нещо с букетни дребни цветове, добре се съчетават с едрите гюлове
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от clock »

Калико, всъщност много харесвам тези рози, с дребни цветчета събрани в букети. Идеята ти много ми допада. Страхотна е!
Обаче, това са рамблери, нали? Страхувам се как ще озаптя подобна роза да не погълне другите. Като се оплетат клоните и в един момент ще трябва да се реже до дъно май. Мисля, че за да се получи ефекта Уаууу си трябва майсторски клас рязане, знания и познаване на розите. Сто на сто ще се оплета като пате в тръни.
Ако греша, моля те, кажи ми! Може би се плаша именно защото не познавам розите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lizi »

В такъв случай си вземи гирляндите на амур.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Грешиш Клокич. Рамблерите са просто рози с по-меки клони. Разбира се има грамадански, ама има и такива до 2-3 метра, съвсем нормални за арки и перголи.
Бел има два рамблера на Остин, те са сравнително нови рози, много са хубави. Но не всички рамблери са с букетни цветове
сега нещо нета ми не може да ми зареди Розебука, да направим там едно търсене с филтри и ще видиш няколко да ги разгледаш
ако твоя работи, пусни си разширено търсете само по един филтър - букетен цвят и рози над 2 метра да видим какво ще извади

Лизи, Гирляндите са много неукротими за арка, иначе са прекрасни. растат широки отдолу, трябва да се търсят рози или с меки клони, или тесни отдолу
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от clock »

Определено ще започна да търся подобни рози с дребни цветчета, които да не са супер мощни и да могат леко да се направляват! Идеята на Калико много ми хареса! Хареса ми и картинката като си представих гледката :angelche: (на разцъфналите рози, не на оплетените клони ) :D
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от clock »

Благодаря ти, Калико! Радвам се, че греша! :D
И при мен Розебук не работи, явно проблема е при тях. Не знам как се пускат тия филтри там. Пробвах няколко пъти, но явно аз не улучвам точно къде и как да ги нанасям. Като избера "катерачи" например, друг филтър не знам как да добавя и примерно да ми пресее само жълти катерачи. А е много удобно това отсяване. Много помага.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Клокче, най-горе има едно поле с черен надпис "Расширенный поиск"- той е точно под бутона "найти"
като идеш на това разширено търсене ти отваря много полета - тамо можеш и цвят и размери и аромат и всичко да задаваш
ако примерно искаш да ти извади само рамблери, пишеш в полето "Классификация сорта" Рамблеры.
по-надолу има бутон "Цветение"- там задай "повторноцъфтящи", за да не ти отсява и еднократните.
това ще е широк филтър, но после можеш да отсееш и да махне и тия които са болнави и пр.

ако пък не си сигурна дали искаш рамблер или просто висока роза катерач, не пиши нищо в полето за класификация, а само посочи размерите, така ще имаш и рамблери, и клаймбери, и ругози и всичко в зададените граници
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от clock »

Ани, от сърце ти благодаря! :ssun: :ssun: Той ще ми извади очите този бутон, а аз никога досега не съм кликвала на него! Все съм си мислила, че подчертава "найти" .
Сега вече ще е много по- лесно да се ориентирам в джунглата и много по- забавно :dovolen:
Благодаря ти! :sbear:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”