Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Ауу, Грийни, колко са красиви шарките на дървото :o :potekoha: :potekoha: ! Не ги скривай с боя :sneee: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Грийни, и на мен ми харесва така, само с лак или някоя вакса нещо.
Аз съм накътала едни палета с идеята да правя масичка, да видим кога. Мисля да ползвам целия палет, но е доста рехав отгоре :lol: ако остане така ще му трябва стъкло, да не ни изпадат чашите :lol: Ще видим, някой ден.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Грийни, чудна масичка си сътворила! Браво! Супер си се справила!
И на мен много ми хареса шарката на дървото. Обичам тази естествена красота. Бих ти предложила вместо с лак да я намажеш с масло за дърво. Предпазва и защитава дървесината, като в същото време подсилва красотата и.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Благодаря ви,мили мои, за насърчителните думи! :liubov: Полезно ми беше да потвърдите намеренията ми да се запази шарката на дървото. Трябва малко да ги уеднаквя тез летви, че има дъб, бук, липа и смърч. :angel2: Може би ще е лак сатен цвят дъб, засега това намирам като най-подходящо за стаята.Дюшемето е тъмно , масичката ще е по-натурална. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Страхотно, Грийни! Бих запазила именно този различен вид на дървото, ако трябва и подчертано с нееднакви лакове на водна основа. Никаква боя, да проличи още повече контрастът! Всеки дефект е страхотен ефект :daaa: :gush:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Dewina »

marka написа:
Di_Va написа:Грийни, добре се е получило! С инструмент ли шлайфаш или на ръка? Погледни продуктите от този линк https://woodcraftbg.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;продукти/
Някой тук беше дал координатите за тези продукти, аз съм ползвала само един от тях - твърдата интериорна вакса и съм изключително доволна. Планирам да изпробвам и други , но това ще е по-нататък.
Грийни, страхотен майстор си. За тези продукти писах аз. Нещата са качествени и най-важното безвредни. Разгледай сайта и може да се обадиш по телефона за съвет. Господина е изключително отзивчив. Според мен дървото е с красиви шарки и ако го боядисаш ще сгрешиш.
преди месец купих байц - четири цвята, ленено масло, два вида ваксa - екстериорна вакса с гъша мас u твърда вакса с карнауба (интериор), импрегнант за дърво с боров катран 2 в 1.
Плотa на една стара шевна машина Singer и четири нови дървени кутии обработих c тях. Препоръчвам продуктите за дърво Craftsman! :daaa: Страхотни - икономични, естествени, миришат/ухаят на бор, на гора сякаш...предстои ми дървен тезгях, врата, дюшеме, 3 пейки и др. да обработвам с тях.

Oт постта на marka преди време научих за тези продукти за дърво Craftsman- оттогава редовно следя блога им - един от най-приятните и полезни блоговe, които съм чела. Изключителна култура на писане/общуване, интелигентни и талантливи българи-дърводелци :
https://woodcraftbg.wordpress.com/about/" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Браво, Кате! :shandshake: :shandshake: :shandshake: Обичам миризмата на талаш! :liubov2:
Стурва ми се, че по-доброто решение би било плотът горе да остане светъл, само да "изкараш" фладера (шарките на дървото). А всичко под плота да уеднаквиш към най-тъмното ти дърво.
И без боя. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Може да изсветлиш двата много кафяви крака и да се постараеш да запазиш освен шарките и пастелния вид на останалата дървения с финиша, ако ти харесва така. По-силен цвят на дървото ще добиеш и с най-простия безцветен лак на водна основа. В маслата и ваксите съм лаик.

Някой може ли да покаже готови неща с продуктите на woodcraftbg ?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа:Благодаря ви,мили мои, за насърчителните думи! :liubov: Полезно ми беше да потвърдите намеренията ми да се запази шарката на дървото. Трябва малко да ги уеднаквя тез летви, че има дъб, бук, липа и смърч. :angel2: Може би ще е лак сатен цвят дъб, засега това намирам като най-подходящо за стаята.Дюшемето е тъмно , масичката ще е по-натурална. :hmmm:
Защо ще ги уеднаквяваш, Грийни, точно в разноцветието е красотата на тази масичка :nod: ! Поддържам мнението на Еличка :daaa: . Достатъчно е да има няколко летви в основния цвят на дюшемето, за да се получи баланса.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от libra »

Изображение
" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”