Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Kleopatra
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Фев 17, '18, 09:06

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Kleopatra »

Благодаря че се включихте :dovolen: инструменти имам всякакви- такер,лепила,шерит . Притеснява ме самата облегалка която е шест копчета тапицирани , които образуват ивици по между си( това няма да мога да постигна) .Мислех вариант да купя вид текстилен цветен спрей и да ги оцветя ,но ме е страх какво ще се получи.Самата дамаска няма как да се свали.Утре като съм на компютър ще се пробвам да кача снимки
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от kannamy »

Мише продават и на дребно .Купувала съм по метър ,два .

Клеопатра ,аз скоро претапицирах столовете от кухнята -прах дунапрен ,дамаска ама на финала си купих друга дамаска и я ковнах с такера .
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Тази маса правих няколко дни,материалите са основно налични, плотовете са от палети. Не съм доволна от палетите- искат много обработка, грапави са и тънки. А сега не мога да избера по-нататък само да я лакирам ли, да се виждат шарките на дървото или да я боядисам бяла, както вече има такива малки мебели в стаята. :hmmm:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от сюзан »

Браво бе, Грийни, ти си била голям майстор! Много добре ти си е получило!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Di_Va »

Грийни, добре се е получило! С инструмент ли шлайфаш или на ръка? Погледни продуктите от този линк https://woodcraftbg.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;продукти/
Някой тук беше дал координатите за тези продукти, аз съм ползвала само един от тях - твърдата интериорна вакса и съм изключително доволна. Планирам да изпробвам и други , но това ще е по-нататък.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Имам лентов шлайф, но той е за големи повърности; сега ще шлайфам с шкурка, трябва да купя от фините, че само едра ми е останала. Тези вакси не са ми ясни, смятам лак сатен да купувам, Сократес имаше по темите, не знам дали го има по хипермаркетите. Тук на вилата няма никаква мебел от дърво и само лакирана. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

greeneyed, страхотна масичка! :daaa: Аз бих я оставила така - без да я боядисвам, но ти си знаеш къде ще е, за какво ще е и т.н.
А иначе с палетите е голяма играчка наистина! Захванала съм ъглов диван да си правя, обаче съм стигнала само до изшлайфането - голяма борба падна и още един имам да довършвам :hmmmmmm:
И не мога да се начудя какви крака да му слагам, колелца ли да бъдат :hmmm: И ще го лакирам няколко ръце с водоразтворим лак, няма да е боя.
Та по този повод и аз дунапрен ще търся, благодаря за инфото за сайта! :tzvetentze:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Грийни, браво за масичката! Толкоз шарено дърво на мен ми харесва като акцент, безцветният лак ще го подчертае.

Аз съм в зимен творчески застой, но ще запретвам ръкави, тези дни ще търся дърводелец да ми прави балтон за копчетата :mrgreen: т.е - шкаф за чекмедженцата. Почти съм го измислила, трябва само да избера от десетината варианта. :lol:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Di_Va написа:Грийни, добре се е получило! С инструмент ли шлайфаш или на ръка? Погледни продуктите от този линк https://woodcraftbg.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;продукти/
Някой тук беше дал координатите за тези продукти, аз съм ползвала само един от тях - твърдата интериорна вакса и съм изключително доволна. Планирам да изпробвам и други , но това ще е по-нататък.
Грийни, страхотен майстор си. За тези продукти писах аз. Нещата са качествени и най-важното безвредни. Разгледай сайта и може да се обадиш по телефона за съвет. Господина е изключително отзивчив. Според мен дървото е с красиви шарки и ако го боядисаш ще сгрешиш.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от libra »

Грийни,много добра масичка.Много хубаво изпъква на бяло естестеното дърво,в случая и шарено.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”