Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Потребителски аватар
greeneyed
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 30, 2009 4:11 pm

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed » нед фев 18, 2018 7:46 pm

Имам лентов шлайф, но той е за големи повърности; сега ще шлайфам с шкурка, трябва да купя от фините, че само едра ми е останала. Тези вакси не са ми ясни, смятам лак сатен да купувам, Сократес имаше по темите, не знам дали го има по хипермаркетите. Тук на вилата няма никаква мебел от дърво и само лакирана. :hmmm:
Роза на сянка не вирее, източва се, не цъфти, боледува.

"Не искайте много – не можете да му платите цената" Ванга

моите цветя

Потребителски аватар
vanina_g
Кафевар/ка/
Регистриран: вт апр 05, 2016 9:03 am

Мнение от vanina_g » пон фев 19, 2018 10:38 am

greeneyed, страхотна масичка! :daaa: Аз бих я оставила така - без да я боядисвам, но ти си знаеш къде ще е, за какво ще е и т.н.
А иначе с палетите е голяма играчка наистина! Захванала съм ъглов диван да си правя, обаче съм стигнала само до изшлайфането - голяма борба падна и още един имам да довършвам :hmmmmmm:
И не мога да се начудя какви крака да му слагам, колелца ли да бъдат :hmmm: И ще го лакирам няколко ръце с водоразтворим лак, няма да е боя.
Та по този повод и аз дунапрен ще търся, благодаря за инфото за сайта! :tzvetentze:

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » пон фев 19, 2018 3:30 pm

Грийни, браво за масичката! Толкоз шарено дърво на мен ми харесва като акцент, безцветният лак ще го подчертае.

Аз съм в зимен творчески застой, но ще запретвам ръкави, тези дни ще търся дърводелец да ми прави балтон за копчетата :mrgreen: т.е - шкаф за чекмедженцата. Почти съм го измислила, трябва само да избера от десетината варианта. :lol:

marka
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт окт 15, 2013 2:31 pm

Мнение от marka » пон фев 19, 2018 4:38 pm

Di_Va написа:Грийни, добре се е получило! С инструмент ли шлайфаш или на ръка? Погледни продуктите от този линк https://woodcraftbg.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;продукти/
Някой тук беше дал координатите за тези продукти, аз съм ползвала само един от тях - твърдата интериорна вакса и съм изключително доволна. Планирам да изпробвам и други , но това ще е по-нататък.
Грийни, страхотен майстор си. За тези продукти писах аз. Нещата са качествени и най-важното безвредни. Разгледай сайта и може да се обадиш по телефона за съвет. Господина е изключително отзивчив. Според мен дървото е с красиви шарки и ако го боядисаш ще сгрешиш.

libra
Наркоман
Регистриран: нед дек 13, 2009 9:51 am

Мнение от libra » пон фев 19, 2018 4:46 pm

Грийни,много добра масичка.Много хубаво изпъква на бяло естестеното дърво,в случая и шарено.

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Мнение от Гео, граф » пон фев 19, 2018 6:28 pm

Ауу, Грийни, колко са красиви шарките на дървото :o :potekoha: :potekoha: ! Не ги скривай с боя :sneee: !!!
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

Силвия
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт юни 04, 2013 8:27 pm

Мнение от Силвия » пон фев 19, 2018 10:19 pm

Грийни, и на мен ми харесва така, само с лак или някоя вакса нещо.
Аз съм накътала едни палета с идеята да правя масичка, да видим кога. Мисля да ползвам целия палет, но е доста рехав отгоре :lol: ако остане така ще му трябва стъкло, да не ни изпадат чашите :lol: Ще видим, някой ден.

Потребителски аватар
clock
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон сеп 19, 2016 1:31 am

Мнение от clock » пон фев 19, 2018 10:33 pm

Грийни, чудна масичка си сътворила! Браво! Супер си се справила!
И на мен много ми хареса шарката на дървото. Обичам тази естествена красота. Бих ти предложила вместо с лак да я намажеш с масло за дърво. Предпазва и защитава дървесината, като в същото време подсилва красотата и.
Изображение

Потребителски аватар
greeneyed
Чист кофеин
Регистриран: пон ное 30, 2009 4:11 pm

Мнение от greeneyed » пон фев 19, 2018 10:56 pm

Благодаря ви,мили мои, за насърчителните думи! :liubov: Полезно ми беше да потвърдите намеренията ми да се запази шарката на дървото. Трябва малко да ги уеднаквя тез летви, че има дъб, бук, липа и смърч. :angel2: Може би ще е лак сатен цвят дъб, засега това намирам като най-подходящо за стаята.Дюшемето е тъмно , масичката ще е по-натурална. :hmmm:
Роза на сянка не вирее, източва се, не цъфти, боледува.

"Не искайте много – не можете да му платите цената" Ванга

моите цветя

Потребителски аватар
Еличка
Кана кафе
Регистриран: пон мар 21, 2016 3:39 pm

Мнение от Еличка » вт фев 20, 2018 12:41 am

Страхотно, Грийни! Бих запазила именно този различен вид на дървото, ако трябва и подчертано с нееднакви лакове на водна основа. Никаква боя, да проличи още повече контрастът! Всеки дефект е страхотен ефект :daaa: :gush:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."

Потребителски аватар
Dewina
Кафевар/ка/
Регистриран: пон авг 31, 2015 5:18 pm

Мнение от Dewina » вт фев 20, 2018 9:48 am

marka написа:
Di_Va написа:Грийни, добре се е получило! С инструмент ли шлайфаш или на ръка? Погледни продуктите от този линк https://woodcraftbg.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;продукти/
Някой тук беше дал координатите за тези продукти, аз съм ползвала само един от тях - твърдата интериорна вакса и съм изключително доволна. Планирам да изпробвам и други , но това ще е по-нататък.
Грийни, страхотен майстор си. За тези продукти писах аз. Нещата са качествени и най-важното безвредни. Разгледай сайта и може да се обадиш по телефона за съвет. Господина е изключително отзивчив. Според мен дървото е с красиви шарки и ако го боядисаш ще сгрешиш.
преди месец купих байц - четири цвята, ленено масло, два вида ваксa - екстериорна вакса с гъша мас u твърда вакса с карнауба (интериор), импрегнант за дърво с боров катран 2 в 1.
Плотa на една стара шевна машина Singer и четири нови дървени кутии обработих c тях. Препоръчвам продуктите за дърво Craftsman! :daaa: Страхотни - икономични, естествени, миришат/ухаят на бор, на гора сякаш...предстои ми дървен тезгях, врата, дюшеме, 3 пейки и др. да обработвам с тях.

Oт постта на marka преди време научих за тези продукти за дърво Craftsman- оттогава редовно следя блога им - един от най-приятните и полезни блоговe, които съм чела. Изключителна култура на писане/общуване, интелигентни и талантливи българи-дърводелци :
https://woodcraftbg.wordpress.com/about/" onclick="window.open(this.href);return false;
„Някои хора търсят красиво място. Други правят своето място красиво.”

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » вт фев 20, 2018 11:00 am

Изображение
Браво, Кате! :shandshake: :shandshake: :shandshake: Обичам миризмата на талаш! :liubov2:
Стурва ми се, че по-доброто решение би било плотът горе да остане светъл, само да "изкараш" фладера (шарките на дървото). А всичко под плота да уеднаквиш към най-тъмното ти дърво.
И без боя. :mrgreen:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » вт фев 20, 2018 11:25 am

Може да изсветлиш двата много кафяви крака и да се постараеш да запазиш освен шарките и пастелния вид на останалата дървения с финиша, ако ти харесва така. По-силен цвят на дървото ще добиеш и с най-простия безцветен лак на водна основа. В маслата и ваксите съм лаик.

Някой може ли да покаже готови неща с продуктите на woodcraftbg ?

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Мнение от Гео, граф » вт фев 20, 2018 11:56 am

greeneyed написа:Благодаря ви,мили мои, за насърчителните думи! :liubov: Полезно ми беше да потвърдите намеренията ми да се запази шарката на дървото. Трябва малко да ги уеднаквя тез летви, че има дъб, бук, липа и смърч. :angel2: Може би ще е лак сатен цвят дъб, засега това намирам като най-подходящо за стаята.Дюшемето е тъмно , масичката ще е по-натурална. :hmmm:
Защо ще ги уеднаквяваш, Грийни, точно в разноцветието е красотата на тази масичка :nod: ! Поддържам мнението на Еличка :daaa: . Достатъчно е да има няколко летви в основния цвят на дюшемето, за да се получи баланса.
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

libra
Наркоман
Регистриран: нед дек 13, 2009 9:51 am

Мнение от libra » вт фев 20, 2018 12:19 pm

Изображение
https://www.pinterest.com/pin/313915036520391284/" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Дом, дизайн, домакинство”