Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Пак питанка :oops: къде в София има качествени тапицерски материали на дребно , по-точно дунапрен за дивани, тапицерска вата, силиконов пух ?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Мише, имам смътен спомен за такъв магазин в горната част на Женския пазар, откъм Екзарх Йосиф. Ще ходя тия дни в района и ако го намеря, ще сФиркам :sphone: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от kannamy »

Мише аз съм взимала от един стар магазин на Христо Ботев /почти стигаш до канала/ вдясно /от центъра към гарата/ .Ако ти трябват пирончета тия засуканите за стари кресла например на Пиротска пак след Хр.Ботев посока Люлин вляво ,инак доста неща има в Какаду /включително вата за пълнеж /на Сливница .Но ако ти трябва малко силиконов пух-аз си взех възглавница с такъв пълнеж за 6 пари и ми свърши перфектна работа.А мога да питам щерката тя си поръчваше някакви силиконови дунапрени, но ги чака 2 седмици.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Благодаря, момичета! :tzvetentze:
Силиконов пух ми трябват 2 чувала, не е малко .
Канами, моля те, питай дъщеря ти, няма проблем да изчакам
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от kannamy »

Тя си взе силиконов дунапрен ,размер като за единично легло 35 лв.беше така дочух .Ще пиша утре ,че сме в различно часово време с нея.
Сещам се и за още един склад ,но той е за платове, вати прочие .Знам ли може да има и тапицерска.По пътя за Панчарево след Горубляне ,Самоковско шосе №1 Топс сток или нещо такова беше
Kleopatra
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Фев 17, '18, 09:06

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Kleopatra »

Здравейте мили дами от доста време ви чета и се любувам на творенията ви.Днес вече не се сдържах,аз съм абсолютен аматьор и новобранец в реставрирането и моля за малко помощ.Купих си 2 стола(влюбих се в тях) шкурках ги за да им сваля стария лак,лакирах на ново и дойде време за дамаската.Прах я (100 пъти),но цвета нещо не е Ок,а няма да успея да ги тапицирам по този начин.Търсих в интернет какви ли не бой, спрейове за да я освежа,но уви.Моля за съвет
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от kannamy »

Мише това е сайта за дунапрена dunapren.bg-продават и на едро и дребно.От там го е купила
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

kannamy написа:Мише това е сайта за дунапрена dunapren.bg-продават и на едро и дребно.От там го е купила
:tzvetentze:

В Топс сток продават ли на дребно?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Kleopatra написа:Здравейте мили дами от доста време ви чета и се любувам на творенията ви.Днес вече не се сдържах,аз съм абсолютен аматьор и новобранец в реставрирането и моля за малко помощ.Купих си 2 стола(влюбих се в тях) шкурках ги за да им сваля стария лак,лакирах на ново и дойде време за дамаската.Прах я (100 пъти),но цвета нещо не е Ок,а няма да успея да ги тапицирам по този начин.Търсих в интернет какви ли не бой, спрейове за да я освежа,но уви.Моля за съвет
Здравей, Клеопатра :shi: !

Не съм чувала за препарати за освежаване на цветове на платове, което естествено не значи, че няма, просто аз не знам. Може някой друг да знае. Не е ли по-добре да се пробваш с претапициране? Не е голяма философия - само кроиш и ''шиеш'' с телбод клещи (такер) за мебели. Такива инструменти има по железариите, простичките струват по 10-15-20лв. и ползват телбодчета за мебели. Обикновено 6-8-10мм ширина вършат чудесна работа. Полагаш скроената дамаска върху седалката (която си разглобила разбира се!), подвиваш надолу, изпъваш добре плата и щракаш с телбода. Така хем ще си освежиш столовете, хем ще им промениш визията :nod: :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Ако дамаската е светла може да я изпереш като прибавиш заедно с праха за пране лимонена киселина, освен че убива неприятни миризми премахва и захабяването, но съм я ползвала само за светли тъкани, не знам какво ще направи с тъмните
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”