Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

mim, :sbear: clock, :sbear: katina, :sbear: радвам се, че споделяте с мен лалеените ми спомени!!! :sflower: :sflower: :sflower: :sflower: :sflower: :sflower:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ins
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Фев 23, '17, 17:11
Местоположение: В. Търново

Re: Новият терен

Мнение от ins »

Уникална лалеена полянка,Мерка :shock: Вече няма ли я? :o
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

ins написа:Уникална лалеена полянка,Мерка :shock: Вече няма ли я? :o
Има я в много форумни градини. :mrgreen: Тук един фестон, там - друг. :lol: :daaa:
Само гледай снимки, като им дойде времето.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Новият терен

Мнение от polyabs »

Мерко, голяма красота и много труд наистина! Поклон! В много градини греят твоите слънца! :liubov:
Но пък когато разпратиш една красота, се отваря място за друга :)))) :gush:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Kaira »

Мария, поклон пред огромният ти труд и красота, която раздаваш и ни радваш!!! :liubov: :sbow: :sbow: :sbow: :sheart: :sheart: :sheart:
:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
https://www.youtube.com/watch?v=eMHGubnQK1M
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Прекрасна музика, :sheart: благодаря ти, Каира! :gush: :liubov:

Его и от мен нещо. :smusic: " onclick="window.open(this.href);return false;
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Това са лози винен сорт, чието грозде не ми трябва. От 3-4 години се отказах да рискувам да се катурна от стълбичката и да си потроша кокалите. Омръзна ми всяка пролет да търся кой иска да ореже лозите и есента да обере гроздето безвъзмездно. Берачи мераклии колкото щеш, а резачи - никакви. :svekurva: :svekurva: :svekurva:
И като пощръкляха тези 6 корена лози... Цяла джунгла стана. А кайсията изсъхна и цялата е оплетена от лозите.
И тия дни звъннах на моето момче Севдо. Оня същия, който ми построи навеса с барбекюто.

Изображение

Този с камуфлажните дрехи, на стълбичката. "Тъй, тъй, Севдо, ще я премахнеш ли?"
"Готово, още утре започваме!"
Започна в събота, днес довърши. Аз пък изрязах и изчистих вкоренени ластари на орловия токът, дълги по 2-3 метра.
Край! Всичко е вече на земята! Кайсията е окастрена и дъжда го спря на половината отрязване. Утре ще дойде с ремаркето, ще довърши изрязването на кайсията и ще товарим. Не знам колко курса ще трябва да направи. И на мен не ми трябва дървесината, и на него. Където разтовари, там ще обрасне с орлов нокът. :hihihi:
Сегиз-тогиз поглеждам през северния прозорец наистина ли вече я няма хасмата, причинила ми толкова дертьове.
Няма я! :sdance: :ieeee: :sdance: :ieeee: :sdance:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Е,ти не каза най-важното-какво ще засадиш на освободеното място?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Ще си купя косачка и ще кося естествената трева. :mrgreen: :hihihi: Половината към улицата е бетон, , следва 1 квадрат читаво място, после другата половина отъпкано, трамбовано с камъни и тухли. :twisted: И добре затревено. :daaa: И започва обработваната крайна част на стария терен.
Ако намеря кой да изкара трамбованите мат,риали и да ми докара почва, става за ириси. Но, ако започне основен ремонт докато съм жива, ще трябва да спасявам ирисите. Остане ли за после - "а нам все равно :hihihi: "
Не, не, предпочитам да се вихря с косачката. :daaa:
Повече се замислям как да използвам едно местенце между хемерокалисовата полянка и къщата, където имаше къпинак и находище на самозасяващия се клематис-дивак. Строителни отпадъци, "облагородени" с насип една педя от филц, към 2-3 квадрата.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Новият терен

Мнение от libra »

Kъпините и дивите клематиси могат да бъдат доста упорити-дано успееш да ги прочистиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”