Лозето, гроздето и ... виното

Модератор: Миша

Публикувай отговор
wesselin
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 28, '16, 16:07

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от wesselin »

cameraman написа:Кажете ми стимулатор за кореновата система при засаждане. За вкореняване и проникване в по-твърда почва. МОЛЯ! :nod:
http://www.agrobiotrading.com/torove/ty ... 20-56.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 5366

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 5366 »

След изпразването на бъчвата, тя се измива с 1-2 % разтвор на калцинирана сода или както още е известна - сода за бъчви. Ако се открият замърсявания, главно тригия (винен камък) или мухъл, концентрацията може да се повиши до 10%. Много добре почистването става със спуснат вътре синджир(верига). За да се предпази синджира от падане вътре, на единият му край се завързва клечка. От опит знам, че изваждането на синджир от буре е мнооого сръткава работа.Содата се разтваря в топла вода. След това се изплаква няколко пъти с чиста вода. Оставя се да се отцеди и се опушва със серни таблетки или серни ленти. Затваря се добре с тапа. Наесен, преди да се използва отново бъчвата се закисва най- добре с гореща вода и се изплаква неколкократно.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от cameraman »

wesselin написа:
cameraman написа:Кажете ми стимулатор за кореновата система при засаждане. За вкореняване и проникване в по-твърда почва. МОЛЯ! :nod:
http://www.agrobiotrading.com/torove/ty ... 20-56.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Благодаря!!!
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Dewina »

Станимир написа:След изпразването на бъчвата, тя се измива с 1-2 % разтвор на калцинирана сода или както още е известна - сода за бъчви. Ако се открият замърсявания, главно тригия (винен камък) или мухъл, концентрацията може да се повиши до 10%. Много добре почистването става със спуснат вътре синджир(верига). За да се предпази синджира от падане вътре, на единият му край се завързва клечка. От опит знам, че изваждането на синджир от буре е мнооого сръткава работа.Содата се разтваря в топла вода. След това се изплаква няколко пъти с чиста вода. Оставя се да се отцеди и се опушва със серни таблетки или серни ленти. Затваря се добре с тапа. Наесен, преди да се използва отново бъчвата се закисва най- добре с гореща вода и се изплаква неколкократно.
Благодаря, Cтанимир :tzvetentze: , за обяснението - много ми помогна!
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от peterstamov »

Режем по малко и като стигнах до Марселана си спомних, че обещах на някой ама на кой? :dovolen:
May the Force be with You!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13671
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от zeleno »

Честит празник :!:
Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от vanina_g »

Честит празник на всички любители и профита в тази чудесна тема! :tzvetentze:
Много грозде, много вино, добра година да е и да ни радват лозичките!
Аз като един аматьор, много ви благодаря за всичко с което ми помогнахте и ви желая здраве и много късмет! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Daniela Pargu »

Честит Трифон Зарезан на всички!
Да са ви здрави ,родовити и дълголетни лозичките!
Благодаря за знанията, които споделяте с нас ,лаиците :sbow: :sbow: :sbow:
Е, нека има и :liubov:
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Dewina »

Честит Трифон Зарезан, майстори-лозари и винари!
"Порязахте" ли лозето днес, вдигнахте ли наздравица за берекет?

...Аз съм си наточила лозарската ножица и чакам указания за рязането, че ми е за пръв път (...Помоооoщ! :eeeh: :hmmm: )

Здрави бъдете - и вие, и лозята ви! :sheart:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Deleted User 4608

Re: Лозето, гроздето и ... виното

Мнение от Deleted User 4608 »

Какво рязане, при нас е мокър сняг, ама успя да натрупа.
Честит празник!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”