Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Еличка »

В едно заведение имаше по дървен навес, но... не съм го снимала, а много ме впечатли. Под гнездото беше направено... не знам точно как да го обясня, ммммммм като второ гнездо, но по-широко от найлон. Направи ми впечатление, че е закачено с кабарчета на дъските. Ще се опитам да потърся нещо подобно.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от vanina_g »

renimoss написа:
renimoss написа:Моля, дайте идеи как да намаля цапането от лястовичките по прозорците :hmmmmmm:
Много си ги обичам, те са част от превръщането на къщата в дом и по никакъв начин не бих им навредила с махане на гнезда, запушване или слагане на стърчащи телове (както направиха съседите ни), но ми се иска да не цвъкат по стъклото и перваза.
Сещам се само за монтиране на малки дъсчици под гнездата, може би наклонени леко навън.
Някой тук да знае по-хитър начин?
Че идва пролет и те ще се върнат и тогава няма да смея да пипам нищо докато не излетят малките от гнездата :dovolen:
Никой ли не знае :snif:
Оффф сега малко негативно ще се изкажа, обаче за мен лястовичите гнезда по прозорците си беше напаст! В апартамента, в града, еми някакси не мога да го приема - много цапат! И една пролет преди да дойдат, напръсках ъглите на прозорците с дезодорант! Не помня какъв, и май няма значение. Повече лястовичи гнезда не сме имали. Верно, няма и лястовички, ама се надявам да си намират места за гнезда на други места и все така да ни радват, ама да не ми акат по прозорците! :liubov2:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13701
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от zeleno »

Рени , правиш п-образно приспособление от ламарина или дърво , зависи как ще ти изглежда по-добре , и го закрепяш подходящо
в заведения с греди направо слагат голяма тенекия под гнездата , в/у хоризонталните греди , че да може наесен да се свали и измие
това съм виждала и не смятам , че има друг начин , който да не е инвазивен

това не са лястовички , но ... рекът ли
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от renimoss »

Благодаря за отговорите на всички :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от calico »

Рени, виждала съм дебел картон, от кашон, вързан за лека метална конструкция под гнездата, на около педя под тях. Сменя се като се напълни :angelche:
ние на апартамента имаме 4 гнезда едно до друго залепени- просто чистим, те цапат само докато малките са в гнездото, после спират. събирах долу от земята птичето ако и го ползвах за тор, ама това беше докато бях градски човек
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от wenche »

zeleno написа:е , щом се престраши да питаш за цветята , аз пък да питам за тортата
та украсата как се прави , от каква смес :hmmm:
бях я заплюла да я подарявам на Миленски послучай нейния РД , но досетливи момичета и подариха точно каквото трябва / един момък с изцапано тяло и чисти инструменти .... много готин , но очевидно леко мързелив /
Зеленко, от фондан е украсата. Виждала съм в сладкарници да продават рози (е, не толкова красиви), цветенца и листенца, фигурки на анимационни герои.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13701
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 352 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от zeleno »

тенкссссс
не , че ще мога да го осъщесвя , но е красивооооо
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от dar »

Не мога да намеря темата на Тобо. Някой може ли да ми помогне?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от greeneyed »

Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
mama_li

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от mama_li »

dar написа:Не мога да намеря темата на Тобо. Някой може ли да ми помогне?
Ето

viewtopic.php?f=6&t=6586
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”