За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ПРОБА:
Изображение
Изображение
Слагам снимки от непубликувана фб. страница и ако са видими във форума, ще използвам този метод.
Сега поне си имам извинение що не готвя - няма в какво! :lol: :lol: :lol:
Смятам да сменя предназначението на досадната кухненска посуда :lol:

Ако се виждат снимките ще сложа още. А дотогава една смешка:
Моя 'малкия' (вече не е много малък - 6ти клас, ама е дечко) гледа онзи ден зюмбюлите и вика: "Мамо, ти също като в някоя компютърна игра - купуваш си семена, садиш, чакаш малко, поливаш, пак чакаш, после те цъфтят и ти береш!"
:shock: :shock: :shock:
Е какво да му кажеш?! Реалния живот наистина досущ си прилича на някаква си компютърна игра...
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Оля »

Супер ти е посудата :lol: ! Смело качвай още снимки!
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Юхууу :ieeemyzh:

Изображение
Изображение


Ако есенните минзухари бяха изчакали още мъъъничко, щяха да цъфнат заедно с пролетните и да си имам уникална колекция от есенни и пролетни минзухари в една ваза :lol:
Това лилавото е диво - изкопах го от гората, цяла зима се чудеше дали да продължи да живее и сега реши да цъфти.

Изображение
Изображение


Пролетната ми градинка:

Изображение


Лалета, нарцис, пролетни минзухарчета и ...магданоз :shock:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

ех, каква радост като цъфнат, нали Лалече?
седиш и гледаш, миришеш и пак гледаш- няма такова усещане, много е хубаво :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

calico написа:ех, каква радост като цъфнат, нали Лалече?
седиш и гледаш, миришеш и пак гледаш- няма такова усещане, много е хубаво :angel2:
Мдааам... прекрасно е!
Всеки ден започва с обиколка на 'градинката'. Много разтоварващо. И не очаквах такъв огромен процент успеваемост :)
За кокичетата някъде четох, че не обичали да ги местят, очаквах 4-5 кокиченца да цъфнат и другото да е само листа. Така и със зюмбюлите, а за лалетата още не ми се вярва че ще цъфтят. Но почти всички кокичета са цъфнали, зюмбюлите са на пъпки. А тези в бурканчетата половината са с по два цвята и още радват всички вкъщи. Розовият е втори цвят, белият - също (не знам защо сам си пречи с тия огромни листаци). Жълтият и той е заложил втори цветонос. :ieeee:

И да се оплача - тази година съм нападната от лилаво!! :svekurva: (Не ми е любим цвят) Тъмносиният се оказа цикламено-лилав, светлосиният и той лилавее... Жълтият минзухар от гората се оказа тъмно лилав...

Изображение

На вилата заложих няколко резника от другарче във форума :tzeluvka:, всичките са живи. Сложих и вкъщи. Наблюдавам странно явление: Всички прясно отрязани резници почерняха (май няма да ги бъде), но в големия си мерак да експериментирам, сложих няколко резника от засъхващи клончета - събрани от разни места дето са рязали розите и отрязаното е съхнало няколко дни поне, може и повече от седмица. Взех такива клончета и отрязах на по две пъпки, сложих за 2-3 дни във вода, после боднах в пръст - всички са живи и с листенца. "Пресните" резници бързо пуснаха листа и после изсъхнаха и почерняха, някои са съвсем изгнили. А тези от изсъхнали клонки растат по-пестеливо и изглеждат много здрави.

Цикламата ми беше спряла да цъфти и ме посъветваха да я тора. Цяла зима е отрупана с цвят, в момента е заложила над 40 пъпки!!! Не знам дали ще успея да я приспя за лятото - това животно не ще да спи! Оставяла съм я на тъмно (у нас няма хладно място през лятото), почти без поливане - пуска листа, проточва дръжки в желанието си да открие светлина и не ще и не ще да спи!

Само едно оплакване имам - шафрановият ми минзухар не се чувства добре - май му е тясна кофичката.
Пусна едни листа - около 40 см. ги докарва :shock: И няма намерение да цъфти. Листата натежаха и увиснаха надолу, не знам дали е нормално...

За мъховете и лишеите и сукулентите и 'живите камъчета' още не съм разказала, ама стига толкова, че много дълго стана,
не знам кой ще ме чете :)
mama_li

Re: За една голяма уста

Мнение от mama_li »

Ти пиши, пък не прави сметка кой ще те чете ;)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

mama_li написа:Ти пиши, пък не прави сметка кой ще те чете ;)
Нали :lol:
Аз така си и правя :) Пиша си, пък някой ако иска - да чете.
Вчера си вървим с М... и... едно магазинче... едно от ония сладките... :lol:
Гледам отвън - зюмбюли. ТЪМНО СИНИ ЗЮМБЮЛИ :potekoha: :potekoha: :potekoha: Тооочно като този, дето си го мечтах и си купих, а той лилав се оказа. И не се стърпях, видях ей това красавче:

Изображение

Според вас това може да е дефект, но за мен тези чаровни зелени капчици по цветовете го правят уникален!
И като всяко различно нещо, веднага ме влюби! Нямаше как да не го купим. ММ пък хареса игликите. Е как можеше да му откажа?! :lol: :lol: :lol:
Избрахме ето това игличе:

Изображение

(Тази година ми върви на лилаво... ;) )
Ей ги всичките ми красавци заедно:

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2515
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 602 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Ами! Излъгах - не са всичките красавци тук - днес ми цъфна есенния минзухар:

Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: За една голяма уста

Мнение от Миша »

Lalel4e написа:.................

Цикламата ми беше спряла да цъфти и ме посъветваха да я тора. Цяла зима е отрупана с цвят, в момента е заложила над 40 пъпки!!! Не знам дали ще успея да я приспя за лятото - това животно не ще да спи! Оставяла съм я на тъмно (у нас няма хладно място през лятото), почти без поливане - пуска листа, проточва дръжки в желанието си да открие светлина и не ще и не ще да спи!

Лалелче, циклама не се приспива насила ! Поливаш я съвсем нормално докато се развива, после е добре да се сложи в градината направо в земята, вади се когато започнат да се показват новите листенца, обаче ти няма как да я сложиш в градина, за това спокойно може да я настаниш в някой от многобройните ти сандъци наравно с някое друго растение, така цикламата ти ще стои на влажно, няма да ѝ пресъхне грудката, а когато ѝ дойде времето да се събуди сама ще си покаже.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Това е братчето на кокичето. :mrgreen: Но марков! :daaa:
P.S.
https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=28&t=1755" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето тук just обяснява разликата между крокусите и щернбергията. :dovolen:
Последно промяна от Мария Николова на Фев 13, '18, 14:34, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”