Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
wenche

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от wenche »

На какво помещение е този хубав прозорец и само един ли е ?
И аз не бих го скрила с цяло перде , дори и цвета бих избрала да е неутрален, за да не отвлича вниманието от формата

Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Да, точно тази снимка е по-точна за идеята! А най-вече (според мен) на МГХ първата. Там ясно се вижда как корнизът е върху дограмата, не в стената! И перденцето наистина да е неангажиращо, само за уют!
Лелеее, как завидях за този прозорец :angelche:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от сюзан »

wenche написа:На какво помещение е този хубав прозорец и само един ли е ?
И аз не бих го скрила с цяло перде , дори и цвета бих избрала да е неутрален, за да не отвлича вниманието от формата

Изображение
Ето това най ми хареса от идеите. Или изобщо без перде. То ще закрие красивия прозорец.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Ванина, казва се черчеве и има такива корнизчета, които се захващат за черчевето с лепенки.
http://www.praktiker.bg/bg//%D0%98%D0%B ... /P13041101" onclick="window.open(this.href);return false;
Снимката на МГХ го е показала.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Лелеее момичета, страхотни идеи показахте, за което мнооого благодаря! :tzvetentze:
И да, прави сте, така изглежда най-добре - без да закрива овалната част! Ама съвсем без перденце не ми се ще - както казах, на коридорчето е и гледа към пътя и отсрещната къща, а е точно до банята :D пък и за уют.
Да видим какво ще го измайсторя и ще показвам :angelche:
Още веднъж благодаря :liubov:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

marka написа:Ванина, казва се черчеве и има такива корнизчета, които се захващат за черчевето с лепенки.
http://www.praktiker.bg/bg//%D0%98%D0%B ... /P13041101" onclick="window.open(this.href);return false;
Снимката на МГХ го е показала.
:daaa: Разбрах!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от МГХ »

vanina_g написа:
marka написа:Ванина, казва се черчеве и има такива корнизчета, които се захващат за черчевето с лепенки.
http://www.praktiker.bg/bg//%D0%98%D0%B ... /P13041101" onclick="window.open(this.href);return false;
Снимката на МГХ го е показала.
:daaa: Разбрах!
Не е с лепенка , а с едни мънички изкривени неща като видии, но не знам как си казват. Лесно се слагат от човек без познания като мен. Такива имам на повечето прозорци на балкана. Много са удобни. От практикер са.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

А така! И аз имам същия корниз на прозореца в кухненския бокс на апартамента. Но там е PVC дограма. И почти не ме дразни вида му. Но на вилата ни е дървена дограмата, там не би ми харесало. По-скоро бих сложила ей такова нещо. Но то зависи от интериора, де. Както казват момичетата в каква стая е, един ли е прозорецът.
Изображение
ru image host
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 148 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Ванина, на овалната част може да се залепи прозоречно фолио и да се получи нещо, като витраж. А за корнизите има два начина за захващане - с кукички, които се забиват в дървото и такива които се лепят. При теб стават и двата начина, защото черчевето е дървено. При PVC дограма става с кукичките с лепенки, които са специално за тези корнизи.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от calico »

Ванина,
прозореца е уникален
според мен каквото и перде да сложиш, както и да го сложиш, разваляш тази съвършена форма и се насича, вече няма да е едно цяло.
Според мен без перде, или просто направи стъклата витражни, или ги подмени с релефни с някакви фини шарки, имам предвид нещо такова като вид, но шарката може да е всякаква
Изображение

подмяната на стъклата като пари няма да е повече от пердета и корниз
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”