Приказка за хляба

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Аз ще почна да мрънкам като дядо, но истината е такава!
Днешните баби не са баби и затуй по селата няма никой.
Моите и двете баби бяха истински баби!
Молеха се на бога и едната палеше кандило в неделя, но като станеше дума за изхранването и добруването на домочадието нямаха уплах ни от бог, ни от дявол. А и дядовците правеха такива. Сега хората не са така.
Та едната ми баба имаше нещо такова( разбира се не толкоз префърцунено):
Изображение
После дядо направи кариера и купи една електрическа печка, която сложиха отстрани и ползваха за шкаф. Не беше включена даже. Що ли дядо я купи :hmmm:
Та бабите не знаеха що е бира. Познаваха вино и ракия. А едната знаеше за ром и коняк. Тя беше отлупена.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от Мария Николова »

Троле, моя е вината, че не си ме разбрал. На бирата обърнах внимание толкоз, колкото на розмарина на твоята фокача.
Впечатли ме натуралното бяло брашно. Съвсем глутеново, представи си!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от scleri »

Виж сега Троле. Рецептата на баба Гина е за хляб в гювеч / просто една малко по-различна рецепта за хляб / без претенции че това е хляба на нашите баби от едно време. Едно време освен че не са слагали бира сигурен съм не са ползвали и суха мая. В по-нови времена, тия от моето детство, най-вероятно в селската фурна са ползвали прясна мая, а в по-стари времена бабите ни са ползвали квас. И понеже видях че темата с кваса е интересна за доста от съфорумците ни . Ето какво намерих в нета на тема квас. Рецептата не съм опитвал. Прекалено много време иска. Ако обаче някой реши да направи квас по тоя метод ще ми е интересно какъв е резултата.

Как да си направите квас.
Необходим ви е стъклен буркан около 800гр. със затварящ капак. 1.Ден. Слагате в буркана една лъжица кисело мляко направено с българска бактерия(bacilicum bulgaricum), 30гр. бяло брашно и 30гр. вода. Разбървате добре, затвряте буркана и оставяте на топло 48ч. 3.Ден. Добавяте 30гр.брашно и 30гр. вода, разбърквате и оставяте на топло. 4.Ден. Добавяте 30гр.брашно и 30гр. вода, разбърквате и оставяте на топло. 5.Ден. Добавяте 30гр.брашно и 30гр. вода, разбърквате и оставяте на топло. 6.Ден. Добавяте 30гр.брашно и 30гр. вода, разбърквате и оставяте на топло. 7.Ден. Добявяте 50гр. брашно, разбърквате и оставяте на топло. 8.Ден. Изхвърляте половината от кваса и добавяте 100гр. брашно и 100гр. вода. Разбърквате и оставяте на топло. Квасът трябва да е готов. Как да пробваме дали е готов. В купа сипваме вода и слагаме една лъжица квас. Ако квасът не потъва то той е готов. Ако не, го захранваме с равни количества вода и брашно и оставяме на топло. За хляба 800гр. бяло брашно, 200гр. квас, 20гр. сол, 500гр. вода. Смесвате всички продукри без солта, покривате и оставяте 30-60мин. Това е много важен елемент и не го пропускайте. казва се автолиза. след това добавяте солта и замесвате тестото докато стане гладко и го поставяте в пласмасова кутия или друг съд. На всеки 30 мин. го разтегляте и завивате от всяка страна за да изкарате максимално глутена от брашното. Това е много важна стъпка. Не я пропускайте. Това се прави 4-5 пъти. след това оставяте в затворен съд да втаса около 5-6ч. в топло помещение. След това оставяте тестото в хладилник за 12-16 часа. на другия ден оформяте два хляба, поставяте ги върху хартия за печене, покрийте с кърпа и оставете да втаса около 2-3ч. Печете по възможност в загрят съд с капак на 240 градуса 25 мин. и след това 20 мин. на 200гр. без вентилатор. Капака се маха след първите 25мин. Хлябът с квас втасва много по-бавно от хляба с мая. Останалата част от кваса се съхранява в затворен буркан в хладилник. Веднъж в седмицата трябва да го храните като изхвръляте малко от кваса и добавяте 30 гр. брашно и 30 гр. вода и разбърквате. Преди да го използвате пак го изваждате от хладилника и добавяте 100гр. брашно и 100гр. вода. Оставяте цяла нощ на стайна температура да се активира.
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

Здравей Склери!
Според мен баба Гина се е пошегувала, давайки ти снимка на френски селски хляб от тук:
http://sladkoisoleno.blogspot.ca/2013/1 ... 2.html?m=1
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от calico »

troll написа:Здравей Склери!
Според мен баба Гина се е пошегувала, давайки ти снимка на френски селски хляб от тук:
http://sladkoisoleno.blogspot.ca/2013/1 ... 2.html?m=1
я гледай, някой откраднал снимката на бабиния Гинин хляб и се фали в блога с нея.

Глутенов е Мери, ми как. Всичкия хляб от пшеница е глутенов. Само дето и глутена им не е като бабиния, ама карай де, на вкус го докарва като бабиния...

много хубави хлябове правите и хубави снимки качвате :daaa:
но не ме съблазняват, уви, както едно време... :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
troll

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от troll »

А за кваса .... действията са разумни, но обясненията.....
Автолизата, например, винаги се случва.
Но това:
"....На всеки 30 мин. го разтегляте и завивате от всяка страна за да изкарате максимално глутена от брашното. Това е много важна стъпка. Не я пропускайте. ......"

Видиш ли Калико как трябва с глутена!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от scleri »

troll написа:Здравей Склери!
Според мен баба Гина се е пошегувала, давайки ти снимка на френски селски хляб от тук:
http://sladkoisoleno.blogspot.ca/2013/1 ... 2.html?m=1
Така е в нета. Всеки краде всичко от всякъде. Аз тая снимка заедно с рецептата я видях тук - http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0 ... &vote=show . Доколкото публикацията е от 2015 год. , а френския хляб от http://sladkoisoleno.blogspot.ca/2013/1 ... 82.html?m= е от 2013 година повече от ясно е кой от къде е краднал снимката.
Остава сега Троле ти да вземеш да измайсториш един хляб по тая бирена рецепта, и да ни покажеш как наистина изглежда това чудо.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от sendi1966 »

Склери,точно по тази рецепта не съм си направила кваса.Всичко на око,само технологията горе долу по направата съм спазвала и имам квас и правя хляб с квас.Не е толкова сложно.Рядко правя автолиза,но разтяганията ги правя.Карам малко по съкратената процедура и става много хубав хляб.
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

Днешният ми хляб е от лимец и с квас, обаче купешки. Според етикета не трябва да има нищо друго освен ,ръж, вода и Лактобацилус и все био :hmmmmmm:
Пак е кръгъл, щото нали ... Почти два дни - разтягане, сгъване, втасване и пак, и пак, но в резултат хубав хляб и при това цял килограм :dovolen:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Връщам се да ви чета, че много сте изписали за няколко дни :gush:
wenche

Re: Да направим щастлив Склери или Приказка за хляба

Мнение от wenche »

troll написа:Ами не само изглежда, ами е и много вкусна. Има нещо средиземноморско в нея и туй е изобилието на олио д'олива.
Другото е мащерка, чубрица, чесън, черен пипер, риган и пак олио.
Фокачата е свързващото звено между хляба и пицата.
Изображение
Ммммм, много апетитно !
Троле, всички тези миришки, дето ги изброяваш, са намазани отгоре с олиото или е овкусено тестото с тях. Дали ще се изпече хубаво, ако маслините се нарежат на ситно и се омесят в тестото. :hmmm:
В моя любим блог Hefe und mehr има рецепти с бира. Ще взема да се пробвам и аз.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”